Padanie vlasov

satanca
16. okt 2022

Ahojte. Mala som veľké problémy s padaním vlasov asi 4 mesiace nazad. Prvá voľba Alpecin šampón + vodička a zabralo neskutočne dobre. Po 2 týždňoch používania mi nevypadol ani jeden vlas, ani pri česaní, ani pri umývaní - vždy úplne čistý hrebeň a odtok. Potom som musela brať ATB po dobu jedného mesiaca a mala som aj veľa stresu. Začali vypadávať znovu, extrémne, enormne. 😩 Mám doslova už 3 vlasy na hlave… Čo je horšie, Alpecin nezaberá už, používam ho stále, no už bez efektu…
Tak sa pýtam:
1. Je to kvôli ATB?
2. Kvôli stresu?
3. Funguje alpecin len dočasne?
Som zúfalá 🙏🏻 poraďte

pribinak
16. okt 2022

@satanca tak úplný základ liečby je zinok a selen. Proste liečba z vnútra. V lekárni dostať presne tuto kombináciu tabletiek

Mizno by bolo fajn dať si skontrolovat krvny obraz a hormóny

zuz2022
17. okt 2022

@satanca úprimne, ja neverím, že šampón dokáže zastaviť vypadavanie vlasov. Častokrát si človek spojí veci, hoci spolu nesúvisia. Zrejme by ti tie vlasy prestali vypadávať aj tak. Ak ti začali teraz opäť vypadávať, áno, môže to byť stresom, chorobou aj užívaním niektorých ATB. To sa ale deje az za cca 2 - 3 mesiace po spúšťacej udalosti. Navyše, je tu jeseň, keď je väčšie percento vlasov v telogennej (vypadavacej) fáze.

kiwi3
17. okt 2022

nejak sa mi to cele nezda, ako ti mohol nevypadnut ani jeden vlas? denne vypadne uplne v pohode 100 vlasov (niektori dermatologovia hovoria aj viac)