Máte niektorá krvné zrazeniny počas menštruácií?

wiwa2
24. feb 2010

Dievčata mavate niektora krvne zrazeniny pocas menstruacii?.. ja som to prvy krat mala ked som prisla o panenstvo!strasne som krvacala a isli zo mna hrudy vo velkosti asi 2 - eurovky!Dala som si citron a bilinkovy cas a preslo to.. dva roky nic a dneska som zase mala taky silny menzes!Lenze pocas tych dvoch rokov som sa naucila pred kazdym menzesom pit bilinkovy caj,,,lenze tento krat som na to nejako zabudla..a tento mesiac mi praskla cista!mohlo to byt s tym sposobene?mate s tym niektora skusenosti?Ďakujem

murinka
24. feb 2010

aj mne sa to parkrat stavalo ze zo mna isli doslova ,,kusy,,...drzim palce 😉

blazka24
24. feb 2010

wiwa to je normálne 😉

wiwa2
autor
24. feb 2010

jej baby teraz ste ma potesili!!!... uz som z toho mala nervy ci nemam nejaku chorobu alebo co.... buduci mesiac idem prvy krat na cytologiu tak dufam, ze bude vsetko OK... toto ma velmi vystrasilo!!!!

monkula
24. feb 2010

wiwa, to je v úplom poriadku.... proste máš silnejšiu MS... 🙂

wiwa2
autor
24. feb 2010

monkula... lenze ked toto mala byt silnejsia menza... tak dik!!!... lebo to je fakt strasne!!!... dosla som do roboty a hned som musela ist aj naspat co som tak tiekla!!!!... doma som si dala citron a zabalila sa do deky a ustalilo sa to!!!... nastastie!!!!... a potom sa mi ludia cuduju ze sa bojim niekam ist ked mam kramy!!! :(

monkula
24. feb 2010

wiwa, ja Ťa chápem, je to nechutné....
Ale buď rada, že máš poriadnu MS... čo ja by som za ňu dala.... 😝 znie to hlúpo, ale ženy s takýmito 😝 problémami vedia, o čom hovorím...

wiwa2
autor
24. feb 2010

monkula ... hej je to pravda clovek ktory nema horsie problemy tak tie svoje bere za najhorsie aj ked to tak nieje! ... ale sak to urcite poznas kazdy sa boji!!!....

monkula
24. feb 2010

jasné, poznám to... koľko máš rokov? Mne prvú cystu našli v 14-tich... teraz mám na maternici myom...

wiwa2
autor
24. feb 2010

ja mam teraz 23.. a pred pol rokom mi v lete laparoskopom operovali slepak a tam mi lekar povedal ze mi videl na vajcniku cystu!..tak som potom s tym bola u gynekologicky a ta hovorila ze je mala vodova ze sa nemusim bat! a tento mesiac som mala strasne bolesti na tej strane kde som mala tu cystu tak som sla k lekarke a ked mi robila vnutorny ultrazvuk vravela ze cysta tam uz neni ze mohla prasknut a to mi mohlo sposobovat tie bolesti.. ten myom co vlastne je a ako ti ho zistili???

monkula
24. feb 2010

wiwa, to je ako cysta, len cysta má "tekuté" vnútro a myom je vlastne ako taký slimák stočený zo svaloviny ,takže je tvrdý..
Zistili mi ho na kontrolnom UZV po prvom pôrode

wiwa2
autor
24. feb 2010

no a ako citam este si mala aj druhe nie???.. takze asi nic nejako extra nebezpečné!!!.. dufam!!! ale samozrejme nic prijejme urcite!!

monkula
24. feb 2010

wiwa, otehotnenie s myomom, je dosť komplikované... aj som mala rizikové tehotenstvo, hrozil mi pôrod CsR, keďže myom prekrýval pôrodné cesty, mám nepravidelnú MS bolesti v oblasti myomu a iné bolesti....

junovka
24. feb 2010

wiwa, sem tam sa aj mne stava, ze zo mna pri kramoch vijdu nejake zrazeniny.Co sa tyka tej cysty, tak cysty mozu byt aj na hormonalnej poruche, co bolo u mna asi pred 2 mesiacmi.Tiez ma to strasne bolelo.Gyndos vravel, ze je to hormonalna cysta.Mala som prist opat po mesiaci, ked som mala stred cyklu a vtedy tam uz cysta nebola.Doteraz mam nasadeny Lutenyl.Taktiez pred prvym tehu som mala myom, no o myome som sa dozvedela az ked mi robili cisarak.Mala som ho tam hadam 2 roky.Stale pocas krymov som dovtedy mala strasne bolesti v podbrusku.Myom sa da zistit aj na USG, je to vlastne nezhubny nador, ktory sa v mladom veku byt vyoperuje, ale sa moze stat, ze sa proste sam strati...vacsinou to gyndosi nechavaju tak, pokial nerobi nejaku sarapatu. 😉

katka1981
24. feb 2010

wiwa, aj ja mavam krvne zrazeniny pocas menstruacie, nie nejake velke, ale nikdy som cistu nemala, tak neviem. Ked ti skonci menstruacia, objednaj sa k lekarovi a mas to vyriesene.

wiwa2
autor
24. feb 2010

dufam, ze to bude len lepsie a lepsie!!!!... chudata my zeny ze??? 🙂 mne teraz pred mesiacom rodila svagrina a tiez sme si dva mesiace pred porodom vytrpeli pekne snou!!!!... ale tak najlepsie na tom boli postoje lekarov!!!.. zaujem jak svina!!!... keby nemala pri porode lekara ktoreho mala tak uz je davno aj s malou na druhou svete!!

