Máte skúsenosť s podstrihnutím jazyka v dospelosti a následne naučením sa vysloviť R?

5. máj 2024

Ahojte píšem anonymne kvôli tak trochu mojej hanbe. Máte skúsenosť s podstrihnutím jazyka v dospelosti a následne naučenie sa vysloviť R správne ? Trápi ma to už dlhšiu dobu a skúšala som už asi všetko.

janinah
5. máj 2024

Dve sekundy u orl dr. A máš po probléme.

gir
5. máj 2024

Logoped ti povedal že zlá výslovnosť je spôsobená skrátenou uzdičkou na jazyku?

angeli121212
5. máj 2024

Nie sice v dospelosti ale asi v mojich siedmych či ôsmych rokoch, mne to aj lokálne umŕtvili tuším vtedy resp. niečo s tým robili lebo si nepamätám ani bolesť ani nič a pritom zákrok si pamätám. R viem vyslovovať správne jedine čo nedokážem povedať je rrrrrrr.. ale to mi nejak do života nechýba. Byť tebou idem do toho nemáš čo stratiť len získať

anavixy
5. máj 2024

Absolutne nic za co by si sa mala hanbit na tom nevidim. Podjazykova uzdicka je tenka blanka, prestrihnutu ju mas za par sekund, robi to orl lekar alebo zubar napr. Ale teda treba aby to aj posudil odbornik, ci skutocne je to to, co by mohlo ten proble. S vyslovnostou sposobovat. 🍀

estellas
5. máj 2024

@anavixy Nie vždy sa to dá prestrihnúť. Ja som to mala tak silno zrastené že mi to museli robiť s laserom.

lucia_mamina
6. máj 2024

Absolvovala som to v dospelosti, ale nemám pocit, že by mi to nejak extra pomohlo. Viacero ľudí v rodine má problém práve s výslovnosťou R, takže to nejak neriešim, musím to prijať ako to je 😉.. Ale keď sa snažím rozprávať pomalšie a zreteľne, tak je to myslím lepšie..pekný deň

sintra
6. máj 2024

Poznam dvoch ludi, ktori si to dali urobit v dospelosti a nepomohlo.