Operácia očí a zhoršenie videnia do blízka

jaandrejka
11. nov 2020

Dobrý deň, pri vstupnom vyšetrení k laserovej operácií očí ma upozornili, že sa mi do 2 až 5 rokov zhorší zrak do blízka a miesto dioptrií do diaĺky budem potrebovať okuliare na čítanie. Má s tým niekto osobnú skúsenosť? Ďakujem!

nikdom
11. nov 2020

@jaandrejka A to je potom na čo dobré? Zrak sa ti nezlepší tak či onak..zbytočne peniaze. Okrem toho som počula o rôznych vedlajsich priznakoch tejto operacie (bolest hlavy,dvojite videnie)..

simca06022011
11. nov 2020

@jaandrejka a kolko mas rokov? nemyslim, ze je to nasledok operacie a odstaranenia kratkozrakosti. Ja akurat idem od ocnej a presne tot mi povedala a pritom ani operaciu neriesim, ze za cvhillu budem riesit aj okuliare na citanie

1sally12
11. nov 2020

Bola som na laserovej operácií pred 6 rokmi a doteraz vidím dobre, aj na diaľku.

adkamladka
11. nov 2020

@jaandrejka Ahoj, ja som bola na laser operacii pred 9 rokmi v decembri. Z 2 do dialky mam teraz stav, ze nepotrebujem okuliare vobec. A absolutne sa mi za tych 9 rokov zrak nezhorsil, nepotrebujem okuliare ani na dialku ani do blizka. Takze ja som spokojna max.

arianna25
11. nov 2020

Tiez som bola na laseri, pred 14 rokmi. Dioptrie som mala minus 5,5 na obe oci. Dodnes vidim velmi dobre a to som namahala v praci oci neraz.
Jedine co mi ociarka na preventivke bolo, ked som sa statovala na auru okolo s etiel hlavne v noci, tsk povedala ze to je normalne, ze to vsetci po laseri vidia, pretoze je zrezana rohovka.

terezka1947
11. nov 2020

Od urciteho veku prichadza presbyopia,ci chceme,ci nie.
Skratka,starneme....
A s operaciou,ci bez nej...na citanie okuliare casom budeme potrebovat vsetci.

bebemonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chicca555
11. nov 2020

som 12 rokov po operacii oci a nepotrebujem okuliare do dialky ani do blizka... podla mna je to individualne

eries
16. jún 2023

@jaandrejka ahoj prosím ako si dopadla?

jaandrejka
autor
17. jún 2023

@eries Ahoj,rozhodla som sa nedat sa operovat.

mmoni89
17. jún 2023

Upozorňovali ma na to, že vekom do blízka potrebovať budem. To mi ale príde v poriadku, dala som si operovať krátkozrakosť