Nie som tehotná a páli ma záha

petrapod
29. máj 2020

Ahojte. Prosím Vás trápil niekoho problém pálenie záhy viac dní za sebou. Tehotná nie som. V utorok som zjedla rebierka a od vtedy ma bolí za hrudnou kosťou a pali a neustále prepáčte grganie. Dala som si u aj kvapky na pálenie záhy zatiaľ bez účinku. Ariel som u doktora nebola keď sa to nezlepší pôjdem. Len ten víkend predomnou:( Ďakujem za Vašu skúsenosť.

nikpa
29. máj 2020

@petrapod bohužiaľ trápi a keby len viac dni za sebou. Stačí keď zjem niečo nevhodné a začne sa niekoľko mesačny boj. Palenie v žalúdku, tlak na hrudi, hrča v krku, grganie. Z voľnopredajnych liekov mi občas zaberie Nolpaza, no a dlhodobá prísna diéta.

petrapod
autor
30. máj 2020

@nikpa ďakujem pekne . U doktora ste boli?

lenka2710
30. máj 2020

@petrapod môj muž bol na hadicke do žalúdka a zistili mu, že akási klapka mu tam nefunguje a preto ho aj páli zaha, všetky kyseliny sa mu vracali a tiež ho bolel hrudník z toho! Odkedy užíva nolpazu ma pokoj, ale užíva ju fakt pravidelne!
Ja som teraz tehu a je to fakt strašne, už si neviem dat rady a keď sa prehnem dopredu alebo ležím na rovnom, tak Pan Boh pomáhaj 😭

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
30. máj 2020

@petrapod áno, niekoľkokrát na gastre, aj na hadici. Okrem helikobaktera mi nič nezistili.

nikpa
30. máj 2020

@lenka2710 môžem sa spýtať ako dlho, myslím v kuse užíva muž nolpazu? Lebo mi v lekárni prizvukovala, ze nesmiem viac ako 2 týždne, no je jediná z voľnopredajnych co mi pomáha a niekedy by som potrebovala aj dlhšie

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
30. máj 2020

@nikpa no neviem, žeby nolpaza bola voľnopredajna! Muz ju užíva každý deň už skoro 2 roky

petrapod
autor
30. máj 2020

@nikpa ďakujem

petrapod
autor
30. máj 2020

Ďakujem pekne za skúsenosti.

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
30. máj 2020

@nikpa tak prepáčte, je aj na voľný predaj, ale 20mg,muz užíva 40mg a ta je len na predpis 😉! Ale ako píšem, užíva dlhodobo, lebo mu bol zistený aj vred na dvanástniku plus to pálenie záhy

nikpa
30. máj 2020

@ananas28 ja sa stravujem zdravo, doma varim, žiadne polotovary, fast-food ale ked to na mna príde jedine co ako tak znesiem su varene suché zemiaky a brokolica a toto jem niekoľko dní kým sa mi ulavi. Lieky od dr mi záberu len dočasne, aj všetky ostatné. Takže fakt len tu stravu sledovať. A helikobaktera sa zbavil?

nikpa
30. máj 2020

@lenka2710 tak potom neviem co mi to ta lekárnička trepala, ze nesmiem užívať viac ako 2 týždne aj to len 20mg ked na predpis dávajú dlhodobo 40mg. A ani som nevedela, ze mi to môže aj predpísať, popytam sa dr.

lenka2710
30. máj 2020

@nikpa brat je farmaceut a sam vravel, že tieto lieky maju zmysel, len keď sa užívajú dlhodobo! Švagriná ma rovnaký problém ako môj muž, ale ona vyhlásila že lieky nebude užívať dlhodobo, tiež užívala len keď už bolo zle a teraz si nevie rady, čo sa jej to tak pohorsilo, že pri kazdom predklone zvracia a naťahuje ju celý deň z toho

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seblicek
30. máj 2020

Ja som toto mávala po paprike a po takých ťažších jedlách, na gastro som nebola. Užívala som talcid, keď mi bolo veľmi ťažko ten mi pomáhal. A teraz už nejaký čas si dávam denne ostropestrec a mám kľud ;)

petrapod
autor
30. máj 2020

@seblicek ďakujem. Pozriem čo to je.