Musí byť očkovaná osoba do termínu PCR v karanténe?

18. nov 2021

Ak bola osoba A v kontakte s osobou B (obaja očkovaní). Potom bol B pozitívne testovaný... osoba A nemusí byť v karanténe. Ak by však osoba A zo zodpovednosti chcela ísť na PCR a nahlási sa... do termínu PCR musí byť v karanténe?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
18. nov 2021

@cocolino234 nie, nemusi....ak nema priznaky.....vlastna skusensot, vsetci ockvoani ucitelia sme nonstop v kontakte s pozitivnymi ziakmi a aj po nahlaseni na PCR ucime dalej, nie sme v karantene - ockvoani maju vynimku...(tak pise vyhlaska)

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
18. nov 2021

@cocolino234 no veru, očkovaní nemusí, až keď má príznaky alebo pozitívny test. My teda sme už 2x krát boli v karanténe až do negatívneho testu (chceli sme byť zodpovední), hoci sme očkovaní, ale reálne sme nemuseli.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinderzwillinge
18. nov 2021

@sorciera24 Som rada, ze si celemu svetu vysvetlila, ako ockovani siria nakazu...

sorciera24
18. nov 2021

@kinderzwillinge a? co teraz? tak to je? ked vam tu niekto nezmyselne vyhalsky schvaluje, sa obratte na nich, nie na mna.....ja len vysvetlujem, ako to je....a nie nevysvetlila som ako siria nakazu! ....ale kto je podla vyhlasky vo vynimke a kto nie (nabuduce citaj s porozumenim, kym ma srdecne oslovis)

kinderzwillinge
18. nov 2021

@sorciera24 Ukludni sa, stres skodi zdraviu...

ajka0207
18. nov 2021

@sorciera24 a dali ti termín na PCR keď nemáš príznaky?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
18. nov 2021

@ajka0207 doterza nas vzdy pozyvali na PCR ako kontakty , ale posldene 2 tyzdne uz nestihaju.....sme v kontakte snad kazdy druhy den.....a RUVZ uz nestiha, tak kaslu na to, vraj mame ucit, kym nemame priznaky.....tiez sme nie nadseny z toho,a le skoly nesmu zavriet....a inak by nemal kto ucit.....mam pocit, ze to do tej vyhalsky dali snad kvoli ucitelom, aby nezavreli skoly;)

@kinderzwillinge no, to bolo k veci...fakt...

ajka0207
18. nov 2021

@sorciera24 aha, ja som myslela že očkovany má nárok na PCR až keď má priznaky

kinderzwillinge
18. nov 2021

@cocolino234 Nemam potrebu zakladat ziadnu dalsiu diskusiu, naco.
A ano, okomentovala som to tak, ako som okomentovala. Tebe sa paci, ked tvoje deti uci ucitelka, ktora sice je ockovana, ale bola/je v kontakte s pozit detmi a moze to roznasat dalej, nakazit tvoje dieta a tym celu rodinu?? Kolko ockovanych skoncilo v nemocnici s tazkym priebehom...

@sorciera24 A ano, moj koment bol k veci, ci sa ti to paci alebo nie.

sorciera24
18. nov 2021

@ajka0207 nie, nie, staci uzky kontakt...akurat nema narok na PN, kedze vynimka....

sorciera24
18. nov 2021

@kinderzwillinge ak sa ti to nepaci, tak to smeruj ministerstvu!.....vy chcete mat otvorene skoly, keby sme neboli vo vynimke, tak skoly sa mozu rovno zavriet.....lebo vsetci sme nosntop v kontakte.... mne sa to tiez nepaci,a co terza mam robit? si msylis, ze chodime nadsene ucit do "jamy levovej"? ako keby to bol ucitelsky vymysel....places ale na enspravnom mieste - sup smer ministerstvo

