Máte skúsenosti s rozšírovaním močovej trubice?

nataliakad
20. okt 2015

Ahojte, síce nie som mama, ale som žena a mám opakované problémy s močovými cestami (cca 5 rokov), vkuse sme to riešili cez antibiotiká, ale keď som toho roku prišla z dovolenky so zápalom, už ma to prestalo baviť.. po 3 vybratých ATB som sa objednala na cystoskopiu a kalibráciu močovej rúry, kde mi Dr. zistil, že mám zúženú/úzku močovú trubicu, že musím ísť na operáciu. Moja otázke znie, či s tým máte skúsenosti niekto, či to pomohlo, či ste mali potom ešte opakované zápaly, ako dlho sa vám ťažko močilo alebo hocičo čo vás napadne. Budem vďačná za každú radu - odpoveď. 🙂
Ďakujem, nová členka Modrého Koníka

sissy27
20. okt 2015

@nataliakad ahoj, mne to robili tiež presne pre opakované zápaly močového mechúra, je to už asi 15 rokov a odvtedy mám pokoj 🙂 tuším dva alebo tri dni po operácii som išla domov, problémy neboli žiadne, možno prvých pár dní to bolo také citlivejšie,ale asi skôr podvedomie robilo svoje, fyzicky v pohode 🙂

8291
20. okt 2015

Sama skusennosti nemam teda ako pacient, ale pracovali sme stým,zaleži aký výkon ti chcú robiť.najčastejšie sa rzavádza stent ktorý sa zavedenie do miesta zúženia pod cystoskopom,alebo sa robí aj plastika ale ta uz v narkoze,závysi od miesta zúženia,rozsahu a ako sa rozhodne urolog co je pre teba najvhodnejsie.kazdopádne sa pacientom stav vždy zlepšil a aj kvalita života.určite by som to neoddialovala.

lucmm
21. dec 2018

Ahoj.Chcem sa spýtať neviem či ešte niekto odpíše je to tu už dlho ale som 3 dni po operácii močovej trubice tiež mi ju rozširovali a chcela som vedieť kedy ste začali normálnym prúdom močiť..Zatiaľ sa síce vycikam ale ten prúd je slabý tak možno som ja moc rýchla a je to skoro alebo neviem..Ďakujem za odpoved

gabika0108
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkabg
13. aug 2020

Ja by som rada vedela aky to ma efekt...mam castu cystitidu....teda uz chronicku 😢

gabika0108
13. aug 2020

@lucmm zlepsilo sa vam to potom? ja som bola vcera na tom zakroku a dnes chodim stale casto cikat...myslela som, ze uz to bude lepsie

lucmm
13. aug 2020

@katkabg Dobrý deň.Ja z vlastnej skúsenosti nedám dopustiť a vďaka tomu sa mi narodil aj syn..Mala som snáď každý mesiac zápaly a už to bolo tiež chronické a bolestivé a hlavne sa mi nedarilo otehotnieť.Cize odporúčam ísť na operáciu ak máte problém a máte chronicky problém už..

lucmm
13. aug 2020

@gabika0108 to je dobre že chodíte veľa cikat.To si musí zvyknúť ta trubica na ten zákrok lebo ste to mali pravdepodobne zúžené a teraz si zvyká telo na niečo nové..Mne sa úplne cikanie vrátilo ako som mala predtým tak možno po roku a je to normálne vraj..

gabika0108
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliakad
autor
24. jan 2021

tak po 5 rokoch čítam čo sa tu píše, mám to teda úspešne za sebou, nebolo to až také bolestivé ako som čakala, no od roku 2015 som mala ešte zápaly. Nie sú tak časté ako doposiaľ, ale sú. No nedá sa to porovnať. Ináč som zistila, že ak včas vypijem čaj vŕbovky málokvetej, úplne horúci, (kúra, ráno, na obed a večer) zápal prejde za pár hodín. 🙂

lucmm
2. feb 2021

@nataliakad Držím palce nech sú zápaly čo najmenej a ďakujem za tip ďalšej liečivej bylinky.Mne veľmi pomáhala alchemilka každý deň 1l vypiť ale to bolo jedine čo mi už zaberalo.všetko dobre prajem hlavne veľa zdravia ✊🏻

zemko99
13. feb 2021

Ahojte, vraciam sa k staršej diskusii, mal tu niekto to rozširovanie močovej rúry aj viackrát? Mne to robili v roku 2016 a následne aj 2017, tam mi robili aj biopsiu so záverom polypoidna cystitida, dávali aj nejaký roztok do mechúra, ale v poslednom čase opäť opakovane zápaly a bojím sa, že opäť je to aj zúžené. Ďakujem

nataliakad
autor
13. feb 2021

@zemko99 mne dávali roztok do moč. mechúra len pri cystoskopii. Inokedy nie zatiaľ som nemusela íšt na opakovanú operáciu rizširovania močovej rúry. Zápal ale občas mám, no nedá sa to porovnať s tým ako to bolo ešte pred operáciou

zemko99
13. feb 2021

@nataliakad ja som chodila každý týždeň po dobu 6tyzdnov a dávali mi niečo do mechúra, len si nespomeniem na názov, tuším cystitad, len teraz mam rovnaké príznaky ako vtedy a no neviem no..

anavka4
24. máj 2022

@lucmm ahoj, mavam tiez kazdy mesiac, cizw ti to pomohlo ? Je to moja jedina nadej😊🙁

lucmm
24. máj 2022

@anavka4 Ja to odporúčam..Sú to už 4 roky čo som po operácii a odvtedy som nemala zápal a mám za sebou už dva pôrody..Aj to bol dôvod prečo som tak urgovala lekárov lebo sa nám nedarilo bábätko.Do toho som mala kadečo a ľudia už mali pocit že som hypochonder,možno som tak aj naozaj pôsobila ale od tej operácie akoby utalo a mne je konečne dobre,naozaj dobre.Bez pálenia močových ciest,bez mykoz,čistá pleť,chuť žiť a všetko čo patrí k zdravému životu.Ďakujem tejto operácii,mne veľmi pomohla.Držím palce 🙏🏻🍀

veronikasze
25. máj 2022

@lucmm ahoj, prosím kde ti to robili? hladám odborníka v bratislave. Moja dcéra má dlhodobé problémy s močovými cestami a tiež chcú babätko a zatiaľ jej nikto nepomohol

lucmm
8. jún 2022

@veronikasze Ja som to mala vybavené U lekára menom Trebaticky.Robí na Kramároch a teda je to pán lekár..Veľká spokojnosť

domcek77
31. okt 2022

Ja som mala v marci operaciu a teraz ma caka zasa sa mi to zuzilo ze sa neviem vycikat a manzel ma cievkuje hlavne vecer, od septembra zapal za druhym. 😔