Operácia výrastkov na krčnej chrbtici

butterfly333
26. jún 2015

Dobrý deň potrebujem sa dozvedieť niečo viac o operácii výrastkov na krčnej chrbtici výsledky operácie či sa to podarilo ako je ten dotyčný na tom po operácii. Môj muž ide v pondelok na veľmi vážne operácie sú dve jedna sa týka ako som už spomínala krčnej chrbtice a druhá cysti či nádoru na mozgu. Nevedia či to je zhubné či nie. No v pondelok ide do nemocnice v NZ lekári vravia že a chrbtica je vážna operácia je to 50/50 že sa to podarí alebo ochrnie. No má veľké bolesti už od novembra 2014 . Odpadava doma vonku občas nevidí ma strašne bolesti hlavy. Stále si ho len pohadzovali lekári nič s nim nerobia až teraz idem do NZ na operáciu. Nádor čo cysta v januári veľkosť 3,2x2cm no už je koniec júna tak nevieme v akom je to stave. Bojíme sa . Máte niekto podobné skúsenosti či nejaké rady? Ďakujem

ellca123
26. jún 2015

co sa tyka chrbtice
musi mat vazny stav ,lebo normalne vyrastky neoperuju,mam ich po celej chrbtici
a pekne len liek dorsiflex a lieky od bolesti /ci mu tie vyrastky nelezu do miechy?ze ho to ohrozuje

zvyknu znova dorastat

butterfly333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellca123
26. jún 2015

@butterfly333
je mi to luto,
asi nepozna nic ine len bolest

mam nanzela je ZTP nad 70% koli chrbtici a tiez berie to svinstvo,ale len vynimocne ked nevie od bolesti spat
vsetko je navykove a potom to nezabera

butterfly333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellca123
26. jún 2015

urcite mu pomozu
ale necakaj od lekarov zazraky

drobecbobo
26. jún 2015

@butterfly333 ☹ Ach moja, čo to máš za trápenie? Akoby si toho nemala aj bez toho dosť. Žiaľ, s operáciou chrbtice veľmi skúsenosť nemám. Poznám len jedného človeka, ktorého operovali a dopadlo to dobre. Držím palce, určite mu pomôžu.

butterfly333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
butterfly333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drobecbobo
26. jún 2015

@butterfly333 ☹ A nesúvisí to všetko spolu aj s tou hrčkou v semenníku? Pamätám sa na tú tému, spomenula som si, že si o tom písala. Či sa mu to neroznieslo. To mu ani nerobili kompletné CT? Nič? Ako je to možné? Veď v takýchto prípadoch je CT prvoradé. Ako mu vlastne prišli na nádor na mozgu?

butterfly333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drobecbobo
26. jún 2015

@butterfly333 A to s tým semenníkom? Prišli na to, čo to je, či sa to vtedy uzavrelo ako cysta a už s tým nebol?

butterfly333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patulkaaaaa
7. feb 2020

Dobrý večer chcem sa opýtať mam vyrastky po celej chrbtici veľmi to už boli po nociach dakedy nemozem spat .. Čo je dobre nato??ďakujem pekne

ellca123
9. feb 2020

@patulkaaaaa dorsiflex na uvolnenie a novalgin na bolest /na predpis