Opakujúce sa fľaky - mapy na jazyku

31. mar 2022

Ahojte, uz 2-3 roky sa mi na jazyku vytvaraju taketo flaky - vzdy na rovnakej casti jazyka. Vysetrenia u ORL, gastro, zubara v poriadku. Nevedia prist na pricinu. Nemam ich stale no kazdy druhy mesiac sa objavia (vacsinou som ich spozorovala v polke ms cyklu). O co moze ist ? Bojim sa aby som nieco nezanedbala. Existuje este nejake vysetrenie ? Vacsinou tak do tyzdna zmiznu, hlavne po uziti oralnych probiotik biogaia. Dakujem

bara_borka
31. mar 2022

vylucovala sa aj celiakia a Crohnova choroba? Prípadne ak nemáte iné príznaky ako bolesť, pálenie jazyka, je dosť možné, že ide o lingua geographica

luciar260
31. mar 2022

@bara_borka to bude tzv. Mapovity jazyk, moj syn to ma uz roky

autor
31. mar 2022

@bara_borka celiakia bola vylucena ano, sem tam ma pali ale da sa to zvladnut

maminabobo
31. mar 2022

Ja to mám už roky. Nezaoberám sa tým....čítala som , že to môže mať aj hormonálne príčiny.

gab
31. mar 2022

"Vacsinou tak do tyzdna zmiznu, hlavne po uziti oralnych probiotik biogaia" sama pises, kedy sa ti to zlepsi, cize to môze byt zalezitost travenia.
treba zvysit prijem probiotik a upravit stravu. Mapy na jazyku su spôsobovane aj nedostatkom vitaminov, alebo (podla cinskej mediciny palenie jazyka signalizuje nejaku potravinovu alergiu.)

asocial
31. mar 2022

Ak mam byt uprimna, kvoli takejto veci by mi ani nenapadlo chodit k lekarovi. Mozem ti povedat, ze keby si videla moj jazyk (ale aj jazyk mojho syna), mozno by si si povedala, ze mas krasny super jazyk🙂

travelllerka
31. mar 2022

Moja dcéra to ma tiež, Dr vraví, že to nie je nič vážne, aj keď som na nete googlila, tak toto je neškodné, možno nejaká nerovnováha v dutine ústnej, treba brat probiotika. Moja dcérka je ozaj na kadečo sledovana, vyšetrovana, keďže má celiakiu.

autor
31. mar 2022

@asocial ved ani mna nenapadlo, myslela som ze to mam iba po atb, kvoli oslabeniu imunitu, no bola som u zubara, vtedy moju zubarku zastupoval niekto iny a povedal mi ze z takychto lezii moze byt aj rakovina, tak ma to dost vydesilo …ale fakt su mesiace kedy to tam nemam, probiotika uzivam uz pol roka cca

slavuska1506
31. mar 2022

Skusila by som "odplesnit" alebo odkyselit telo

autor
1. apr 2022

@slavuska1506 ako napr ?

slavuska1506
1. apr 2022

Nastudujte si uzivanie MMS (odplesnenie) a co sa tyka odkyselenia, celkova zmena zivotospravy. Telo dava takto najavo, ze nieco nie je OK, nastala nerovnovaha. Takze ked Vam niekto na toto povie, ze co riesite blbost, tak sa tomu isto "rozumie"... Skuste aj skupinu na FB "Bylinkova skola matky Zeme"

66roman
12. feb 2023

Ako to dopadlo? Dopátral ai sa z čoho sa to robí? Mám dačo podobne. Ďakujem za odpoved

jarkaaa123456789
22. aug 2023

@maminabobo ahoj 🙂 môžem otázku ohľadom toho mapoviteho jazyka .?

jarkaaa123456789
22. aug 2023

@asocial ahoj , tiež mam podobný prosblem ohľadom toho jazyka . Ešte stále to mávaš?

asocial
22. aug 2023

@jarkaaa123456789 jasné....ja s tým žijem🙂)).

