Myóm na maternici zistený počas tehotenstva a jeho odstránenie po pôrode

saja0504
19. apr 2019

Ahojte. V tehotenstve mi zistili myom na maternici. Konkrétne ide o typ so stopkou, čiže len tá sa "odcvakne". Vraj to pôjde aj laparoskopicky. Chcem sa spýtať, ak máte niektorá skúsenosti z kde sú tieto možnosti zákroku, ako to prebiehalo a tak.. už som po pôrode a len čakáme kým nebudem dojčiť a potom sa to dá odstrániť. Ale aj tak si neviem predstaviť byť od malej dcérky 4 dní preč...

mamcotka
19. apr 2019

@saja0504 asi máš na mysli polyp ten je so stopkou.. ja som otehotnela v januári s polypom a dvoma myómmi a zmizli samé. Pol roka predtym mi jeden polyp vyberali. Ešte v ten deň ides domov. max.na druhý deň

mamcotka
19. apr 2019

@saja0504 mňa uspali a vybrali a urobili kyretaz. O tri mesiace som mala ďalší.. teraz ho zrazu niet

sapetka
23. apr 2019

Ja mam tiez myom a dr mi povedala ze staci sledovat.. nedavam vyberat kym netreba, je na mieste ze opatovnemu otehotneniu nebrani

saja0504
autor
24. apr 2019

@sapetka tak to je ešte ten lepší prípad. Mne ho zistili už keď som otehotnela a ako rástlo bábätko, myom začal robiť problémy. Mala som obrovské bolesti a bola som 2 mesiace v nemocnici. Bola som v 5 mesiaci keď to vyzeralo že má budú musieť otvoriť a myom vybrať aj s tým ryzikom že to bábo nezvládne... Toto je moje prvé a určite chcem aj druhé, ale neohrozim ho. Myom musí ísť preč

sapetka
24. apr 2019

@saja0504 no ano zalezi urcite od polohy myomu. Ja tiez chcem mat druhe este🤗a tak moj myom to neovplyni no lebo je tak ze nema vplyv na to. Ale chapem ta hlavne nech je vsetko dobre👍