Neviem sa zbaviť roztrhnutých kútikov úst

honey666
1. sep 2021

Ahojte, ja momentalne som zacala 9 mesiac tehotenvstva a uz 2 mesiace sa neviem zbavit roztrhnutych kutikov ust.. na poslednej poradni mi predpisal lekar zelezo kvoli slabemu krvnemu obrazu.. ja som si sama nasadila B komplex, no neviem, pomozte, uz je to vela namna ci tehotenstvo, vsetko ma boli, a do toho taka “malickost”’ktora mi zneprijemnuje bytie , ved jest musim kazdy den a tym sa mi to stale roztrhne, kremujem, pomadujem, vsetko mozne . Uz neviem co mam stym robit.. mali stw aj vy ten problem ako ste sa ho zbavili

janasim
1. sep 2021

@honey666 ahoj trpela som tým cele roky až som si raz prečítala že mastickou Fungicidin ponatierat a od vtedy som už kútiky nemala

simsalabim
1. sep 2021

@honey666 kutiky sposobuje bakterialna ci kvasinkOva infekcia. Skusila si Framykoin ci Fungicidin?

honey666
autor
1. sep 2021

@simsalabim skusala som obidve, nic nepomohlo tak aby sa mi to nevratilo

amarilka26
1. sep 2021

Mne lekarka predpisala mast bactroban a mala som pokoj.

honey666
autor
1. sep 2021

@amarilka26 pocula som o nej tak si ju skusim zohnat

nikpa
1. sep 2021

@honey666 niekedy to môže spôsobovať aj nevhodná kozmetika, zubná pasta alebo ústna voda. Mne škodila listerine.

honey666
autor
1. sep 2021

@nikpa nepouzivam listerine, aa zubnu pastu som nezmenila za cele tehotenstvo a zacalo to az 7-8 mesiac takze podlamna to bude tym ze som mala slabe zelezo aj nejake mineraly asi …

amarilka26
1. sep 2021

@honey666 este aj Bkomplex mi k tomu davala 🙂

nikpa
1. sep 2021

@honey666 áno, môže to s tým súvisieť a celkovo počas tehu býva oslabená imunita, bábo si berie živiny. Ja som tak v tehu mávala stále mykózu a bolesti hrdla, Dr. povedal, že kvoli oslabenej imunite, tebe sa to môžeš zase prejavovať takto.

viera77
1. sep 2021

Tehotenstvo, oslabená imunita a hlavne chýbajúce vitamíny skupiny B. Odkedy som na bezlepkovej strave, ktorú je veľmi chudobná na vit. B, tak mám stále takéto kútiky. Denné užívanie B-komplexu forte mi vôbec nepomáha. Na radu skúsenejších som si nasadila L-lyzín od Kompavy a na roztrhnuté kútiky si dávam propolisovú tinktúru a hlavne na noc aj propolisovú masť, kupujem kvalitné priamo od včelára. Takto mám kútiky zahojené skoro okamžite.

gab
1. sep 2021

@honey666 ja som si zozrezala kutik s kôrkou na bagete a stale mi to pukalo a bolelo, skusala fungicidin, koloidne striebro, grepovy olej, krem na opary, akotak zahojilo a o den - dva sa to znova otvorilo, tak som si to prelepila naplastou na opary, cez den som to mala zalepene, v noci odlepila a zhruba po 5 dnoch sa to zahojilo a klop klop uz je dobre 🙂

sanssa
1. sep 2021

b-cko to je fajn pri takychto problemoch s kutikmi, tiez som to mala a dlho a mne teda na hojenie dobre klasicka placenta z lekarne robila 🙂

reni666
1. sep 2021

@honey666 ahoj, ja som kúpila pomádu v lekárni, bola biela s malým marihuanovím lístkom.. hneď na prvýkrát mi pomohla

slamocka
1. sep 2021

@honey666 mne najviac zabera kalciova mast

20erika07
1. sep 2021

@honey666 bude to nechutné ale zaručené- svoj vlastny ušný maz na kutiky je top, mas to po ruke a zadarmo a naozaj funguje

honey666
autor
1. sep 2021

Dakujem dievcata, vyskusam vsetky rady

jasminka22
1. sep 2021

@honey666 skus si dat na usnu tycinku svedske byliny a potierat par krat za den. Mne to vtdy vysusilo a nasledne zacelilo prasknuty kutit. Tiez som to mala v tehotenstve.

zenazaba
1. sep 2021

Zelezo...kym sa ti neupravia hodnoty, kutiky nezmiznu. Tak ho poctivo papaj.

miskamicha
2. sep 2021

@honey666 mne pomaha iba framykoin a zvysit príjem vit. B...za takymi kutikmi castymi moze byt aj zubný kaz! U mna to tak bolo...

aaao
2. sep 2021

@honey666 podstivo uzivaj zelezo 🙂 ja som mal cely zivot problem s kutikmi a odkedy som di dala doporiadku krvny obraz a hlavne to zelezo a cervene krvinky a to je uz pomaly 10 rokov, tak mam pokoj

danieladugard
2. sep 2021

Od 3.mesiaca tehotenstva som mala strašne bolestivé dopukane kútiky. Vyskúšala všetko, nič nepomohlo. Narodili sa deti, do par dni 👌