Odstránenie bradavic laserom

karin143
6. nov 2018

Mate skusenosti s odstranovanim bradavic laserom? Skusala som uz vsetko mozne...nic nezabralo. Mam ich na obidvoch chodidlach, na jednej nohe 3 ks a na druhej 2 ks. Hlavne ta na pate, uz sa o dost zvacsila a pri chodzi mam bolesti v pate.

cammeronka
6. nov 2018

Mne odstranovali jednu asi pred mesiacom, stale to nie je zahojene a dost to boli..som zvedava kedy sa to zahoji 😳

zuzik307
6. nov 2018

Ak su vacsie, lepsie je ich dat odstranit chirurgicky, ani laser nie je 100%...mne odstranovali viacero mensich, plochych elektrokauterom, na nohu som dostupila asi po mesiaci😕 je to pliaga...

jessicai
7. nov 2018

Pocula som, ze su na to nejake naplaste. Bradavice pod naplastou odumru a same odpadnu. Skus sa spytat v lekarni.

pavla137
27. aug 2019

nikdy, nikdy viac! na stránke jednej bratislavskej sukromnej ambulancie, kde vypal laserom stoji 70e jedna, pisu o bezbolestnom zakroku za 20minut..ano je to bezbolestne, pretože vam okolo jednej bradavice do kosti popichaju lokalnu anestezu a potom si asi na 6-8 hodin necitite nohu vobec...nohy. mne vypalovali asi 5 ks, povedal lekar ej čoo tam vypalime to naraz. naostril cenu 240 a akoze zlava 150eur ccca. nedal mi ani na vyber, mal v tom asi taku prax , že ide zarobit a davaaj. mam vypalene platne na nohach, ktore mokvaju, nehoja sa, budu boliet este minilane mesiac, na kontrolu mam ist 12.9 s tým, že mi ešte budu vypalsovat, lebo sa ku korenu nedostali..ja už od piatku nemožem chodit, je to nesmierna bolest, nesmierna, otec je lekar moj- obvodny, predpísal mi lieky indometacin čo som si vybrala v lekarni od bolesti. čapiky, každy den ich pcham do zadku, ked mam byt pravdivá. bolí to, bolí to ako čert a už nikdy by som na to nešla, nikdy, operacia laserom - oči , to bola bolest presne 8 hodin ako písali na stranke a aj presne lekar popísal bolest, ktorá ma cakala, vedela som do čoho idem..ale toto? nikto vam, nepovie pravdu, do čoho idete a čo vas caka, nikto nikde, na žiadnej stranke sa nedočítate a nevudite realny stav noh, pozrite sa na moju bolest, možete ju vidiet. nikdyy viac. nikdy. mam take bolesti, že sa mi z toho točí v hlave a sa potím...čert aby to celé vzal..

ivanaa346
23. okt 2019

@pavla137 zelam akore uzdravenie !

cammeronka
24. okt 2019

@pavla137 tak to je aj obrovska plocha, mne len jednu malu a bez umrtvebia a teda polroka som nanohu nestupala od bolesti ale pekne sa zahojilo, takuto plochubsi ani neviem predstavit..skore uzdravenie

pavla137
14. nov 2019

@cammeronka stalo to za hovno, 300e a ked odrastla stara koza po mesiaci ci dvoch tak boli akurat rozsirene, laser by som na to neodporucila nikomu. Pridam potom fotku ze som tehu 14 tt a davam si na to druhy den koloidum a musim proste nemozem to nechat tak

