Neskutočné bolesti chrbtice

miriamka001
18. máj 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Dobrý deň

Potrebujem poradiť, mám 40 rokov a 3 ročné dieťa, stále sa pri ňom musím skláňať a večer pociťujem neskutočné bolesti chrbtice. Lekár mi poradil len lieky od bolesti a povedal, že to prejde :/ no ja už neviem čo robiť, prosím o rady, ako to riešite?

pribinak
18. máj 2015

Cvicis nieco? Plavas? Ono je to tym, ze stale vykonavas ten isty pohyb, stale pravuju tie iste svaly a si v predklone. Toto ma vela mamiciek ;(

jamelia
18. máj 2015

@miriamka001 veru aj ja mavam otrasne bolesti chrbta - akoby ma obcas seklo v hrudnej chrbtici, mavam to od narodenia druheho dietatka. Najlepsie je cvicit, nasla som taku super zostavu jogy na uvolnenie chrbtovych svalov na nete, odporucam. Po case sa to zlepsi, len urcite cvic, spevni chrbat a niekedy treba aj brusne svaly 🙂

rebekaq
18. máj 2015

Vyzuť topánky a chodiť bosá. Ja som bolesťami plakala, a teraz už o nich neviem. Nesprávna obuv mení postavenie chrbtice, sposobuje zatuhnutie svalov, keď sa hcrbát snaží toto kompenzovať, a to sú nakoniec tie bolesti.

misipka
18. máj 2015

Tiez to poznam, dcerku som prvy rok musela casto pestovat a uspavat na rukach ( mam 45 kil a mala mala v siestich mesiacoch devat kil) tak to som vecer plakala od bolesti. Ked mala rok, jedneho dna som sa nemohla postavit z postele, kvoli ostrej bolesti vystrelujucej z chrbta do nohy a skoncila som na infuzkach kvoli hernii platnicky. Nastastie pomohli, no musim si davat pozor a cvicit, pomahaju mi mckenzie cviky na uvolnenie chrbtice. Pri bolestiach pouzivam diadynamik pristroj na domace pouzitie, ten mi pomaha viac ako lieky od bolesti.

nutrimas
18. máj 2015

@miriamka001 Prevadzkujeme masazny salon a to najlepsie, co mozeme nasim klientom odporucit, je cvicenie SM system. Castokrat sa vdaka pravidelnemu cviceniu da zabranit aj operacii, cize je ucinne aj pri vaznejsich diagnozach ako je vysunutie platnicky, skolioza, artroza, spondylolisteza atd. Dolezite je odstranit pricinu bolesti, v drvivej väcsine pripadov je to svalova nerovnovaha. Cvicit je nutne zo zac. pod dohladom cvicitela, lektora min. 1xtyzdenne a zaroen doma. Viac si mozete pozriet na ofic. stranke autora tejto metody Dr. Smiska: www.smsystem.cz. Cvicebne pomocky ponukame aj na nasom eshope, prip. PROshope (elasticke lano, podlozku, CD, DVD, knihu). Drzime palce!

miriamka001
autor
19. máj 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Velmi pekne Vám ďakujem za všetky príspevky, je pre mňa veľmi tažké si pri malej nájsť čas ešte na cvičenie, je veľmi akčná :D Ale čašom si ho snaď nájdem. ;) tie prístoje na doma vyzerajú ceľom slubne, možno by som niečo skúsila- máte nejaké rady čo sa týka tých prístrojov? a @rebekaq doma chodím len na boso :P

klarika115
19. máj 2015

Jeeee.. toto je presne diskusia na tému, ktorá trápi aj mňa, ale nie kôli deťom, ale kôli tomu, že som poštárka a denno-denne ťahám na pleci tažkú tašku s poštou, skúšala som masáže, pomohli len na chvíločku.
Pomáhala mi akupunktúra, ale po tom, čo maraz tá pani tak pichla, ze som skoro vyskocila z kože, tak mám z toho strach.
@nutrimas to vyzerazaujimavo, aj tie prístoje môžu byť dobré, ale neviem či to nebude moc drahé.

