Onkomarker He4

vany10
22. jún 2015

Ahojte, je tu niekto , kto mal zvyseny omkomarker He4? Dakujem

figurka1985
24. feb 2017

@vany10 ahoj. ako si dopadla? mne zistili zvyseny marker he-4- mam ho 70,6... zvysil sa mi za 4 mesiace zo 65 na 70.... neviem, som z toho troska mimo... neviem, co ma teraz caka. ci si robit atarosti, co cakat, a, ci sa netrapit.... ty si mala ake hodnoty? ako to dopadlo?

nuska
24. feb 2017

@figurka1985 Ahoj, ja som robila v labáku a zvýšenie zo 65 za 70 by som nebrala tragicky. Treba rátať aj s určitou nepresnosťou merania a práve pri tomto vyšetrení môže byť dosť vysoká. Takže by som to brala, že to máš na rovnako. Určite by som monitorovala ale ďalší priebeh.

vany10
autor
24. feb 2017

@figurka1985 ahoj, roma index som mala 13, he4 80, Onkomarker CA125 180 .Pobehala som onkológiu, MRI a v októbri 2015 laparka v KOCH. Vzali vzorku z vaječníka. Odstránili cysty a zrasty. Výsledky z histológie ok. Cysta na vajecniku po 5 mesiacoch od laparky znovu. Každé 3 mesiace kontrola dodnes. Tolko strachu som zažila a nechápem ako môžu výsledky onkomarkerov tvrdiť niečo iné. Chvalabohu nepotvrdili to najhoršie. Drž sa a neboj, vsetko bude ok

figurka1985
24. feb 2017

@nuska dakujem. trosku si ma ukludnila... uvidime, co na to povie moj vseobecny dr. k nemu ma gynekologicka poslala. sestricka u vseobecneho dr. pozerala na tie markery ako puk... rovno povedala, z nevie, co to je... ze snad to nic nebude. a mam prist za dr... zoberu mi vzorku mocu a krvi. asi aby vedeli, kak ma prv poslat.... lebo citim sa fajn... nic mi nie je... inak- myslis, ze by bolo mozne, zeby ta hodnota he-4 bola zvysena aj kvoli tomu, ze som bola tesne predchorobou? totiz- vzali mi krv, a asi o 2 dni som uz bola doma chora, bez teploty, no s bolestami hrdla, hlavy, unava, upchaty nos... cize uz v case, ked mi brali krv som zrejme bola chora, len este s neprepuknutou nejakou pliagou....

figurka1985
24. feb 2017

@vany10 uff, silno drzim prsty, aby ani nic nenasli... panecku, ja mam silny pocit, ze je to nejaky marker, ktory teraz zistuju- a ani nevedia presne co znamena... donedavna to nevysetrovali... a zbytocne nestresovali cloveka... :/ ja som mala pred polrokom roma index 13,4- teraz som mala 15,2. Ca 125 som mala 24,95- takze v norme. a he-4 - 70,6. Normal je do 60. Ked mi prvykrat brali krv- mala som v tom case tvrdu cystu na vajecniku- 5 cm. tak som si myslela, ze to bolo aj kvoli tomu. avsak uz po mesiaci mi ta cela cysta zazracne zmizla nastastie- o 2 mesiace na to mi brali kontrolny odber- a vysledy He-4 este vyssie, a roma index tiez... dnes mi dr. kontrolovala uzv vajecniky- su uplne v poriadku, cytologia je tiez uplne v poriadku. Dr gyn. tvridi, ze bude nejaka ina pricina, podla sestrickysa mam pripravit na x- vsetkych moznych vysetreni.... :/ ja co som doteraz nikdy u dr pomaly ani nebola.... zdravotnu kartu mam tensiu, ako dnesne 2 rocne deti... :/ som z toho v strese. Planujem si poziadat mdat urobit mag. rezonanciu. ved keby mi volaco bolo, tam by to ukazalo, nie? len ani neviem, ci je to vobec mozne takto si ziadat...

vany10
autor
25. feb 2017

@figurka1985 presne ako píšeš aj ty, som na tom zdravotne aj ja. Okrem pôrodu do laparky som nebola v nemocnici, chorá tiež nie. Ja som bola na MRI, poslali ma z onkológie. Tam vylúčili karcinóm. Videli ale, ze cysta je naplnená hustou tmavou tekutinou. Odporučili laparo kvôli tomu, ze je to živé tkanivo a tekutina v ňom môže zmeniť štruktúru. Na onkológii nejako do úvahy ani nebrali zvýšené hodnoty markerov. Môžu byt zvýšené zevraj zo zápalov, endometriozy. Neboj, vsetko bude ok, hlavne mysli pozitívne. Ja som si nic nepripúšťala, mam 1 dcérku, manžela a nemohla som ani inak zmýšľať. Jeden deň som si vzala voľno v praci, vyplakala som sa a povedala dosť. Idem bojovať. A nechápem vôbec tomu he4, to je onkomarker presne iba na odhalenie karcinómu vaječníka. Tak aké ďalšie vyšetrenie? Ach mam zmätok. A naozaj na tej onkológii si veľkú hlavu z onkomarkerov nerobili. Vedia vylucit alebo potvrdiť z vyšetrenia a MRI, či je to rakovina alebo nie. Aspoň v mojom prípade to vylúčili. Ale na laparku som isla. A na onkológiu ma poslala gyn. Ak by si este niečo potrebovala, napis. Ahoj

figurka1985
26. feb 2017

@vany10 dakujem, si velmi mila.... no zajtra ma caka vseobecny lekar- uvidim, co on na to.... vezmu mi krv- ale to na zakladne hodnoty, a moc.... takze podla mna nezistia nic... a kedze sa citim dobre, neviem, akm ma skor posle, ci ma vobec posle... najradsej by som sa sama vypytala na MRI.... neviem, ci vseobecny obv. lekar ma moznost ma poslat na MRI.... nech mam istotu... v rodine ni rakovinu nastastie nemame.... nemam ziadne problemy, aj ta cysta z vajecnika mi zmizla, cytolog, vysetrenie je uplne v poriadku.... joj, stresuju ludi s tym he-4-... clovek pocuje onkomarker, a uz ma stres v ociach. a najviac podla mna robi psychika... clióvek si pripusti tu moznost, a ak na to vela mysli- moze sa to naozaj stat.... Tebe robia stale odbery na zistenie hladiny onkomarkerov, ci uz to neriesia? zvysuju sa ti, ci su stabilne vysoke?
dakujem za rady. ozvem sa, ako som dopadla, ak nezabudnem.pa

lucinocka83
18. júl 2018

@figurka1985 akojky, ako si dopadla? Ja riesim podobne

figurka1985
28. júl 2018

@lucinocka83 ahoj.pochodila som na rôzne vyšetrenia- zistili mi cystu na mr. Na vaječník.a kým som dosla ku Gyn na kontrolu s tým,nič tam nebolo.tak som to uzavrela s tým že dá mi asi robia cesty a praskajú,a už to neriešim nestresujem sa.

lucinocka83
28. júl 2018

@figurka1985 dakujem

tanja788
10. dec 2023

@vany10
@figurka1985 draga sta si uradila sa he4 markerom pozdrav

tanja788
10. dec 2023

@figurka1985 molim te ako budes mogla napisi sta si uradila sa he4 hvala