Neznesiteľná bolesť chrbtice po chrípke a zápalu priedušiek

20. feb 2024

Od kedy som bola chorá mám veľké bolesti chrbtice. V driekovej oblasti rebrá aj rameno. Môže to byť aj s kašla?
Už mesiac mám kašeľ,neviem sa ho zbaviť nijako.
Keďže na pľúcne vyšetrenie musím čakať 3 týždne (to je to naše zdravotnictvo) a môj obvodný lekár nejako vždy nepočuje,že mám neznesiteľné bolesti chrbtice pýtam sa aspoň tu čo pomôže? Flector ani guajacaran nepomáha. Na krátku dobu mo pomôže keď mi manžel vynatiera,ale ak začnem niečo robiť,alebo aj ležať tak opäť neviem vydržať.
Rozmýšľam maséra. Ale naposledy žiadne zlepšenie. Čo poradíte? Ďakujem za každú radu.

janka_266
21. feb 2024

podľa posledných skúseností, nemôže to byť zlomené rebro? z kašľa

autor
21. feb 2024

@janka_266 to si nemyslím. To je akože možné?

janka_266
21. feb 2024

áno, nikdy by mi to nenapadlo, keby to teraz neriešime v rodine

dixitka
21. feb 2024

Ja sa aktuálne tiež trápim s mesiac trvajúcim kašľom a cca pred týždňom ma veľmi boleli spodné rebrá na pravej strane (zboku) - hlavne pri kašli a keď si to miesto pritlačím. Už je to lepšie, ale včera po záchvate kašľa začala bolieť pre zmenu ľavá strana - to isté, len silnejšie. U mňa sú to určite presilené medzirebrové svaly z kašľa :( tebe keď to ide aj do ramena a chrbtice a bolesť je neznesiteľná, kľudne to môže byť aj to puknuté rebro, sú o tom diskusie aj tu na koni.

hanelka1
24. feb 2024

Pýtaj sa na rontgen, nemáš zápal pľúc? Vtedy môže bolieť aj chrbát. Ale určite aj zo silného kašľa. Niektorí lekári sú ,, hluchí,, to áno. Aj ja mám hluchú a ešte aj lenivu doktorku. Ešteze čo, aby ma aspoň po počúvala... Je to hrôza a des. Tiež niečo podobné teraz riešim. Už 2 mesiace 🤦

autor
25. feb 2024

@dixitka
@hanelka1 Ďakujem za rady. Žiaľ na pľúcne idem iba 10.3.čo mi príde strašne dlho. Ale žiaľ ti je naše zdravotníctvo a s tým neurobíme nič. Mám zápal priedušiek a naozaj zase akoby som iba viac kašlala. Doktor mi vypísal aj sprej na dýchanie,ale mne sa zdá že nepomáha. A chrbát bolí stále neznesiteľne.Bola som aj na masáž. Všetko mám totálne stiahnuté.Aj cvičím doma teda len strečing. Lebo už som zúfalá. Možno je to aj tým kašlem a tým,že som dlho doma. Porobím doma a už nevládzem na chrbát. Som zvedavá aj či niečo zistia, alebo mi to dovtedy už hádam prejde aj. Včera som bola na prechádzke a ako som vyšla von. Ústa sa mi nezavreli.Do toho to.potenie no hrôza. Už som si myslela,či nie aj alergia. Ale to nemám. Aspoň pred pár rokmi ma vyradila alergologička. Ďakujem za ochotu poradiť. Naozaj Aj ľutujem tak trochu,že som nešla na pohotovosť zo začiatku. Možno tam jedine by som sa dočkala Rtg hneď. A možno aj nie...

autor
25. feb 2024

@janka_266 to som teda prekvapená .Prajem skoré uzdravenie a hlavne bez následkov.

dixitka
25. feb 2024

Inak, ten kašeľ si ako liečila? Keď ešte stále kašleš… robili ti aj výtery, krvné testy a pod.? Ja tiež ešte kašlem a akurát čakám na výsledky, či nejde o infekciu mykoplazmami alebo pľúcnymi chlamýdiami, ktoré spôsobujú taký dlhotrvajúci kašeľ. Tak som sama zvedavá 😬

autor
25. feb 2024

@dixitka Kašeľ liečim stále .Vybrala som všetky možné sirupy od kašla,tabletky na kašeľ. Na noc som brala na tlmenie kašla. To mi pomohlo aspoň aby som spala ako tak. Vyskúšala som aj všetky domáce recepty starých materí. Čaje na kašeľ priedušky,bylinky stále pijem. Mne zvykol pomôcť vždy aj magnosolv aj všetky tie čo som predtým vybrala. Vybrala som dvoje antibiotiká. Teraz mám spreje niečo ako na astmu. Nakoľko som mávala v dávnej minulosti bronchitidu ale to je veľmi dávno a už som sa neliečila .Zatiaľ mi nebral vôbec nič. Ani krv ani výter.Uz iba ak na plucnom Ale to až 10.3.idem. Stále mám na prieduškách také pískanie,neviem si odkašľať dobre. Pomohlo mi asi najviac naparovanie a inhalácia. Ale stále aj tak keď má vychytí neviem sa zastaviť kašlať. Navyše ten chrbát má totálne ničí a potenie. Aj keď nerobím nič extrra namáhavé som spotená celá. Také nepríjemné a stále večer mám pocit na prieduškách akoby sa mi to vracalo.
Držím Ti silno palce nech to nie je nič vážne a čím skôr ťa prejde kašeľ 🙏🙏

autor
25. feb 2024

@dixitka myslela som Solmucol aj Erdomet .Nenapadlo ma to.

h2o2018
25. feb 2024

Nechcem strašiť - mne tak začala reuma..Bolestou vrchnej časti chrbtice

autor
25. feb 2024

@h2o2018 naozaj? A ako ti to zistili? Keď u nás je to zložité sa ak dostať niekam .Na neurológiu som chodila prrd necelým rokom s týmto a musela som súkromne. Lebo dostať sa normálne na neurológiu a rehabilitácie skôr ako o 2 mesiace nehrozí.A súkromný vkuse len infúzie nejaké injekcie a dokopy nič. Po 150 euro v som prestala počítať a musela ukončiť liečbu. Dačo pomohlo a masáže som si musela zaplatiť a nejako to časom prešlo. A teraz opäť neskutočné bolesti.

zdenulkam
23. apr 2024

Ako sa cítiš?