Poraďte mi účinný krém na seboreu

enka81
30. okt 2020

Mám seboreu na tvári a vo vlasoch. Potrebujem poradiť krém na tvár, kľudne môže byť aj drahší, ale nie zas 50€ za pár ml. Používala som kedysi zarábané masti od kožnej, no zabrali len do času a veľmi nevoňali. Potom mi istý čas zaberal krém od La Roche - posay DSkrém, len asi pred cca 4 rokmi prestal zaberať, štípal /to prežijem/, neviem, či zmenili receptúru. Ten som skúšala aj po roku a výsledok taký istý. Skúšala som aj od Biodermy, tam bol efekt nulový, CutisHelp - tiež nula bodov, lekárnička mi odporučila krém od DUCRAY KERTYOL, pri ňom som ostala asi 1,5 roka. V lete sme boli pri mori a tam pleť úplne super, nemusela som používať nič, vydržalo to asi 2 mesiace a zase som tam kde som bola. Posledný krém mi ešte ako-tak zaberá, no sú pri ňom isté obmedzenia, efekt mi vydrží týždeň, potom sa mi pokožka zapáli, natriem, po 2 dňoch sa mi ,,ošúpe" vrchná časť pokožky, čo je dosť nepríjemné a potom nastáva zase týždeň kľudu. A z tohto kolotoča chcem von. Keďže potrebujem kúpiť nový krém, potrebujem poradiť, aký máte overený. Poraďte mi krém, ideálne ak ho kúpim klasicky v lekárni.

majulino
30. okt 2020

Ahoj, neviem ci detska seborea je to iste ako dospelacka, ale mojmu synovi skvelo zabral sampon a krem bebelo

vlafoj
30. okt 2020

Moj maly mal strasnu seboreu na tvari aj vo vlasoch, doktorka nepomohla, pomohol az Bioderma Atoderm Preventive krem, ktory som kupila v lekarni. A aj Bioderma sampon a krem na supiny vo vlasoch. Obcas (raz za par mesiacov) sa mu to este vrati do vlasov, ale tam nam vzdy zaberie prave ten krem a sampon. Neviem ale ako je to u dospelych... skuste pripadne pozriet a kontaktovat joalis.sk, vedia poriesit mnohe zdrav.problemy, vratane koznych...

brita7777
30. okt 2020

Mam tiez seboreu a pouzivam Bioderma DS specialne na seboreu stoji 13e a vydrzi mesiac a pol plus Cetaphil poslem foto da sa cez notino.sk. Bez seborey uz 2roky
Sampon Vichy

brita7777
30. okt 2020
enka81
autor
30. okt 2020

baby , ste strašne zlaté, ďakujem za skoré reakcie, ale ako som písala, Bioderma mi nezaberá, konkrétne Bioderma Sensibio DS+ mám doma a nezaberá mi.

missviolet
30. okt 2020

Tak ja ta teraz, dufam, zachranim. Ja som mala taku zlu seboru na licach, v oboci a nic nezaberalo, ze som sa supala az do krvi, priserne stipanie, supinata cerevena zapalena koza. Bolava. Cosi strasne. Uz roky mi jediny krem zabera Avene Hydrance Legere - hydratujuca emluzia (pozor, maju viac produktov, zabera a prijemna mi je len tato emulzia). Raz mi lekarnicka poradila a zazrak proste, nie je to mastne, rychlo sa vsiakne, velmi prijemne, nesmrdi... ja uprimne nechapem, co to ma ten rkem v sebe, ale ako jedina zachrana moja to je. Ak to mas momentalne v zlom stave, aktivne zapalene, prvych par nakrmeovani ta to zrejme bude stipat, ale koza sa doslova po 2 dnoch vyrazne zlepsi a potom to uz vobec nestipe ani nic. Aspon rano a vecer nakremovat. S vlasmi mam problem este aj ja, ako prvu pomoc mam vodicku Seborin, ale stale hladam vhodny sampon, zatial celkom OK ichtamolovy tuhy sampon Ponio, smrdi, ale ked to mam fakt zle, tak ho pouzijem.