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
theredpoppy
18. nov 2021

Učitelia síce nemusia mať karanténu, ale musia striktne dodržiavať opatrenia a pokiaľ je škola aspoň trochu zodpovedná, tak učiteľov pravidelne testuje (aspoň takto funguje môj manžel, učiteľ ZŠ). Obzvlášť, ak sa vyskytne pozitívny žiak, žiaci sú v karanténe a učitelia majú každý deň test. Úprimne, väčším rizikom sú momentálne deti, ktoré nemusia mať rúška (a ja dosť pochybujem, že rodičia, ktorí sa sťažujú na to, že učitelia nie sú v karanténe deťom dobrovoľne dohovárajú, aby v záujme svojej bezpečnosti rúška mali). Taktiež, ak by mali byť všetci (zaočkovaní) učitelia pri pozitívnych kontaktoch/deťoch automaticky v karanténe, už 2. mesiac sa zasa všetci učia dištančne, pretože by nemal v školách kto učiť....K otázke: Karanténa nie je povinná, ale je rozdiel, či ste boli chvíľu s pozitívnym, alebo s ním zdieľate domácnosť. Muž si napriek maximálnej opatrnosti priniesol od detí zo školy domov covid, automaticky som sa prihlásila na PCR a tým pádom som v karanténe (taký pokyn prišiel pri potvrdení termínu mailom).

zuzki1
18. nov 2021

My sme tie nariadenia tiež teraz čítali a áno ockovany aj ak bol v kontakte ale nemá príznaky nemusí byt v karanténe . Skoro som z toho odpadla ale tak co už , snáď vedia co robia tam hore (aj keď ja mám silne pochybnosti , ale nie som odborník nejdem sa hádať )

zuzulkazu
18. nov 2021

@cocolino234 nie nemusi, moji kolegovci veselo chodili do praco
a to je chore

martinka13
18. nov 2021

Nie, nemusí. Vlastná skúsenosť.

mircalla
18. nov 2021

@sorciera24 Hlupost, to plati len pre ucitelov. Urcite zavidi od toho, aky kontakt atd. Ak to je v rodine, v karantene je cela rodina

mircalla
18. nov 2021

@kinderzwillinge Mozno nam ty rada vysvetlis, ako neockovani plnia nemocnice a na ich liecbu idu tisicky eur a blokuju tym lozka a planovane zakroky? Skus

sorciera24
18. nov 2021

@mircalla tu sa ale pani nepytala na rodinu, ale na kontakt A a B....inak nase RUVZ aj tym, co maju napr. deti pozitivne (a su ockovani) bez priznakov povedali, ze mozu dalej chodit do prace...tak si vyber....

mircalla
18. nov 2021

@sorciera24 Ok, chapem. My sme rodina a v karantene sme, samozrejme aj cela trieda v skole

sorciera24
18. nov 2021

@mircalla nariadili vam to tak RUVZ?

mircalla
18. nov 2021

@sorciera24 Samozrejme, neni o com.....Tiez som ockovana. My sme napokon boli s dcerou tiez pozit, ale aj predtym ako to bolo potvrdene sme mali nariadenu karantenu. Co sa syna tyka, spoluziaci po PRC na 5. den najskor robenom do skoly ak bol negat

sorciera24
18. nov 2021

@mircalla niejej to samozrejme....podla vyhlasky to tak nie je...a ako vidim, kazde RUVZ si robi co chce..... lekari napr. nechcu davat PN ockovanym.....lebo vyhlaska...

mircalla
18. nov 2021

@sorciera24 My sme boli napokon tiez pozit, takze som neriesila. Konecne po 2 tyzdnoch do skoly a skolky, dcera uplne bez priznakov, ale pozit - odporucali mi ju vyslovene testovat (pediatricka aj skolka) hoci nemala priznaky. Som rada, ze som sla na PRC inak by som ani netusila, ze je pozit. U mna to bolo jasne, ked mi nastupili priznaky, ale sla som tiez. PN mi netreba, robim z domu a priebeh bol v pohode