Po každom jedle mi býva nevoľno

kuriatkocervene
4. dec 2022

Ahojte chcem sa spýtať, či nemal niekto podobný problém, ako mám ja. Býva mi po každom jedle nevoľno, som hneď unavená, bolí ma brucho, mávam závraty, niekedy musím ísť aj hneď na veľkú ... no vždy je to len po jedle, ktoré zjem doobeda alebo na obed ... keď jem jedlo okolo 3-4 alebo večer, tak mi nič nie je a môžem zjesť hocičo... zo stresu to asi nebude, keďže som na rodičovskej a som v podstate skoro stále doma ... chcem ísť aj na gastro samozrejme ... no zaujímalo ma, či sa s tým niekto nestretol, že mu býva po jedle zle len v určitom čase a čím to môže byť🤷‍♀️

zuzka0605
4. dec 2022

aj ja tom mavam.je to zrejme drazdive crevo.tiez ked zjem poobede vecer-nemam problem. u mna su najhorsie rana, pripadne obec.

katkaheinischova
4. dec 2022

@kuriatkocerven mne to povedala obvodna lékařka, že je to stukovatena pečeň.
Aj ja som sa najedla a hned som cast vyvrátila
Asi to.
Bola som aj na sono.
Ale já to mozem mat zo psychiatrických liekov.

monikabull
4. dec 2022

@kuriatkocervene Ja som na tom bola podobne, proste po jedle hrozný pocit plna, pritom som zjedla iba pár súst.... Keď som sa aj snažila zjesť niečo na silu, tak mi bolo potom fakt zle .. Šla som teda na gastro, na hadicu z hora. Doktor mi zobral asi 6 vzoriek- zo žalúdka, čriev a neviem odkiaľ ešte a podľa výsledkov mi vyšlo, že mám intoleranciu na Laktózu. Tak sa teraz snažím kupovať si "lakto free" výrobky a sledujem sa. Doktor mi ešte odporučil tabletky Pangrol, sú to tráviace enzýmy. Čiže po obede si dám jednu, alebo dve a lepšie mi trávi potrava. Ževraj to ide aj vekom, tieto žalúdočné problémy. Mám 36. Čo budem robiť, keď budem mať 50, 60?🤦.... Hladovať...😄 Určite choď na gastro, radšej tam pretrp 3 minúty hadicu v krku, ale budeš vedieť, na čom si. Nech ti to všetko dobre dopadne 🍀.

kuriatkocervene
autor
4. dec 2022

@zuzka0605 a aj sa to dá nejako riešiť, zmierňovať príznaky, sú na to prípade nejaké lieky, výživové doplnky ? 😔

kuriatkocervene
autor
4. dec 2022

@monikabull no ja už som na gastro bola 2x, asi 2-4 roky dozadu a tiež mi vyšla int. na laktózu a histamín a aj helikobakter ... no nech som sa snažila ako chcem, aj stravu dodržať a aj atb som brala, príznaky ostali 😒 ...

zuzka0605
4. dec 2022

@kuriatkocervene na to nie je nejaka liecba.len cierne uhlie, tasectan , proibs mozes skusit

nwnw
4. dec 2022

@kuriatkocervene ja tiez a zistili mi histaminovu intoleranciu. 😩. Doma mi vacsinou zle nebyvalo, ale obedy kdekolvek. No nemam ju az taku silnu. Inak prisiel na to moj kolega. Na alergo som bola viac krat ani na gastre to nezistli az minuly rok imunologicka. Problem mam od puberty 🙈

monikabull
4. dec 2022

@kuriatkocervene to naozaj neprišla žiadna zmena k lepšiemu po diéte a liekoch?😟 To je potom fakt masaker. Na druhej strane, za 2 roky sa toho v tele udeje dosť, choď určite znovu. Možno aj na štítnu žľazu a tak. A nemáš náhodou sedavé zamestnanie? Že ti proste nefunguje trávenie kvôli minimálnemu pohybu. Skús papať ten Pangrol aspoň po tých jedlách, čo ti robia problémy. To je len enzým, neublíži ti to. Je to vlastne to isté, ako Pancreolan, ale lepšie. Tiež voľnopredajné. Alebo pijávaj čaj " žalúdok a trávenie" a užívaj probiotiká. 🍀