Popôrodná depresia a antidepresíva

18. okt 2023

Ahojte, idem si od Vás zobrať radu. Som 3 mesiace po pôrode a trpim úzkosťami a popôrodnou depresiou. Chodím k psychologovi a beriem aj AD také večerné no bohužiaľ sú v mojom prípade neúčinné, doma mám od lekárky Eliceu AD a zvažujem či ich mám začať brať alebo nie. Maminky ktoré ste si týmto prešli ľutujete, že ste začali brať AD ? Pripadne ako ste zvládli prvé týždne zhoršenia stavu a starostlivosť o bábätko? Neviem vôbec čo mám robiť. Či dať tomu ešte čas alebo pretrpieť pár týždňov a bude dobre.

lasona
18. okt 2023

Ad účinkujú až po nejakom čase. Treba vydržať. Tiež som si tým prešla. Prvé dni boli náročné, ale už som chvalabohu ôk. Skus zapojiť rodinu nech ti viacej pomáha, ono to chce čas. Držím palce

autor
18. okt 2023

@lasona tie čo beriem tak ich mám 3 mesiace a nezaberajú preto mi napísala ešte jedny. Aké AD berieš ?

guudy
18. okt 2023

@autorka ak ti nestacia tie AD, co beries, tak treba zacat uzivat Eliceu, ktoru uz mas doma. Je bezne, ze nestacia jedny lieky, pripadne sa upravuje davkovanie…
Rozhodne to ries, ked budes mat spravnu liecbu, budes lutovat, ze si neriesila skor 🙂
Drzim palce 🙂

lasona
18. okt 2023

Mirzaten

autor
18. okt 2023

@lasona a ty si tiež mala poporodnú depresiu ? 😊

luccija
18. okt 2023

Začať brať...čo berieš večer Triticco?

autor
18. okt 2023

@luccija áno Trittico, máš skúsenosti s AD ?

luccija
18. okt 2023

Nie, ale Triticco sa väčšinou dáva na spánok.Neboj sa a choď do AD Elicea je dobrá.Poznam viac kamarátok a veľmi im pomohli.Hlavne nech dobre spis a si kludnejsia.Stav sa Ti vôbec nemusí zhoršiť neboj sa nežiaducich účinkov max pár dní budeš uzkostnejsia na to dostaneš ukludnovak.Kojis?

autor
18. okt 2023

@luccija nekojim mne museli zastaviť laktaciu lebo sa mi to spustilo pár dni po pôrode