Poranená chrupavka v kolene

zuzanal188
7. júl 2016

Zdravím, stretli ste sa niekto niekedy s takouto diagnozou : fokálna chondromalácia latrálnej fazety pately- gr. ll, ľahké presiaknutie prepaterálnej burzy,,,čo som trocha naštudovala malo by sa to týkať poškodenia chrupavky,,,,,rada by som vedela ak mal niekto niečo podobné , ako sa liečil a aká dlhá bola liečba,,,ďakujem

zuzkag2
7. júl 2016

@zuzanal188 ahoj, ja mam cerstvo velmi podobne zranenie. liecbu nemam ziadnu, myslela som, resp. dr povedal, ze sa to vyriesi casom samo. ale je to uz mesiac od urazu a stale si nemozem klaknut. mne dr. povedal, ze chondromalacia 2. stupna sa neoperuje.

zuzanal188
autor
7. júl 2016

@zuzkag2 , fíha, a vieš mi troška vysvetliť čo je tá diagnoza ? Tiež mám problém s klakaním a horšie, že v práci idem veľa na koleno a potrebovala by som byť čo najskôr fit,, mňa poslali z chirurgie,,tiež sa to tam lieči ?

zuzanal188
autor
7. júl 2016

@zuzkag2 , fíha, a vieš mi troška vysvetliť čo je tá diagnoza ? Tiež mám problém s klakaním a horšie, že v práci idem veľa na koleno a potrebovala by som byť čo najskôr fit,, mňa poslali z chirurgie,,tiež sa to tam lieči ?

adel222
7. júl 2016

ani obstreky vam nenavrhli? nie ze by som bola ich zastancom, mne nepomohli. ja si moju presnu diagnozu nepamatam, ale chrupavku som mala/ mam poskodenu. operovalo sa to tak, ze ju zbrusili dufajuc, ze sa spamata a obnovi. podla mna sa asi tak na 50 percent spamatala

tehula
7. júl 2016

vyrazne pomaha kys. hyaluronova. Ja som mala napr tablety Ortho3000, ktore hyaluronku obsahuju. Chce to ale cas. Mne sa potentovala chrupavka pri castom behu, mala som problem zo schodov zist, pri kazdom pohybe bolest, ani plavat sa mi nedalo hodne dlhy cas. Podozrenie na meniskus bolo, ale magneticka rezonancia ukazala poskodenie chrupavky
3mes som uzivala tie lieky, a setrila nohu. Trvalo to ozaj pomerne dlho hadam aj pol roka, kym som to prestala pocitovat. Dnes normalne fungujem, aj beham, ale davam si bacha na vzdialenosti a frekvenciu. Neprehanam to, a akonahle citim namahanie v kolene, dam si pauzu

adel222
7. júl 2016

@tehula dakujem za tip💐

anuska74
8. júl 2016

@tehula a navštívla si rovno ortopéda, alebo športového lekára ?

tehula
8. júl 2016

@anuska74 najprv ortopeda, ten ma na magneticku odoslal. Potom som ale s vysledkami sla k sukromnemu co aj sportovcov operuje. Ak mas dobreho ortopeda, staci ten.

zuzanal188
autor
8. júl 2016

@adel222 dnes som bola na chirurgii a objednali ma na budúci týždeň k traumatologovi ( keďže to bol úraz ) zatiaľ len mastiť a orteza ,,tak uvidím

zuzkag2
8. júl 2016

@zuzanal188 chrupavka ako taka sa uz nezregeneruje sama, preto som aj ja hladala, ake pripravky brat nech sa to zlepsi, ale ja som v tomto strasne nedosledna ☹ pokial vyslovene netrpim, ze nemozem spat, tak sa nedonutim brat ziadne lieky 😢. Mne pred par rokmi operovali druhe koleno( sportom k trvalej invalidite 🙂 ), a opravovali mi aj chrupavku, tak ako @adel222 pise, ale to urobili len kvoli tomu, ze operovali meniskus, tak to poriesili naraz. kvoli chrupavke by ma asi neoperovali. Znama ale podstupila terapiu s tymi kmenovymi bunkami, a vsetkymi inymi obstrekmi a podobne. Mozno jedine ta kys. hylauronova trochu pomahala, ale inak tvrdila, ze nic nema nejak velky vplyv. nakoniec bola na operacii ( ale to je uz starsia dama, mala stupen grade 4-5 )

adel222
8. júl 2016

@zuzanal188 drzim palce zuzi, ale ak to mas moc dokazene tak ta caka velky a dlhy boj a pravdepodibne na cely zivot.

adel222
8. júl 2016

ja uz asi nepoznam cloveka, ktory nema daco s kolenami

zuzanal188
autor
12. júl 2016

@adel222 ďakujem pekne ,,aj Vy sa držte 🙂