Moje ucho neznesie náušnice

sima_simka
26. jan 2024

Ahojte. Neviem ako vy ale ja mám taký dlhodobý problém čo sa týka náušnicami. V roku 2017 som si dala prepichnúť náušnice u vtedy mojej detskej lekárke a vtedy som nemala žiadny problém potom keď sa mi to malo už hojiť tak začali mi tie uši páliť, hnisavé boli dierky. Tak napokon som si vybrala tie náušnice ktoré bolí z chirurgickej ocele a som náušnice nenosila. Potom mi to časovo zarástlo ale nakoniec som si znovu dala ich prepichnúť v roku 2023 u jednej pani ktorá sa tomuto venuje a dokonca robí aj piercingy. Tam mi vtedy povedala, že mala som zlé prepichnuté uši. Nakoniec keď mi prepíchla tej uši takisto sa mi to nejako zle hojilo. Po čase keď som si nedávala náušnice do uší tak už mi to nezarástlo len mi to tak akoby hnis zlepil. Čistila som si tie dierky betadinom a repíkom. Ale napokon keď som si jeden deň dala už striebro do ucha tak ma to počas celého dňa nebolelo len podvečer a keď som si to vybrala tak trochu išla aj krv z tej dierky. Môže byť že moje telo neznesie žiadne kovy? Stalo sa to niekomu z vás? Prosím o radu čo mám stým robiť lebo by som chcela naušnice nosiť bez toho aby som tam mala zápal. 😓 Ďakujem

marcellka32
26. jan 2024

Ja môžem len zlato a bižutériu... striebro mi robí zle a ucho sa zapáli...

medda_beda
26. jan 2024

@sima_simka Skús zlaté náušnice.

lienka2407
26. jan 2024

@sima_simka nausnice iba z chirurgickej ocele ste ako ja alergicka na nikel,ten je aj v zlate bohuzial casom sa pozlátená cast opotrebuje a hned ucho zacne reagovať.

diewcatqoo
26. jan 2024

Ja nemozem ziadne nausnice. Usi ma bolia a hnisaju zo vsetkeho. Nausnice nenosim uz tak 15 rokov, mozno aj viac. Sem-tam (rozumej raz za 3-5 rokov) si ich dam na nejaku vynimocnu udalost a potom sa mi tyzden hoja usi. Dierky mi ale nezarastli.

x_mery_x
26. jan 2024

Ja nemozem bizuteriu ani striebro.

lelelienka
26. jan 2024

Ano, typicky prejav alergie na kovy. (Netvrdim, ze ju na 100% mas, ale je moznost) Mam to od detstva a este dost dlhe roky som objavovala, co este mi vsetko vadi. Vacsinou byva alergia na nikel, ale castokrat aj na ine kovy, ja mam aj chrom. Nikel je nielen v obycajnej bizuterii, ale moze byt dokonca obsiahnuty aj v niektorych druhoch striebra a zlata. Vsimaj si, ci ti nerobia zle aj ine veci - kovove gombiky na rifliach, haciky na podrpsenke, kovove okuliare, pracky na sandalkach, bezec na kovovom zipse (svrbenie brady), mna dokonca svrbeli ruky aj ked som pocitala vela drobnych minci 😂 normalne az do cervena…
A takto ak budes mat podozrenie na alergiu, najlepsie je samozrejme vyhybat sa tomu, co ju sposobuje, ale je to neskutocne narocne objavit niekedy, lebo ti to proste nenapadne. Ja som zistila, ze titan a biele zlato mi nerobia problemy, ale aj tie mozu niekedy obsahovat nikel…
A co si mozno malokto uvedomi je, ze tieto kovy sa nenachadzaju len v kovovych vyrobkoch, ale taky chrom napriklad v cemente, takze som si davala pozor aj na to, aby som na stavbe nezametala ked odisli robotnici…A takisto na stravu si treba davat pozor.

kaktusik007
26. jan 2024

@sima_simka roky rokuce som nezniesla ziadne nausnice - ani zlato, ani dokonca platina..... po 30tke som zacala obcas znasat striebro - ale nie kazdy den. Teraz mam 44, nausnice znesiem iba strieborne - zlato a platina mi robia problem, bizuteriu ci chirurgicku ocel nesmiem mat vobec. Zvykla som si ;)

luccija
26. jan 2024

@sima_simka koľko si ich vlastne nosila?podľa mňa všetko vyčistiť aj nausnice aj preliečiť uši.Ved si musia aj zvyknúť tie dierky a prvé dni si otáčať nausnicami nech nezarastaju

docq
26. jan 2024

Skús náušnice z titánu dcera mala podobné problémy teraz nosí nausky z titánu aj cez noc je to kov , ktorý sa používa dlhé roky v medicíne teda je biokompatibilný nealergizujúci .

sima_simka
autor
26. jan 2024

@luccija chirurgické naušnice som mala v uchu s čím prepichli som mala pol roka v uchu, starala som sa o to a zrazu som už vymenila na iný vzor čo bol takisto bola chirurgická oceľ, ale aj to čo som mala pól roka v uchu už aj to bolelo

sima_simka
autor
26. jan 2024

@docq vyskúšam

sima_simka
autor
26. jan 2024

@lelelienka tie veci mi nerobia problém len náušnice a dokonca aj piercing som mala 2 x a mi to telo tak isto vyhodilo (reagovalo) ako naušnice..😞

sima_simka
autor
26. jan 2024

@diewcatqoo ako mám si to ošetriť? dá sa stým niečo robiť aby som mohla ich nosiť?

diewcatqoo
26. jan 2024

@sima_simka ja len dezinfikujem Betadinom, ak to mam zapalene. Asi tak tyzden sa to hoji a potom je to uz ok. Ale akonahle si do ucha nieco dam, akykolvek kov (skusala som rozne), hned mi to hnisa. Neviem, ci sa s tym da nieco robit. Popravde, nepatrala som po tom, lebo nausnice si davam fakt vynimocne a vobec mi nechybaju.

lelelienka
26. jan 2024

@sima_simka tak potom to moze byt tym materialom, ze len toto obsahuje kov, ktory ti vadi. Najlepsie odsledovat a vyhnut sa takym veciam. Este jeden tip, ktory mi niekedy pomohol na chvilu na ploche veci - nalakovat to, cim nedojde k priamemu styku s kozou, ale teda neviem si uplne predstavit lakovat nausnice…🤷‍♀️

syslik81
26. jan 2024

moja dcere nemoze zlato a ani striebro ani chir ocel.. teraz som jej dala z titanu a zatial musim povedat ze super .. ma ich kratko tak uvidime ..