Pocit nepokoja v nohách

lenagawel
17. jún 2023

ahojte posledny mesiac vecer ked chcem zaspat mam strasny pocit v nohach akoby taky nepokoj furt ma to nuti nimi hybat a nemozem zadpat nebiem to uplne opisat ale taky neprijemny pocit… neviete co by to mohlo byt a ako sa toho zbavit? mavam to cisto len ked idem spat vecer a lahnem si

zuzikak
17. jún 2023

treba sa pocas dna dostatocne hybat a zatazovat sa fyzicky. Co najmenej cukru pocas dna a 3 hodiny pred spanim ziaden. Pred spanim skus magnezium. To by ti mohlo pomoct uvolnit svaly. Nemas nahodou stresove obdobie trocha ? Pohyb pocas dna by mohol upokojit cely nervovy system. Prip. bylinkove pripravky na ukludnenie a caj z materiny dusky pred spanim.

lenagawel
autor
17. jún 2023

@zuzikak pohybu mam praveze dost, male dieta, prechadzky, kruhove treningy….jem normalne, podobne stavy som mala z magnezia ktore som uzivala pocas tehotenstva tak ja uz ozaj neviem

zuzikak
17. jún 2023

@lenagawel magneziu ti toto sposobovalo ? Pokial viem tak to praveze pomaha. Ak je to tak skus sa aspon v lekarni zastavit po radu. Je mozne, ze ti prave dobre poradia a nemusis ani riesit lekara.

roja01
17. jún 2023

Syndrom nepokojnych noh je oficialna diagnoza. Chod k lekarovi.

zefyra
17. jún 2023

@lenagawel môže to byť aj polyneuropatia, ja to mam, diagnózu stanovuje neurolog

stanulienkat
17. jún 2023

Syndrom nepokojnych noh.

3petka
17. jún 2023

@lenagawel ja mám syndróm nepokojných nôh. Nemôžem večer v klude ležať, prejde to až keď si ľahnem do postele

rorino
17. jún 2023

môže to spôsobovať aj neznášanlivosť potravín

jamimo
17. jún 2023

@lenagawel posielam link na staršiu diskusiu, písala som tam dlhý príspevok. Hádam pomôže.
Skoré zlepšenie prajem!
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/muz-ma-nervozne-nohy/

jamimo
17. jún 2023

@lenagawel ešte dodám, že konzumácia alkoholu a veĺa konzumácie cukru zhoršuje stav.

tanika
17. jún 2023

@rorino toto ma zaujima vies mi napisat viaac ? Mas Hit ??? Leno ja man problem s nohami v noci nemozem spat pália ma ako keby bolia ma. Jedine zatial vo zistilli Hit pri užívaní atihistaminik znížené 1,69
Teraz sa mi pridali k tym nohám aj šteklenie v hrdle jazyka ….. no des

rorino
17. jún 2023

@tanika mozem,ale do správy,keďže tá diagnóza sa netýka priamo mna

tanika
17. jún 2023

@rorino budem velmi rada 🙏lebo vsetky tie problemy prisli po užívaní atb viacerých potom medzi tym sj alergické reakcie na atb potom mi dali dlhsie kortikoidy a potom po vysadení postupnom kortikoidov to vsetko zacalo 😂dakujem ak si najdete cas na napísanie u mna dao 1,69 a to som brala atihistaminika

rorino
17. jún 2023

@tanika už som napisala

sanen
17. jún 2023

Nepokojné nohy a chodidlá v noci sú často signálom, že vášmu telu chýba železo. V takom prípade mu ho začnite dodávať v podobe dennej dávky. To povedal jeden doktor mojej kamarátke.

alabama0011
17. jún 2023

@lenagawel ahoj, ja som to mala pred par mesiacmi, nasadila som si zelezo, citamin C a B pravidelne. Je to ovela lepsie,