Porucha pozornosti u dospelých

lia09
20. okt 2014

stretol sa stym niekto,mate skusenosti osobne ci z pocutia?Ja som doteraz ani nevedela ze take nieco je.V skole som sa vzdy trapila lebo som sa nevedela sustredit a ucit som sa vedela jedine tak,ze som sa to nabiflovala a potom rychlo zabudla.Ked sa s niekym rozpravam,nedokazem dlho udrzat pozornost,myslienky mi odbiehaju.Ked nastupim do novej prace,zaucit sa mi trva 3krat dlhsie,lebo nevnimam poriadne,co mi kto vysvetluje.Cele dni som zasnivana,uplne mimo reality.Az teraz som sa dozvedela,ze existuje porucha pozornosti a pritom ja som si o sebe vzdy myslela,ze som proste sprosta,lebo sa neviem ucit......Aj napr ked pocitam peniaze kde su same desiny a jedna patka,tak aj trikrat tam vidim len same desiny.Proste si nevsimnem tu patku,alebo teda namiesto patky vidim desinu.Co stym?????Da sa to liecit,alebo je to trvale?????

katarinamarkova
20. okt 2014

@lia09 otazka na psychologa....porucha pozornosti sa liecit neda, je to jednoducho o sposobe fungovania daneho mozgu 🙂 ale da sa s nou krasne pracovat....da sa naucit ako sa viac sustredit, ako udrazat pozornost len na to potrebne, ako nevnimat 500veci ale len jednu dve 🙂
kludne bez hanby navstiv odbornika poradi ti nejake cvicenia a bude sa ti lahsie pracovat 🙂

stefka33
20. okt 2014

@lia09 Skús si naštudovať voľačo o Biofeedbacku na nete. Zatiaľ sa to berie ako experimentálna liečba, ale bežne ťa tam pošle psychologička ak máš problém s pozornosťou. Skoro v každom väčšom meste sa nájde psychológ čo tento prístroj používa.

lia09
autor
20. okt 2014

@stefka33 o biofeedbacku som pocula aj to robia u nas.Ale je to dost drahe.Kebyze mam absolvovat len to,tak kaslat nato ale chodim teraz k terapeutovi,ktory ma vyjde tiez dost draho 😒

lia09
autor
22. okt 2014

@katarinamarkova mas aj neake konkretne rady?Chcela som si napr. kupit neaku knizku kde by boli rozne cvicenia na trenig pozornosti,ale k nicomu som sa nedopracovala

katarinamarkova
22. okt 2014

@lia09 k takejto literature sa ani nikde v kniznici nedostanes.....ak tak v nejakej univerzitnej.....preto bola konkretna rada psycholog....ja ti takto na dialku konkretnu radu nedam, nemozem, nepoznam ta, nerozpravala som s tebou, neprebrali sme tvoj problem podrobne, neviem presne ako reagujes v danej situacii, neviem co ti sposobuje najvacsi problem a kde je pricina toho problemu.....
ak to chces svoj problem riesit treba navstevu psychologa....ten ti usije rady namieru...vseobecne rady su fajn, ale bez nejakej hlbkovejsej analyzy osoby a jej problemu mozu viac skody narobit ako osohu 🙂

lia09
autor
24. okt 2014

@katarinamarkova oki dakujem 🙂