Po plynulom rozhovore neschopnost hovorit

19misiatko93
1. júl 2020

Dobrý večer stretli ste sa stym niekto? Mna len odfajcuju od jedneho doktora k druhému..... Uz to mam od januara a stáva sa to sucastou mojho života a mam to posledné dva týždne denne ked plynule rozpravam co je normalne v práci doma atd ja zacnem suslat uplne mi trpne akoby jazyk a neda sa mi hovorit a mam akoby aj hrcu v krku a je mi na vracanie. Proste musim vtedy byt ticho stava sa mi to aj po jedle mam aj ine problemy ale stale ma kazdy doktor odfajci uz som z toho na nervy bola som aj na magnetickej rezonancii nalez tam nejaky mam no neurologicka mi napisala do karty ze nalez je primerany veku krcne mandle ani nosne nemam

karpina
1. júl 2020

Trochu mi tvoj prípad pripomenul tento príbeh z 13, komnaty, skús pozrieť, možno nájdeš styčné body čo by mohlo pomôcť diagnostike.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-...

eliska13
1. júl 2020

@19misiatko93 nemáš tetaniu?kamarátka tak trpol jazyk a podobne neprijemnosti.Vysetruje to neurológ

marlent
1. júl 2020

Hlava ta neboli?

0silvia0
1. júl 2020

@eliska13 ved prave neurologicka ju vysetrila...

vve
1. júl 2020

Panicka porucha citaj, studuj a uvidis suvislosti. Psychika jednoznacne!!!!!

caroline_
1. júl 2020

mne to tiez pripomina tetaniu,uzkostnu poruchu a panicku poruchu

silviazlat
2. júl 2020

@19misiatko93 Nie si denne napr v práci pod veľkým stresom? Ja mávam takýto stav niekedy, keď nastane nejaký problém... akurát že mi stiahne hrdlo a horšie ovládam jazyk.... musím rozprávať vtedy pomaly a tlmene. Skús problém hľadať v psychike...

silviazlat
2. júl 2020
stanulienkat
2. júl 2020

Psychika. Ziadni lekari,ale psycholog,alebo psychiater. Prehodnot svoj zivot a vztahy.

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@stanulienkat to si ako robite srandu? Ja mam psychiku v poriadku nemam ziadne problemy po tejto stranke mam problemy s jedenim pitim a rozpravanim!

19misiatko93
autor
2. júl 2020

Bože 🤣ja som pisala ze na magnetickej rezonancii mozgu nejaky nalez mam ale neurologicka odbijala cez koronu pacientov a celkovo aj moja lekarka povedala ze je zla doktorka ze toto robi..... Psychicke problemy nemam žiadne nedeje sa mi to ked mam stres.... Absolutne stava sa mi to ked napriklad jem jedlo ktore musim dokladnejsie prezuvat alebo dlhsie sa s niekym rozpravam to je jedno s kamaratkou susedmi v robote nebyvaju to nejake ťažké temy ale normálne proste ked dlhsie pouzivam jazyk tak sa mi akoby strpne. Mam problém aj ked pijem len vodu aby mi nezabehla musim preglgat pomaly a to uz neviem co by malo s psychikou solocne

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@vve precitala som si ale nemam nič z toho co sa tam píše

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@silviazlat nie praveze ja mam pracu super aj celkovo momentálne zivot mam v poriadku ja mam problemy vzdy ked rozpravam plynule napríklad 15minut je jedno co rozpravam a skym proste ked chvilu namaham jazyk tak sa mi to deje

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@0silvia0 mna neurologicka ani nevysetrila!!! Doktor mi napisal dyzartria a ona len vypisala papier poslala ma na magneticku rezonanciu kde nejaky nalez je ale napisala ze primerany veku.... Ked som nalez posielala znamemu neurologovi a jednej známej doktorke povedali ze nieco tam je ze normalne to nieje ale proste nasa pani neurologicka toto robi s 90%ami pacientov

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@karpina ako áno presne take problemy mam ja s jedenim pitim a rozpravanim ale nie nejake ze by som nemohla vobec

somktosom84
2. júl 2020

@19misiatko93 tak by bolo asi vhodne prehodnotiť,k akým lekárom chodíš a nebolo by zle ísť za niekym inym.nikde nie je napísané,že nemozes zájsť za inym lekárom,ak si nespokojná.
Drzim palce,nech sa to vyriesi.
Na začiatok by som mozno skusila milgamu v tabletkách,magnezium.

0silvia0
2. júl 2020

@19misiatko93 treba zmenit neurologicku urcite a potom riesit dalej...

eliska13
2. júl 2020

@0silvia0 pochopila som, že je ju len na MRI poslala iné nerobila
@19misiatko93 to je psychické si myslim, keď pises, že by Ti mala zabehnúť voda??prečo by mala?to sú automatické veci a ty si ich vsimas.Kup si vápnik magnézium a užívaj dlhodobo nech Ti obvodná spraví mineralogram z toho môžeš mať tŕpnutie...neurologicka Ti mala spraviť test na tetaniu väčšinou človek pobeha x ordinácii a aj tak skončí u psychológa, psychiatra
Ty nemusíš mať stres klesnú Ti minerály a takto sa to prejavuje tŕpnutie, mravcenie, únava, úzkosť...

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@eliska13 ja nemam mravcenie a trpnutie mam len taky pocit ako keby mi ztrpol jazyk ale skor je to tak ze ked komunikujem začnem suslat a to som nikdy nemala recovu vadu žiadnu proste č š ž dž nevyslovim dnes idem aj na krcne a som zvedava co mi tam povedia moja obvodna povedala toez ze skusit ist k inej neurologicke oni sa zamerali len na nador na mozgu a ostatne neriesila

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@19misiatko93 a u psychiatra som uz tiez
bola tam nic nieje🙈prave povedala psychiatricka ze to je neurologicky problem zrejme

marianeta
2. júl 2020

@19misiatko93 nechápem ako môže napísať,keď máš nález na mozgu ,že je.primerany veku? Ak tam niečo je a utláča to nervy ,tak by som zobrala snímok a.isla k inému neurologovi na posúdenie a to čo najskôr.. Nemyslím si ,že je to psychika.. môže to byť čokoľvek od SM ,cez nádor a čo ja viem.co... Netreba to nechať tak..

19misiatko93
autor
2. júl 2020

@marianeta oni sa vraj zamerali na ten nador ten to nieje moj znamy neurolog povedal ze jednoznačne treba ine vyšetrenia a aj to ze to vyzera na SM dnes idem na krcne a potom k obvodnej a znova na neurologiu k inej doktorke