maminabobo
23. aug 2023
stredneslovensko
8. sep 2023

@luciar260 zdravím viete mi prosím.napisat správu
?

dominikabb
8. sep 2023

Ahoj, tento problém som mala od príchodu z pôrodnice pred 32 rokmi 😃 Začala som si to všimat a riešiť v puberte. Predsa len prve pusinky, chalani atd. Dosť ma ale trapilo, že mi to vždy podráždili paradajky alebo vlašské orechy. Alergia? Žiadna. Kožný mi predpísal nejakú vodu na preplachovanie. Nezabralo. Po rokoch som začala žiť v Prahe a navštívila som čínsku medicínu, ktora vyšetruje ludi z jazyka. Myslela som, že oni mi pomôžu. Nič nezabralo. Na koniec som stretla priateľa a po pár rokoch sme začali riešiť potomstvo. Ja som vtedy nasadila kyselinu listovu a čo sa stalo? Mapy zmizli. 😀 Nič iné som nezaradila do jedalnicka ani som nevyradila paradajky. Mozno tie orechy ale aj preto lebo mi velmi nechutia. Skús tu kyselinu začať brať. Tusim ze raz mi mamina kolegyna z nemocnice povedala ze mam brat vyssiu davku B vitaminu. Kyselina listova je Bčko tak to možno ma čosi do seba. Za skúšku nič nedáš. Nie je to nič smrteľné ale sama poznám, že je to nepríjemné aj esteticky. 🙂 Pekný večer prajem

fantaghiro21
8. sep 2023

Histamin,alergia lepok/laktoza, krvne choroby?

petkasaurus
6. dec 2023

Ahojte, myslite, ze by pomohli oralne probiotika? Mna ten mapovity jazyk dost stipe a vitaminy B mi nepomahaju..

66roman
6. dec 2023

@petkasaurus stipe ta dakedy aj keď nemáš tie flaky?

dominikabb
6. dec 2023

@petkasaurus nie nemyslim si.. toto je problem celeho vnutra. chlorella + jacmen od GW alebo kyselina listova ak to nechcete prirodnou cestou 🙂drzim palce

petkasaurus
6. dec 2023

@66roman keď nemam flaky, nestipe

petkasaurus
6. dec 2023

@dominikabb toto som presne od gw uzivala a totalne mi to rozburalo menstruacny cyklus. Potom som si zistila, ze zeleny jačmeň ovplyvnuje prolaktin, takze na toto uz moc neverím, dakujem.

dominikabb
19. jan 2024

@petkasaurus mne sa tiež niektore veci zhoršili, dokonca ma boleli nohy a vychadzali zo mna parazity. Lenze som si nasla, ze zelenace na urcity cas prekyslia organizmus a to parazity miluju. Ono to ale casom prejde, len treba vydrzat. Niekde si telo vezme, niekde odoberie. Ja som dokonca chodila žlta kvoli vysokemu B vitaminu. Nakoniec som ale v lete mala krasne opalenie a vydrzalo do jari. A to ja vzdy pridem od mora a do dvoch tyzdnov som bleda. MS sa mohla tiez zhorsovat ak bolo nieco v hormonoch zle a ZP si to zacali upravovat. Ja som vydrzala , zmizol aj mapovity jazyk aj bolesti, aj crevne problemy. Samozrejme, kazdy nech robi ako citi. S MS som napr problem nemala 🤷🏼‍♀️Tazko sa porovnava telo ked je kazde ine.

jk1234
19. jan 2024

@luciar260 dobrý večer , môžem sa opýtať ohľadom toho mapoviteho jazyka ? Stale to syn má ?

jk1234
19. jan 2024

@asocial ahoj môžem sa opýtat ohľadom toho mapoviteho jazyka ? Ešte stále to máš ?

luciar260
19. jan 2024

@jk1234 ano stale , to je asi na cely zivot, niekedy ho ma taky upokojeny niekedy moc podrazdeny, napr citron a kysle veci ked zje tak ho ma podrazdeny

asocial
20. jan 2024

@jk1234 jasne
Ale častejšie úplne úplne biely