Opuch nohy - vyšetrenia

7. dec 2022

Ahojte, skusim, ci by ste mi aj tu nedokazali poradit.
Mala som v minulosti trombozu hlbokych zil na lavej nohe, noha mi odvtedy opucha a posledne dni mam rozdiel v clenku plus 7cm oproti zdravej nohe, co je uz kriticke. Bola som na angiologii, zily mam v poriadku a aktualny prudky opuch nie je zapricineny cievami/zilami.

Za posledne 3 roky som absolvovala kvoli opuchnutej nohe niekolko cievnych vysetreni, odberov krvi (markery vrodenej a ziskanej trombofilie - nemam, krvny obraz - zrazanie krvi, mam deficit protrinu S, inak vsetko ok). Kedze cievy vyzerali byt uz v poriadku, bola som 2x na sone brusnej dutiny, aby sa vylucil utlak s nasledkom, ze mi z toho puchne noha.. Pokracujem v komentari

autor
7. dec 2022

Sono negativne, tak som bola odoslana pre istotu na CT brusnej dutiny - tiez negativne vsetko.

3 roky dozadu som bola na lymfoscintigrafii, aby sa vylucil problem s lymfatickym systemom (lymfedem to zevraj nie je). Mam trvaly opuch v lavej slabine, nikto to zatial neriesil, nerobili sono tej oblasti, aj ked som prosila. Gynekologicke tazkosti nemam, idem sa este objednat na ortopediu, ci opuch nesposobuje nejaky problem tohoto smeru.

Prosim vas, neriesili ste niekto podobny problem? Ten opuch je vyrazny, celu nohu od clenku po stehno mam dvojnasobnu, okrem toho, ze neviem, cim to je, neobleciem ani neelasticke nohavice a ak v satach to vyzera neesteticky. Ale prvorade je samozrejme zdravotne hladisko. Co este mozem?

Beriem iba Detralex, pocas tehotenstiev Fraxiparine a po tromboze som mala nejaku dobu warfarin.