Ostré pichanie a bolesti na hrudnej kosti

dadak
1. aug 2012

Prepacte, ze to davam medzi detske choroby, lebo to trapi mna, ale nevedela som, kde inde to zaradit. chcem vas poprosit o radu a pomoc. mozno niektora mate s tym skusenosti...
uz dva tyzdne mam pichlavu a ostru bolest medzi prsiami...ta hrudna kost...tusim ma to boli pod pravym prsom, ked stlacim tu kost pod lavym...hrozne to boli...hlavne ked spim, ked robim prudke pohyby, ked zdviham malu alebo nieco tazsie, ked sa nadychujem, alebo zivam, ci ked s prudsie otocim...ani spat nemozem, lebo je to nehorazna bolest, ked sa snazim trosku len otocit... zacalo ma to boliet, ked som spala u nasich...maju zlu postel a hrozne sa mi tam spalo...a odvtedy sa toho neviem zbavit...citim tam aj taky tlak a ako keby som tam daco mala..vovnutri...
nemali ste to niektora? co to moze byt...urcite pojdem k lekarovi, len sa chcem najprv trosku ukludnit, ze to nie je nic vazne...☹

maznacik007
1. aug 2012

@dadak tipujem to na prechladnutie svalstva.... moj muz to mava najcastejsie z klimy v aute... prepoti sa chrbat a prehladnu tie svaly a je to paradoxne ale picha to na hrudi.... mozno si spala odokryta pri otvorenom okne .... v kazdom pripade zistit co je vo veci... a suche teplo

trish31
1. aug 2012

@dadak mas to dva tyzdne.Preco si nesla k lekarovi?Mozes mat banalny zapal az po dalsich xy veci...Treba ta poriadne vysetrit,urobit RTG.

dadak
autor
1. aug 2012

@maznacik007 dakujem...skusim...ale co je to suche teplo...prekryt suchou plienkou? taka slanina by mi tam asi velmi nepomohla co?

maznacik007
1. aug 2012

@dadak mozes skusit aj nahriat plienku ... teraz v lete neviem sice ze na com... alebo solux ak mas .... alebo reklamuju aj take naplaste mozes mat nachladnute tie medzirebrove svaly a to ti moze vystrelovat...

dadak
autor
1. aug 2012

@trish31 no nebola som, bo az teraz som prisla domov...a na slovensku nemam poistenie...myslela som, ze to prejde... ale kazdopadne pojdem k lekarovi...

janulla82
1. aug 2012

Moj priatel sa stazuje na pichanie v hrudi, nema az take bolesti ako opisujete. Je to len moment ked ho pichne v hrudi. Je to vraj neprijemne, nemoze sa ani nadychnut. Boli sme na CPO odelenie pohotovost na Kramaroch.Spravili mu rengen hrudnika, merali tlak - rozne vysetrenia - vylucili priznaky infarktu a nakoniec povedali ze je to z unavy.....

dadak
autor
1. aug 2012

@janulla82 tak dufam, ze aj to moje je len z unavy...len keby bolo casu vyspat sa... 😀

habibi78
1. aug 2012

@dadak ja som toto iste mala tiez, dokonca som na sebe mala napojedny na 24 hodin Holterov pristroj....nic sa nezistilo, aj ked pocas tych 24 hodin som mala bolesti.....robili mi sono, UZV, odbery, vstko ok.... vraj mi to pravdepodobne vystreluje z chrbtice, aj ked problemy s chrbticou nemam....

petraxy6
1. aug 2012

@dadak ja si myslím, že to máš z chrbtice. choď k neurologovi, urobia ti snímok a uvidíš. Ja som tak bola, som si myslela, že je so mnou koniec, že asi infarkt dostanem 😀 😀 😀 a nakoniec chrbtica. som nechcela veriť doktorovi, že tie bolesti sú na hrudníku 😕
@habibi78 ani ja som nemala dovtedy kým ma nesnímkovali. mala by som jesť nejaké tbl. až do konca, ale kašlem na to, keď mi je veľmi zle, dám si môj obubený nápoj z flector rapid a potom mi je fajn 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadak
autor
1. aug 2012

@petraxy6
@habibi78 no baby, aj ked chrbtica nie je sranda...aj tak dufam ze je to z nej... dam vam vediet, ked pridem od doktora...

actimelka
14. mar 2013

@dadak ahoj pred casom si tu pisala o problemoch z chrbticou. Prosim ta na co si prisla? Lebo ja mam presne tieto symptomy a neviem o co by mohlo ist. Budem rada ak sa mi ozves, trebars aj do IP. Dakujem.

janka1
19. nov 2014

poprosim vas zienky co ste s tym mali problem ako to dopadlo od vcera ma tie iste priznaky a v piatok sa chystam k dr. len by ma zaujimalo ako ste dopadli .dakujem

killka
15. jan 2016

Ahojte.. prosim vas viete mi s tymto istym pripadom poradit? Prechladla som mala som zapal priedusiek a urobila som si zabal na priedusky a zaspala som, ako som sa prebrala zacalo ma pichat medzi prsiami na hrudi ako keby na kosti, mohla som prechladnut tam kvoli tomu zabalu? Lebo mam problem s chrbticou krcnou aj hrudnou tak uz neviem ci to moze byt od chrbta a zavarila som si tym zabalom alebo su to pluca alebo co :( ... dakujem za kazdu radu ;)

lienka182
3. feb 2024

@killka ahoj, čo to bolo u teba nakoniec?? Momentálne mám to iste a neviem či pľúca či od chrbtice…

killka
19. feb 2024

@lienka182 ahoj, tetániu mi zistili