missviolet
30. okt 2020

Este dodam, ze kozna mi povedala, ze sa jej az tazko veri, ze mam seboreu, lebo ju vobec nevidno a uz by mi ju nevedela diagnostikovat, odkedy sa kremujem tym Avene :D

enka81
autor
30. okt 2020

@missviolet dakujem za rady, určite sa poobhliadnem po emulzii, dám ti vedieť, ako mi to zabralo

carduelis
30. okt 2020

Mne na vlasy aj tvar pomohol sampon Nizoral (na tvar na odporucanie koznej).

enka81
autor
30. okt 2020

@carduelis niziral je fajn,používam ho na vlasy, keď je už veľmi zle s lupienkami,

missviolet
30. okt 2020

@enka81 urcite daj, som zvedava a drzim palce, lebo kolko rokov som trpela, kym som toto nasla... a uz 5 rokov bez problemov. Ked su extra nrazy vietor tak emulzia je kusok malo, tak vtedy si dam na noc avene repair creme, ale ten je teda veeelmi hutny a to mi je neprijemne, takze to len ked vymrznem. Inak na cistenie pouzivam korejsku hydratancnu kozmetiku, cena nie az taka prehnana, gel na cistenie 9 ecok a vydrzi mi tak 9 mesiacov. Tie ich azijske produkty ovela menej vysusuju pokozku. Takze mam kombo avene z francuzska na kremy a cistenie korejske :D

akika
30. okt 2020

@enka81 Ja sa so seboreou trápim vyše 10 rokov, ale žiaľ, ja ju mám po otcovi. Vyskúšala som asi všetko..od vischy, biodermy, la rosche, bi oil, bioterm..Všetko pôsobilo chvíľu. Až mi jedná známa kožná lekárka poradila, že seboretickú pokožku treba HYDRATOVAŤ na báze pleťových GÉLOV..ak ju budeme premasťovať ťažkými krémami a olejmi, pokožka bude vytvárať viac a viac šupín. Od vtedy si kupujem v DM hydratačný gél za necelé 3€( alebo z Lidlu) a mám NAOZAJ pokoj. Skús 😉

enka81
autor
30. okt 2020

@akika ďakujem za radu, už si druhá, čo odporúča hydratačný gél, určite do nich pojdem

zuz0110
30. okt 2020

Moj muz ma seboreu. Vo vlasoch zabera kazdy den umyvat vlasy la roche posay kerium samponom. A na tvar hlavne bez alkoholu, naj je La roche posay Cicaplast baume 5. to je celkovo krem, ktory by nemal u nikoho chybat, mozes davat aj na mierne popaleniny, odreniny atd.

enka81
autor
6. nov 2020

ďakujem Vám všetkým za rady. Nakoniec som išla do hydratačného gélo-krému od Biodermy a zatiaľ to funguje, ešte raz veľké ďakujem.

magnetika
30. jan 2023

@enka81 môžem Vás poprosiť o foto krému. Lebo tento istý problém práve rišim u 13-ročného syna, puberťáka. On má suché miesta v obočí, na nose, pod očami a už sa mu to ťahá aj k ústam. O hlave ani nehovorím. Ale tú keď umyje šampónom je dobre. Som z toho zúfalá. Tiež sme už poskúšali všetko možné. Máme krémy od kožnej, ale to sú všetko hormonálne ☹ Budem Vám veľmi vďačná, ak mi to sem odfotíte a hneď idem po ňom . Ďakujem

enka81
autor
30. jan 2023

@magnetika tento pouzivam, chce to aspon par dni, ale zaberie urcite. Dajte potom vedieť, či fungoval

magnetika
30. jan 2023

@enka81 dakujem krasne, dam vediet, urcite