Menštruačný kalíšok

romy11
9. feb 2015

Ahoj baby, chcem sa opýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s užívaním menštruačného kalíška, aká je manipulácia, či to je naozaj hygienické a "bezpečné"? Ďakujem

deanerys
10. feb 2015

Ahoj, ja pouzivam kalisok uz treti rok a nevymenila by som ho za nic. Ten pocit cistoty a komfortu je na nezaplatenie. Spociatku to vsak trva, kym sa zladite a naucis sa ho spravne vkladat, totizto ak sa nerozvinie ako ma, bude pretekat. Chce to teda chvilku, no trpezlivost ruze prinasa a v tomto pripade to plati dvojnasobne. Kalisok ma velmi jednoduchu udrzbu, po skonceni menstruacie ho vyvaris a odlozis do bavlneneho vrecuska, ktore je sucastou balenia. A pokial ide o problematiku hygieny a bezpecnosti, tak na internete si toho precitas vela, najdes nazory z oboch taborov, ja ziadny z nich nebudem podporovat, ani zhadzovat, napisem (a pisem) Ti iba z vlastnej skusenosti. Ak mam kalisok, ani neviem, ze mam svoje dni. Nemusim sa kazdu chvilu kontrolovat, ci je vsetko okej, citim sa byt cista, nic ma neobmedzuje. Plus, roky som trpela zapalmi, ktore sa pravidlne vracali, no odkedy nepouzivam tampony, ani vlozky, su prec. Takze u mna je kalisok nenahraditelny pomocnik, vdaka ktoremu nemam zo svojich dni stres.

nyusika
10. feb 2015

ja osobne si nedokazem predstavit, ako si tyo menim na spolocnej toalete v praci.

nezhadzujem tie, co ho pouzivaju, to urcite nie...ale pri mojom sposobe zivota su jediny prijatelnu variant tampony.

lubkavargova1
10. feb 2015

Tak poviem svoju skusenost. Ja som pouzivala vlozky. BOhuzial stavalo sa ze krv pretiekla a to mohli byt kridelka aj neviema ake..potom som presla na tampony. Dlhe dlhe dlhe roky pouzivam tampony. Kalistek som zaregistrovala este pred 7 rokmi ked sa zacali zmienky o tom viac na nete, ale este som nevedela co to je. Pouzivam kalistek ale aj tampony maju svoje miesto na policke. Len treba nabrat cvik a prax ako zaviest ho presne a zvyknut si. Nie je to nic strasne 😀

login567
25. mar 2015

ahoj, prosim vas, tie ktore to pouzivate, nemohli by ste napisat nejake typy triky? ako to tam vlozit a hlavne ako to vybrat ... co najrychlejsie. ja ho pouzivam druhy den, zakazdym mi to sice ide lepsie, ale furt este pri tom (hlavne vyberani) stravim na zachode pol zivota... a este nerozumiem tomu.. citim ze vznikol podtlak (teda asi :D) ale aj tak mi velmi male mnozstvo pretecie, nechapem ako to je mozne.. alebo nieco robim zle?

dugyna
25. mar 2015

@login567 vklada sa tak ze ho poskladas na stvrthodinku zavedies dnu tak aby spojnica dna kaliska a stopky ci gulicky bola na vstupe do vaginy. nasledne sa kalisok rozvynie citis to. vyberas tak ze da prst medzi stenu kaliska a stenu vaginy cim uvlonis vzduch a teda podtlak kaliska a kalisok za stopku ci gulicku vyber von, voplachnes udenou vodu a vlozis spat.
ak mas kalisok moc vystupeny hore tak treba zatlacit ako ked ides rodit alebo na stolicu a zostupi nizsie ..

muffinka8
25. mar 2015

@login567 chce to viac času a na každému sedia iné "triky" .
To že preteká môže byť aj zlou veľkosťou alebo značkou. Ja som mala Mooncup a pretekala aj väčšia veľkosť. Používam MeLuna soft. Je oveľa jemnejší a mäkší ako Mooncup a máš na výber viac veľkostí. Tu je ale sa treba naučiť ho zavádzať správne, lebo tým, že je mäkký tak sa niekedy nerozvinie hneď tak ľahko ako iné značky. Všetko chce prax a cvik a postupne prídeš na to čo ti vyhovuje.

dugyna
25. mar 2015

@login567 k preteceniu mavas ho plny ked pretecie? ak nie problem je ze je bud velky alebo maly alebo makky alebo tvrdy.

dugyna
25. mar 2015

@login567 ale moze byt ze si sa nim este nevzila

login567
25. mar 2015

neni praveze plny preto mi je to divne... ale ako vravim stale je to lepsie tak mozno tam bol len zle pokruteny alebo co ... ja len preto ze citam same chvaly na to a ja som z toho praveze nervozna snad viac ako ked mam vlozku :D ale to bude asi tym ze este to pouzivam kratko.. alebo faktze znacka od znacky je ina, ja ani neviem aku mam ale je dost tvrdy ze niekedy to aj boli ked to vyberam

login567
25. mar 2015

@dugyna
@muffinka8 kazdopadne dakujem vam dievcata za rady, dufam ze mi to nakoniec "sadne" som do toho vkladala nadeje 🙂

login567
26. mar 2015

tak pre dnes som to vzdala :( vcera som si uz myslela ze mi to aj celkom ide a ze casom to bude uplne v pohode no dnes rano som to tam pchala 20 minut(!) a potom som rezignovala :( asi som na to proste nesikovna...