Pískanie v pravom uchu

janiekzv
2. mar 2024

Ahojte. Cca pred tyzdnom mi zacalo piskat v pravom uchu. Cez den to nevnimam ale vecer ked je ticho tak ano. Citim v tom uchu aj jemne zalahnutie.

Bol som na ORL, ucho je v poriadku a neni ani ziadna strata sluchu. Dali mi na 2 tyzdne kortikoidy a nejake tabletky na prekrvenie.

Doktorka ale povedala, ze piskanie len v 1 uchu je podozrivé, že väčšinou je tinnitus v oboch ušiach. Mali ste niekto niečo podobne? Ako ste to riesili?

Ja si osobne myslím či to nebude z krčnej chrbtice. Mám dlhé roky sedavé zamestnanie + mam dost stuhnutu krčnu chrbticu

jankatusik
2. mar 2024

Tlak je v poriadku? Mne sa tak prejavil vysoký tlak

janiekzv
autor
2. mar 2024

@jankatusik ano je v poriadku

adulienka11111
2. mar 2024

@janiekzv ak piskanie aj prestane a potom ho znova pocujete, moze to byt z chrbtice. Ak piskanie neprestava a pocitujete zalahnutie a tlak v usiach, ci zavrat, moze to byt menierova choroba....ale nemyslim, skor ta krcna. Mne obcas piska a tiez len v jednom uchu, ale len chvilu a potom prestane. Mam problemy z krcnou

janiekzv
autor
2. mar 2024

@adulienka11111 pískanie mám len večer, cez den to vobec nevnimam. V uchu pocitujem jemné zalahnutie ktoré ale netrvá stále skôr tak príde a odíde. Závraty nemam

adulienka11111
2. mar 2024

@janiekzv tak asi to bude krčna. Uvodite po.liekoch. Ale samozrejme tteba davat pozor na stuhnuty krk.

andrea147
16. máj 2024

@janiekzv ahoj,máš ešte piskanie v uchu? Ja mam tiež len v jednom uchu.