misipka
19. máj 2015

zdravím, ja mám doma neurostimulátor omron, som s ním veľmi spokojná, skúste pozrieť na nete, je ich viac druhov, možno nájdete aj skúsenosti ďalších ľudí... ideálne by bolo si ich vyskúšať, prípadne ak chodíte na rehabilitáciu, vyskúšajte si tento prístroj u nich, či Vám pomôže...

nutrimas
19. máj 2015

@klarika115 Ziadne pristroje nie su potrebne. Jedina pociatocna investicia je elasticke lano a neskor balancna podlozka, ktr. mozete pouzivat neustale. Je potrebne si uvedomit, ze je to investicia do Vasho zdravia.Nemale peniaze sme my ludia ochotni nechat napr. v kadernictvach, u kozmeticky, kde sa nam postaraju o nas vzhlad, avsak s docasnym efektom. Je to samozrejme na Vasom rozhodnuti.

klarika115
20. máj 2015

@nutrimas Do zdravia nemám problém investovať, balančnú podložku mám. @misipka čo to je za prístoj, mne kolegyňa radila nejaky celon alebo cellion alebo niečo také podobné. Ja na tie názvy moc nie som. 😝

5rasto
20. máj 2015

😀 pani @klarika115 je to cellion aj som to pre Vás našiel- okamzitauleva.cz na Slovensku som to nenašiel 😀

misipka
20. máj 2015

zdravim ja osobne pouzivam tento pristroj http://masazne-pristroje.heureka.sk/omron-e4/ nakolko mi diadynamik na rehabilitacii pomahal a nemala som cas behat kazdy den hore dole na polikliniku. Pouzivam ho aj niekolkokrat denne, elektrody nalepim na chrbat a pristroj supnem do vrecka, aj co to doma porobim ( rano mi rozmasiruje stuhnuty chrbat a vecer mi pomaha na bolesti po celodennej namahe). Tazko je vsak v tomto radit konkretne, kazdemu cloveku pomoze nieco ine, idealne by bolo mat moznost si ho vyskusat, aby ste nevyhadzovali peniaze zbytocne.

mamazem
21. máj 2015

Pri boletiach chrbtice si môžete pomôcť aj reflexnou terapiou (plôšky na nohách, ktoré prislúchajú jednotlivým orgánom). Chrtbicu nájdete z vnútornej strany nohy, pod vnútorným členkom a smerom k palcu - skúste nájsť boľavé miesto a to masírovať.
Z prírodných liečiv je vynikajúca Boswellia Serrata - ajurvédska bylina: http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/16-1-AJURVE...

5rasto
21. máj 2015

@klarika, ešte, že ste to tu dali, ja to študujem od kedy som Vám to tu dal. A vyzerá to fakt dobre, ja si to asi skúsim požičať.

rebekaq
21. máj 2015

mamazem: boľavé nemám, ale keď si hladím celú nohu, mám tam také, kde ma to svrbí, šteklí, može to byť ono? 🙂

miriamka001
autor
21. máj 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

dakujem @misipka pozerala som si to a aj tú okamzituulevu a @5rasto, tak potom mi napíšte vašu skúsenosť, zaujíma ma to. Pred takou investíciou chcem počuť čo najviac skúseností.

mamazem
22. máj 2015

@rebekaq Nie 🙂 Tie miesta určite bolia, len ich treba nájsť... Pritlačte silnejšie, určite by to nemalo štekliť... Ťažko sa to vysvetľuje takto na diaľku.

rebekaq
23. máj 2015

nie, nič som nenašla. Ale mne sa teraz chrbát dosť zlepšil díky tej bosej chodzi. Po mnohých rokoch všelijakých terapíí. A pod tým členkom ma to len tak svrbká, keď sa toho dotknem. ako sa tie boľavé body prejavujú po vyliečení?