dooscoby
23. nov 2019

@pavla137 fuha to vyzera hrozne. Ja som uvazovala to dat vypalit dcere laserom na nihe a mbe chirurg nieco splietal, ze to ide len do hlbka 2-3 mm, nakoniec jej to umrtvil a vyrezal lyzicou, ale co citam aj tam je moznost recidivy vysoka. Ako fakt neviem dusik som zavrhla lebo jednak treba viac sedeni a ze to byva aj dost bolestive ak je bradavica hlboko a tiez sa to dokaze rozsirit tak uz fakt neviem co je dobre a co nie. Dcere to ani nesil, ma to akokeby si si zodrala kozu pri pade na beton. Zatial to ma druhy den, nestupa nato ale okrem strhavania prischnuteho obvazu, to bolo kriku chudatko moje ani rozmocit to neslo vraj bolest neciti. Tak jej gazu potieram bepanthenom nech sa jej to nelepi, nasadila som C vitamin a hlivu tak snad sa to do 2 tyzdnov zhoji.

vnovot222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evuska135
23. nov 2019

Ak mozem poradit, ja som mala asi rok problem s bradavicami, do placu mi bolo, nemohla som chodit, hrozne bolesti, nic nepomohla az jedna rastlinka, neviem ci rastie teraz este ale uz skor v jari, vola sa to lastovicnik lekarsky, toto fakt pomohlo jedine, to sa potiera takou stavou,vypali to a uz nikdy sa neobjavili

pavla137
29. nov 2019

@evuska135 ano ten musim na jar bezpodmienecne najst. ale je to aj o zmene životneho stylu. stres, imunita, kaýždopadne laser nikdy baby neblaznite, nemate istotu že s avam to ešte nerozširi ako sa rozširilo mne.

lenuska1907
29. nov 2019

Mne stacilo potierat s pripravkom Duofilm, a potom som davala dole tu odumretu kozu s tym nastrojom co sa dava prec kozicka okolo nechtu. Treba len davat pozor aby ste nesli moc hlboko aby nesla krv a samozrejme zakazdym vydezinfikovat ten nastroj (namacala som ho do liehu). Pekne pomalicky zmizla a ziadna bolest, ani pri stupani.

nadielka
22. sep 2020

@cammeronka ahoj. Prosím ta za koľko sa ti zahojilo keď ti vybrali bradavicu? Ja už to mam mesiac a boli to koľko krat ako zapalene. Uz som z toho zufala

cammeronka
26. sep 2020

@nadielka fuu aj pol roka som to citila, prve dva mesiace horsie ako pred odstranenim..takze treba vydrzat..tiez som bola zufala, ale je to normal proces hojenia, predsa rana je hlboka a je to citlive..a uz ti vytiekol taky hnis z toho? Potom sa to o nieco zlepsi

nadielka
26. sep 2020

@cammeronka Neviem aky hnis. Som to nepostrehla. Ale už 3den celkom pekne beham. Tak dúfam sa to nezhorsi. A nevrátilo sa ti to?

cammeronka
27. sep 2020

@nadielka nie nastastie..mne sa tam urobil po zakroku taky pluzgier, a ten ked praskol, vytiekol..bolo lepsie

tinka24991
28. sep 2020

Myslite ze sa mi toto vobec zahoji?dorastie bola som dnes na laser a je mi az zle ked to vidim dakujem

nadielka
29. sep 2020

@tinka24991 preco si to odbalila? Ja som to 3dni nemohla odbalit sa mi mari. Zahoji sa ti. Ale velmi dlho. Sa priprav na bolesť. Teda ja som mala dost veľké. Nakoľko cvicim ma to neskutočne obmedzovalo v zivote. Ale uz to mam omoc lepsie. Zahoji neboj

tinka24991
3. okt 2020

@nadielka uz je to lepsie v skutocnosti som cakala vacsiu bolest ale da sa to uz aj celkom dobre chodim ale marodim cely tyzden framikoin trosku pretrem repikovym cajom a vyzera to odost lepsie po5dnoch😉

