Očné pozadie

jaja2613
11. sep 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať ohľadom očného pozadia, bola som na očnom vyšetrení, kde mi merali očné pozadie, doteraz som nemala žiadne problémy, tak som bola prekvapená, že mi vyšlo, že by som mala pri práci (s PC...) používať okuliare +0,75, aby som nemala unavené oči. Máte niekto s týmto skúsenosť, je to potom lepšie s tými okuliarmi? Nebude to tak, že ak začnem nosiť okuliare, aj ked len na prácu, tak potom budem potrebovať stále väčšie a väčšie dioptrie? Niektorí ma totiž tak strašia, čo si takto dali okuliare, že potom už bez nich nič nevidia🙂 Ja som nikdy predtým nenosila okuliare, ani som nemala žiadne problémy, akurát tie unavené oči, to je pravda, že ich mám unavené, tak ma akoby "režú". Tak ked mi to povedala doktorka, že by som si ich mala dať, tak snád by to malo pomôcť, nie?🙂 Dakujem za rady a skúsenosti🙂

terezka1947
11. sep 2013

@jaja2613 ked raz okuliare potrebujes,rozhodne ich na pracu s PC nos....a urcite si daj v optike na sosovky aj antireflexnu vrstvu-vysvetlia ti o co ide 😉
oci si "nezvyknu 😀 "....vies,mnoho ludi ma mylny dojem a to vyplyva z toho:....nejako vidis-resp.nevidis,ale povazujes to za svoj standard....bolia ta oci,slzis,ked si unavena,vidis neostro,atd.....ked si zoberies okuliare...vaaauuu,odrazu vidis vsetko,ajto,co doteraz nie.....ALE,ked si ich zlozis,opat sa vratis k svojmu "standardu"....nevidis horsie od okuliarov,ty vidis iba tak isto ako doteraz,ked si este nevedela,ze s okuliarmi mas vacsi komfort 😉
takze sa urcite neboj a ak mas diskomfort pripraci,urcite si ich daj zhotovit v optike 😉

h2
11. sep 2013

@jaja2613 Ahoj, či je to s okuliarmi lepšie, zistíš najlepšie tak, že to sama vyskúšaš. Nikto Ťa predsa nenúti, aby si tie okuliare aj nosila, ak to s nimi nebude dobré. Myslím, že trištvrte dioptrie nie je také hrozné, ja mám tiež trištvrťky (na ľavom oku), ale do diaľky. Okuliare mám stále len v aute, lebo na šoférovanie ich podľa vodičáku mať musím a ináč ich VôBEC nenosím.

h2
11. sep 2013

@jaja2613 Ešte som zabudla dodať, že k očnému síce často nechodím, ale pri každom vyšetrení mi zistia rovnakú hodnotu, čiže za minimálne 20 rokov sa mi zrak vôbec nezhoršil. 😎

terezka1947
11. sep 2013

@h2 predpokladam,ze mas minusove Dpt,vsak?
no,my minuskari to mame trosicka jednoduchsie....nastastie 😀 ...je mozne,ze v urcitom veku dojdes do stadia,ze ani tie 0,75 do dialky nebudes potrebovat.

h2
11. sep 2013

@terezka1947 Ahoj, áno, mínusky, ale ja fakt nemám pocit, že by to bol až taký rozdiel s okuliarmi a bez nich, ozaj ich nosím len do auta, aj to len kvôli tomu, aby som nedostala pokutu, že ich nemám. 🙂

terezka1947
11. sep 2013

@h2 no,ano....ja mam 1,25 a tiez nenosim 😀 ...dokazeme este zakomodovat 😉
a tesim sa na to,ze v nejakej 40tke...prip.neskor,kedy uz zacnu nastupvat Dpt.na citanie budem(e)mat na chvilu pokoj...dialka,blizko...ok 😉

terezka1947
11. sep 2013

@h2 som zabudla dopisat,ze u "pluskarov"je to trosku ine....mozu mat vacsie problemy aj s tou nizsou Dpt...a najma ti,ktori potrebuju okuliare v "mladom"veku...jednoducho pre nich je aj 0,5 niekedy vykupenim z unavy oci,bolesti hlavy,slzenia,atd...a aj ked do dialky to este mozu utiahnut,zvycajne im ta "blizka"vzdialenost robi problemy....a jetopri tychnizkych Dpt naozaj viac o unave,usili oka zaostrit...
takze preto my sme na tom lepsie 😉

jaja2613
autor
12. sep 2013

@terezka1947
@h2
Ahojte, dakujem za príspevky, ja mám 29 rokov, len pre info, čiže ako ste spomínali "mladý vek"🙂)) a možno mi to naozaj pomôže aby ma neboleli oči, hlava ma nebolieva, ale oči mám vždy unavené, ja som z toho bola trochu mimo u tej očnej, lebo som tam vlastne išla len kvôli potvrdeniu do práce a zostala som v šoku🙂 a teda podľa doktorky by som si tými okuliarmi mala šetriť zrak a dúfam, že mi potom dlhšie vydrží dobrý zrak🙂)) tak pôjdem do optiky, tam mi to ešte raz zmerajú a dám si urobiť tie okuliarky🙂