Otvorená jazva po operácii

jt261
27. okt 2022

Mali ste niekto po siti dierku pri stehu? vyberali mi stehy pred paru dnami hore na konci jazvy som mal velku chrastu od zaciatku, vcera mi chrasta odpadla a pod nou mi ostala diera. Nekrvaca, nejde z nej hnis. Volal som na chirurgiu a povedali mi ze to mam cistit s mydlom, davat betadine a masticku na jazvy a ono sa to zahoji. Mate niekto skusenosti?

syslik81
27. okt 2022

repikovat niekolko x za den drzat v cistote .. umyt repikom vysusit dat gazu a zalepit .. pripadne ak je to na lepsom mieste kde sa to neobtiera tak nechat par minut vetrat po zarepikovani .. krasne sa ti to zatiahne

jt261
autor
27. okt 2022

@syslik81 dakujem pekne 🙂

anavixy
27. okt 2022

Hnis z toho mozno “netecie”, ale podla mna (z fotky) toto je povlečené, nie čisté a aj vacsie ako dierka po stehu 🧐 urcite betadine, inadine a ak sa to nebude zmensovat tak to radsej ukaz na chirurgii (spodina rany ma byt červená/kastá)

jt261
autor
27. okt 2022

@anavixy ked som volal so sestrickou z chirurgie hovoril som ze to nie je ciste ze dnu mam, nieco ako pozostatok hnisu, trocha zltkaste a ona ze to je vpohode, ze cistit s betadine. Ale mam aj teploty cely cas od kedy ma pustili z nemocnice okolo 37,0-37,1 a bojim sa ci to nema suvis s tou ranou

ivanocka83
8. jún 2023

@jt261 ahoj ,mam podobne po sítí.Ako si to nakoniec vyliečil?Ja repikujem,tak neviem,ako postupovať.Porad🙂Dakujem