tinka24991
3. okt 2020
yennn
24. okt 2020

@tinka24991 @pavla137 ahojte kocky, mozem sa spytat, ako to dopadlo? 🙏

@lenuska1907 ahoj, Duofilm si natieram denne, uz je to treti mesiac, obcas sa mi zda ze som sa posunula , obcas ze ani nie... pisu ze max 12 tyzdnov, bojim sa ze to dovtedy nezmizne. Tebe to rychlo slo prec? Moja je asi 0,5cm velka ale zjavne hlboka ☹

lenuska1907
24. okt 2020

@yennn Mam dojem, že asi do mesiaca to bolo úplne preč, ale ja som tu odumretú kožu dávala co najviac dole, aby som šla co najhlbšie ku korienkom. Len treba naozaj dávať pozor, lebo akonáhle by išla krv, tak sa to nanovo roznesie. Tam tuším píšu ze natierať raz denne, ale som si to potierala ráno aj večer.

pavla137
19. nov 2020

@yennn za seba možem povedat, že sa mi po laseri bradavice rozširili v oblasti ,kde boli predtým napr dve..tak boli tri. ako pišu iné ženy s fotkami, je niečo uplne ine, ked vypaluje bradavicu na kraji nohy, a niečo uplne iné, ked po celej nohe naraz, kedy sa nedá chodit,stupat,skratka ked ti daju laser na patu a aj na stred vankusikov tak sa jedine možeš naučit lietat. popravde som bola už tehotna, nevedela som to, ked mi laser robili, Soňa má už 5mes a ja čakám druhé. počas tehotenstva mi manžel skoro každý večer masíroval nohy krémom,bradavice zmizli. vnímam to ako súhru vecí- to tehotenstvo,určite pomohli aj tie masaž-pretože inak to bol zázrak.duofilm mi nepomohol ešte predtým,pred laserom,ked mas hlboko a tvrdé časti tak jedine zmäkčovat kožu a ja som to potom žiletkoutu makku kožu odstranovala. nemám nič, mam cisté nohy,v strede jednej nohy- ako su vankusiky,mam jedno tvrdé miesto akurát, najskor to bude mozol alebo kurie oko.ale po bradaviciach ani chýru. obdivujem manžela, že bol ochotný mi každý večer pravidelne hodinu nohy masirovat,prekrkvovat, mala som ich tak strašne škaredé, že sa mu to muselo brutalne hnusiť, dotýkať sa toho...no fuj. odstupom času možm povedat, že ak by som mala bližšie les, idem si po tu rastlinku bradavičníka, verím že príroda je najmocnejší čarodej, potom by som dala šancu masažam,kremovaniu noh a zmäččovaniu, možno pravidelnej kupeli nohv morskej vode,skutočne ale pravidelne a hrubu kožu odstranovat žiletkou,potom by som dala šancu prírpavkom z lekarne- možno laralelne s tymi "kúrami"..a až potom by som sla na laser, ale nešla by som , radšej 300eur dat manželovi za masaže 🙂

simca06022011
19. nov 2020

Ja som malej bradavice na nohe (2) zlikvidovala do mesiaca.. s lastovicnikom, odsklbla som u nas pri ceste:D mam ked takto pred rokmi riesila brata, vybrala aj s korenom rastlinu a hodila do vedra a na balkon :D a takym perom na bradavice neveim aka to bola znacka nieco na F... (malo taku skrabku a ta najviac pomohla aj pri lastovicniku). Natiera sa ta to a potom sa zoskrabne, odreze... iba natierat to niecim nestaci. Kozu treba zmakcovat, odstanit staru, osetrit, topanky vydenzifikovat... hygiena je dolezita, lebo to sa velmi lahko rozsiri kade tade. Ja mna na laser nik nedostane, predrazena haraburda... odstarnovalil mi vyrastky na nose a cele, zahojilo sa to do 2t... bolelo to ako slak. A potom sa mi miesto jedneho urobili 2 nanose.. na cele o trochu dalej... dcera chodila na 6 sedeni, kvoli cievkam, kazde bolo cca 100-120EUR a nepomohlo jej to vobec a neskutocne ju to bolelo... hojilo sa jej to na ruke mesiac...

