Oddeľovanie nechtu od nechtového lôžka - onycholýza - skúsenosti?

16. nov 2019

Dobrý deň chcem sa opýtať spravila sa mi onycholyza. Teda oddeľovanie nechtu od nechtoveho lôžka. Kúpila som si nato prípravok sililevo ktorý mi pomohol necht mi krásne vyrástol a už to nemám. Mala som to len na jednom. Liečim si to uz 3 mesiace, i keď dávno má necht vyrasteny a celý. reda v podstate hneď ako začal necht rast som videla že je to ok. Preto mám pár otázok na niekoho kto toto mal.
1. Vrátilo sa vám to ešte či nie?
2.Predtym som mávala gel lak na nechtoch alebo gélové nechty môžem si ich už dať či radšej nie?
3. Je nejaká prevencia proti tomu?
Ďakujem za odpoveď

sweetyna
16. nov 2019

Vratit sa to moze, na styl kurieho oka. Dat si mozes, ale odporucam sledovat. Prevencia drzat nohy v suchu

charlotte456
20. nov 2019

Ahoj ja to mám na rukách s jedného nechtu mi to prejde a na druhý sa vrati uz sa to takto toci skoro rok

autor
20. nov 2019

@charlotte456 ja to mám len na jednom stále tom istom. Neviem čo s tým ja mám pocit že celkovo ten necht už mám nejaky divný lebo celý mi vyrastol ale nebol už taký pekný. Ja ani netuším z čoho sa mi to spravilo.

charlotte456
20. nov 2019

Presne toto mám aj ja keď nech vyrástol doslova ostal krivý taký hrbolaty s tej strany kde to bolo postihnuté najviac a dnes som zbadala že už to začína aj na nohách neviem s coho sa toto moze robit ale uz mi to dosť prekáža jedno prejde druhé začne 😪

autor
21. nov 2019

@charlotte456 všade kde čítam tak že sa to stáva po úrazoch nechtov. Ja som úraz nemala. Raz som čítala že to postihuje aj matky čo koja. Ja kojim takže môže to byť