5rasto
25. máj 2015

@miriamka001 jasne napíšem, ale je to certifikovana kvalita so zárukou, takže sa nie je čoho báť 😉

mamazem
27. máj 2015

@rebekaq Pozrite si túto stránku. Sú to profíci v reflexnej terapii. S rôznymi bolesťami chrbtice majú bohaté skúsenosti: http://www.patakyovi.cz/
Na nohe bolia reflexné zóny tých orgánovch či miest, ktoré sú oslabené alebo choré. Ak máte problémy s chrbticou, zodpovedajúce reflexné plôšky na nohách budú veľmi bolestivé. Ich masážou si môžete pomôcť. Len ich treba správne nájsť a správne stláčať (záleží aj na smere prítlaku). V tom Vám poradí skúsený terapeut...

irenkask
27. máj 2015

@mamazem Mňa bolí priehlavok na ľavej nohe a to dosť veľa.

mamazem
30. máj 2015

@irenkask takto na diaľku je to ťažké a mohlo by to byť zavádzajúce... Sú tam triesla ale napr. aj vajíčkovody... Odkiaľ ste? Chcelo by to osobnú návštevu u niekoho, kto sa zaoberá reflexnou terapiou...

irenkask
31. máj 2015

@mamazem
Bolí ma celý priehlavok na ľavej nohe navrchu, od prstov až po členok.
Ale to len vtedy keď si obujem akékoľvek topánky a idem vonku.
Topánky mám voľné pohodlné a nikde ma netlačia a nosím v nich ortopedickú vložku .

nextik
31. máj 2015

Dievcata to je strasne co tu citam, rieste to! Ze lekar da lieky na bolest a povie ze to prejde ☹ 🙄 😕 nemam slov. Sama mam povyskakovane platnicky a teraz uz nemam problemy, uz som tu pisala na forum o bolesti chrbta a nechce sa mi zase pisat to iste. Len to rieste a nenechajte to tak. Cvicte sms, chodte na masaze. Mne pomohlo vsetko len nie lekary. Nemohla som sa ani postavit a tiez som mala pol rocne dietatko, nemohla som ani na zachod lebo som sa proste nemohla pohnut, tyzdne v nemocnici boli priserne. Ak je niekto z LM alebo je ochotny docestovat do LM tak vam niekoho odporucim co mne pomohol. Vsetkym vela zdravia.

manzanillaa
31. máj 2015

@klarika115 A neskúšali ste tašku vymeniť za tašku na kolieskach? Mojej mamine to pomohlo, aj keď nie je poštárka, ale tiež často nosila v rukách ťažké nákupy...vo vedľajšej dedine, kde máme poštu, som videla poštárky s takýmito taškami, aj dáždnik tam mali pripnutý🙂

manzanillaa
31. máj 2015

@miriamka001 Mám skoliózu chrbtice a od narodenia malého som trpela bolesťami, stále v predklone, nosiť na rukách...poviem len toľko, že po určitom čase ( asi keď mal 1,5 roka) som šla konečne na rehabilitáciu, pomohli, naučili relax. cviky a tiež posilňujúce....doma mi tiež pomáha fit lopta, na nej sa dokonale ponaťahujem...a bolesti mi sami ustúpili, ako malý rástol a nebolo treba sa k nemu stále zohýbať...raz darmo, 20 ročné telo zvláda tehotenstvo a materstvo lepšie ako 30-40 ročné...

mamazem
31. máj 2015

@irenkask odporúčam pozrieť si stránku www.reflexka.sk, tam sa o reflexnej terapii dozviete viac. Vo vašom prípade to môžu byť tiež pľúca/priedušky. Je to veľmi ťažkké určiť na diaľku. Viac informácií som Vám napísala do pošty...

nikus587
31. máj 2015

ale nezabúdaj na cvičenie. Hoci 15 min. denne si treba násjť pre seba.

irenkask
31. máj 2015

@mamazem
Je mi to jasné, trapézy ma bolia neskutočne dnes čo som varila a mixovala v tých nepohodlných polohách.
Cvičenie pre mňa = smrť , ale pozriem to reflexka určite.

Bože ja a cvičiť, šak som ešte nikoho nezabila aby som takto trpela.
Za čo bože za čo ?. 🙂

miriamka001
autor
3. jún 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

@nextik presne preto to už nechcem riešiť cez lekárov. Ak mi niekto povie, že si mám dať lieky a to prejde tak ďakujem pekne. Preto hľadám iné spôsoby. Skúšim tie masáže, maste, cvičenie a prístroje, som zvedavá čo napíše na tamten @5rasto a uvidím. Budem skúšať.