klaudulixx
22. nov 2020

@tinka24991 ahoj prosim ta ake to mas teraz? Bola som dva dni dozadu ale riadne ma to obmedzuje v chodzi a milujem cvicenie, teraz som musela dat stop akejkolvek chodzi a cviceniu :( ako dlho to tebe trvalo?

tinka24991
23. nov 2020

@klaudulixx ahoj mam to super rýchlo sa to zapojilo ja som mala niaky týždeň problém ale potom som postupne začala aj do prace chodiť je to viac menej v hlave neviem ja som to mala na takom mieste ze sa s tým dalo mam to úplne zahojene vyplnené pekne tak držím palce aby sa to čím skôr zapojilo inac prve dni som to natierala ftamikoinom a potom ničím asi najlepšie ☺

monikaavanessa
14. aug 2021

Ahojte🙂 dievčatá prosím tie, ktoré ste boli na laserovom vypaleni bradavíc v BA a boli ste spokojne dajte typ kam ísť. Ďakujem.

klaudulixx
15. aug 2021

@monikaavanessa neodporucam nikoho! Bola som na vypalovani asi snad 10x a na hlboku bradavicu mi to nepomohlo, len som mala neustale dieru v nohe z vypalovania. Na malicke nove bradavice mi to ale pomohlo. No uplne som sa ich zbavila aj tej velkej az ked som zacala jest SHATAVARI. Kupila som si to na menstruacne problemy ale zabralo to na bradavice🤷‍♀️

monikaavanessa
29. sep 2021

@klaudulixx
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Skúsim naštudovať. Mne aktuálne nasadil dermatolog liečbu isoprinosinom 3×2tab. na 6mes., hádam zaberie🙏.

monikaavanessa
9. feb 2022

Ahojte všetci🙂 tak dnešným dňom, už mám aj ja po laserovom zakroku. Rada by som sa s Vami podelila o moju skúsenosť. Nakoľko viaceré z vyššie písaných komentároch prispeli k môjmu väčšiemu strachu a nedôvere z tejto metody/zbavenia sa bradavíc. Moja Rada, NECAKAJTE ale choďte čím skôr na laser. Ja som čakala prilis dlho...stale som verila, ze mi pomôže kozny lekár(dusik, liečba isoprinosinom) naplaste, lastovicnik, domaci dusik, súkromná klinika-crio pero...no a najmä kvôli strachu. Kazda liečba mi to len rozniesla viac a viac...CAKALA SOM PRILIS DLHO. Keďže nič nezabralo a ta pliaga sa začala rýchlo rozširovať, zvolila som poslednú možnosť Laser. Nebudem tvrdiť, že prvotné umrtvenie je bezbolestne...ale dá sa to vydržať, nie je to vôbec tak strašne...potom už necitite vôbec nic. Umrtvene to zostalo po zákroku ešte tak 40min. takže som mala čas "zbehnut" do lekárne a bezbolestne sa dopraviť domov. Na bolesť som nečakala a pri pocite jemnej bolesti som si hneď dala Nalgesin. 2hod. to bolo dost nepríjemné, ako sa dostavovala bolesť po umrtveni. ALE NEBOLO TO VOBEC NA NEVYDRZANIE...stačí vyložiť nohu a šetriť si ju;). Týmto komentom som Vás chcela povzbudiť a poradiť Vám aby ste zbytocne necakali. Je to pliaga...skôr či neskôr sa to rozlezie. Neurobte chybu ako ja... Teraz mám kratery po celej päta, mohla som mat len jeden:(. NIE JE TO TAK STRASNE AKO TO OPISUJU PODAKTORE ZIENKY V KOMENTOCH. A ANO, SAMOTNY ZAKROK JE UPLNE BEZ BOLESTI. /akt.je prvý vecer po zákroku a som úplne ok🙂/