Podozrivé znamienko

laurika554
3. dec 2022

Ahojte, je tu niekto, kto mal podozrive znamienko, a vysledok mal ok?
Ja sa velmi bojim, mam znamienko cca 1cm, tmave, nepravidelne okraje, skor ploche. Mam ho od narodenia. Teraz sa mi zda, ze sa mi trochu zvacsilo (no to si nie som ista).
Kozna mi pred 3 rokmi vyberala 3 vypukle znamienka, o tomto povedala, ze sledovat. Teraz mi povedala, ze treba vybrat. Lebo je nad pasom a mozem si ho zatrhnut. Do papierov napisala, ze kontrola o 3 mesiace. Povedala, ze po kontrole na jar, aby som sla do plastickej chirurgie.

loginexistuje
3. dec 2022

ak by bolo patologicke uz by ti ho vybrali a necakali by na jar

luccija
3. dec 2022

@laurika554 tak si daj vybrat cim skor naco cakat?

simca06022011
3. dec 2022

Ked sa bojis, chod si ho dat vybrat hned a neries. Na co sa stresovat? dala som si vybrat vsetky od narodenia, aj tak sa porobili za roy zase kadejake nove, samozrejme menia sa a ked budem mat cestu, dam si to povyberat a nebudes diskutovat ci ano a ci nie ak bude "podozrive" vobec... kto sa ma doma stresovat stale, ze co "ak"?

cacianka
3. dec 2022

Ak ho máš na rizikovom mieste, daj si ho vybrať.
Až histologia potvrdí/ vyvráti malignitu.
Trápiť sa, čakať, nemá cenu.

laurika554
autor
3. dec 2022

A neviete nahodou, vacsie uz kozne nevyberaju? Vrta mi v hlave, ze ked mi vyberala tri, tie mali mozno pol cm, ale boli vyrazne vypukle a nie tak tmave, tak to robila sama. A pri tomto mi povedala, ze to ona nerobi, ze vacsie sa posielaju na chirurgiu, lebo ze tam treba aj okolo neho vziat viac.

lienockak
3. dec 2022

@laurika554 áno, na chirurgii. Mužovi také trošku väčšie vyberal tento týždeň chirurg, výmenný lístok mu dala kožná.

loginexistuje
3. dec 2022

@laurika554 u nas kozna tiez nevyberala vacsie znamienka mne vyberali na dlzku malo cca 3 cm a na sieku 1,5

janula2511
3. dec 2022

@laurika554 kožná ti ako vyberala znamienko?

laurika554
autor
3. dec 2022

vyrezala a posielala na histologiu

majah212
3. dec 2022

skoc ku koznej nech ti da vymenny listok a chod k chirurgovi, nemusis cakat dalsie 3 mesiace, vyberu ti ho a mas pokoj

laurika554
autor
3. dec 2022

@loginexistuje tiez si mala podozrive? alebo si chcela odstranit?

jamabe
3. dec 2022

Ja som mala také, asi od narodenia, nepravidelné okraje, tmavé az skvrnité ploché,.. Kazdy dr, ktory ho zbadal, sa ma nan pytal.. Nemenilo sa, nic, ale pred par rokmi som si ho dala vybrat. Bolo v poriadku, robili mi to na chirurgii..

loginexistuje
3. dec 2022

@laurika554 ano mala som podozrive ale naozaj podozrive od navstevy koznej mi ho do desat dni vyberali v NOU na klenovej na chirirgii kam ma kozna hned poslala 😉

laurika554
autor
3. dec 2022

@loginexistuje a vysledky si mala ok?

basska_b
3. dec 2022

Vies, to, ci tu mal niekto vysledky OK, neznamena, ze to aj u teba tak bude. Treba to cim skor vybrat. Ja som mala jedno s priemerom asi 1 cm, zacalo sa menit, malo okolo seba taky tien. Kozna na NOU mi povedala, ze keby pridem o rok, je neskoro... ale takto to bolo este OK, ked sa vcas podchyti, je to OK. Dolezite je, aby sa vykonala histologia znamienka

loginexistuje
3. dec 2022

@laurika554 ano bolo to v pohode este ale ja som mala fakt velke ploche znamienko proste ak tebe kozna po kontrole povedala ze staci na jar tak sa nestresuj