monkula
24. feb 2010

junovka, hej, aj moja gynekologička to takto povedala ,ppokiaľ to nič nerobí, necháme to tam.. ja to mám aj na blbom mieste, takže nievie, čo by sa to dalo vyoperovať bez strát na mojom vajíčkovode... 😔

wiwa2
autor
24. feb 2010

katka a junovka a mavate to tiez tak ze silno krvacate az kym tie zrazeniny z vas nevidu???.. ja to tak mavam!!!.. ked zo mna vide zrazeniny aj krvacanie mi zoslabne!!!.. predsa ta zrazeniny vraj brani k uzatvoreniu a preto vtedy zena silno krvaca!!!...

popelka
24. feb 2010

ahojte,aj ja zvyknem mavat take kusky krvy pri menstruacii,ale to je v pohode to sa z teba vyplavuje vsetko toto znecistenie co je v tebe,takze ja obavy nemam.pa

junovka
24. feb 2010

wiwa, ano, mavam aj silnejsie bolesti

blazka24
24. feb 2010

wiwa ja som tak musela prísť ešte zo školy domov, nepomáhal ani citronovy čaj ani bylinky, nohy vyložiť a veľa piť lebo som mala točáky jak sviňa..................

wiwa2
autor
24. feb 2010

baby a ja som myslela ze som jedina... lebo ked som o tom vzdy rozpravala s kamoskami tak kukali na mna jak na debila... ani jedna to nepozna!!!!!!

wiwa2
autor
24. feb 2010

blazka viem si zivo predstavit!!!!.. ja ked som to mala prvy krat mala som problem co povedat sefovi aby som mohla ist domov!!! vysvetluj chlapovi ze mas silne kramy a musis ist domou!!!!!§

lekno
24. feb 2010

Ahojky,
no ja mám takéto problémy od minulého roka... v máji som podstúpila operáciu - konizáciu krčka maternice - a odvtedy zo mňa pri menštruácii idú tiež doslova kusy zrazenín... najmä prvé tri dni.

blazka24
24. feb 2010

wiwa a ja som mala šéfa v blave a tak telefonicky som oznámila že musím domov lebo mi je špatne a keďže mám svoje dni tak omdlievam, evidentne sa červenal aj na päte ale povedal že chápe 😀 mala som tak okolo dvadsiatky tak som bola smelá 😅 teraz neviem, neviem či by som to vybalila, ale ja som držka od prírody takže asi áno.........

faith91
26. júl 2013

ahojte 🙂 neviem ci to tu este niekto uvidi po 3 rokoch od tejto diskusie :D ale aj tak sa skusim opytat, ja tiez mavam niekedy take male hrudky-zrazeniny, ale to mi nepride nijake cudne, ale dnes mam taku silnu, a tie hrudky........dnes to nie su hrudky, ale hrudiska :( fakt, take velke ako 2-eurovky, ako to uz niektora z vas tu pisala :( takze naozaj je to normalne? a este ma zaujima, ako taka obrovska zrazenina prejde cez panensku blanu? ja som vlastne rada, lebo keby to neprechadzalo, tak si nechcem ani predstavit, kde by sa to hromadilo :( len ma to zaujima, ci nahodou neviete, ako to funguje 🙂 mam 22 rokov 🙂 dakujem 🙂

althejka
26. júl 2013

Panenska blana je flexibilna, urcite prejdu vsetky koagula. je to normalne, prebieha zrazanlivost krvi a tiez v tychto hrudkach je aj sliznica,ktora sa odlupuje. 🙂 problem by bol iba v prlis dlhom krvacani a neustavajucej intenzite .

simmonka
19. feb 2014

ahojte 🙂 dnes hrôza nemohla som sa pohnúť z domu. Kým som sedela alebo ležala bolo to v poriadku ale keď som sa postavila musela som sa ísť hneď prebaliť. 😒 A takisto som mala hrudky. Prvý krát. Menzes som dostala cca pred Vianocami prvý krát. Dosť neskoro keď teraz mám 15. Neviete mi poradiť niečo po čom by mi to prešlo ak sa to bude opakovať? ďakujem 😉

pidikoval
25. mar 2014

@simmonka vyskušaj začať piť alchemilkovy čaj upravuje menštruaciu .

dusi12345
16. nov 2014

Ahojte jaam ties taky problem na druhy den zo mna padaju take zrazenini ale niesu velke mensie kusky je to normalne ja este nemam deti porate mi bojim sa velmi ci to nieje daco vazne potom my uz konec bozicko moj pomoz mi amen

alison11
13. jún 2020

@simmonka
@pidikoval
@dusi12345
@wiwa2 Ahojte žienky!
Práve dnes riešim tento problém aj ja mám hrozne silnú ms dnes 2deň a zrazeniny tmavobordové zomňa idú a tiež kýms edím ok ale keď sa postavím tečie a je tak hrozne nepríjemné do 2hod mám plnú vložku noc prežívam z tampónmy super aj to tak že keď sa zobudím,cítim,že je plný a preteká bez vložky by mi nestačil tampon samotný ☹ .Žiaľ mám to takto od kyretáže ☹ z pred 2rokov v 10tt mi zistil gyn. že maličkému nebije srdiečko.Už sa nesnažíme,som rada,že máme dvoch chalanov 9 a 6ročních vtedy sa bála doktorka že vykrvácam pri kyrete,tak som sa vzdala tretieho dieťatka.Ale tieto ms ma trápia tou intenzitou ok že od 3dňa slabne a na 5ty už len špiním,ale je to hrozne nepríjemné ešteže sme dnes nemuseli do práce 🙂.