Miniinterupcia a rh faktor

menlisa
11. máj 2013

Ahojte, som zúfalá.bola som pred mesiacom na miniinterupcii zo zdravotnych dovodov :( v 6tt. Problém je, ze cely zivot som bola v tom ze som rh pozitiv,cize mi nepichli po potrate ziadnu injekciu aby som nevytvarala protilatky. a dnes som nahodou objavila ockovaci preukaz a tam mam rh negativ.som uplne zufala, uz som precitala asi milion diskusii a clankov ,niekde sa pise ze do 8tt nie je potrebne pichnut tu injekciu,lebo dietatko este nema vytvoreny krvny obeh a niekde zas ze sa to picha vzdy po potrate. neviete o tom nieco? bojim sa ze dalsie tehotenstvo bude kvoli tejto mojej chybe problemove ze sa moze nieco stat. v pondelok idem ku gyn.ale dovtedy sa zblaznim od strachu :(

martina005
11. máj 2013

Ale tu ide o to aký má Tvoj partner RH faktor. Pozitívny alebo negatívny? 😉

menlisa
autor
12. máj 2013

ved toto neviem. ide si dat v pondelok zobrat krv. bojim sa velmi. ak bude mat pozitivny tak co potomt?co ak sa mi to dostalo do krvi a bude sa tomu moje telo branit a bude problem s dietatkom ☹ ☹

menlisa
autor
12. máj 2013

ani zaspat neviem ☹

martina005
12. máj 2013

Ak máte obidvaja RH faktor negatív,dieťa (druhé) nemôže zdediť pozitívny Rh faktor. Ak je matka Rh neg. otec Rh pozitívny a dieťa zdedí Rh faktor po otcovi pozitívny, môže pri pôrode dôjsť k prechodu protilátok jeho krvi do tela matky, a tá potom môže vytvárať protilátky proti ďalšiemu dieťatku. Preto sa preventívne matke podáva do 72 hodín od pôrodu Regha.
Ja si myslím,že v Tvojom prípade mať strach nemusíš. Pomiešaniu červených krviniek plodu a matky dochádza spravidla až pri pôrode.
Krv Ti budú brať na protilátky pri ďalšom tehotenstve 3 krát.
Určite bude všetko ok. Dobrú noc. 🙂 😔