Porucha rovnováhy

csipcsip000
30. okt 2023

Čajte ludia dnes som bola u obvodnej lekarky s tym ze mam ako keby poruchu rovnovahy som ako na lodi taha ma to na jednu stranu proste sa mi kruti hlava a neprejde to ani po ukludnovaku co samozrejme neberem toto je len vynimka. Mam sa pytat do centra pre poruchu rovnovahy inak ORL vysetrenie mam v poriadku aj tlak aj cukor aj krv. Odmietla ma poslat k neurologovi s tym ze ja som velmi mlada na problemu s krcnou chrbticou mam 27 rokov a sedave zamestnanie. Lenze mam pocit ze by som k tomu neurologovi fakt mala ist takto sa uz neda fungovat. Ludia mate s takymto niecim skusenosti ? Neustale tocaky zavraty? Inak chut do jedla mam neschudla som len tie otrasne zavraty. Za kazdu jednu odpoved dakujem . Majte sa

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csipcsip000
autor
30. okt 2023

@zahrajzlato chlapa mam uz 10 rokov doteraz som si uzivala zivot prislo to nahle z nicoho nic ale diki za radu 😅

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@zahrajzlato ak by si sa citil aj ty ako na lodi uz tyzden iste by si takuto reakciu nedal a to som uz navstivila aj lekarov nepisem sem len tak aby ma niekto vyliecil pytam si skusenosto ci ma niekto nieco taketo

viestta
30. okt 2023

@zahrajzlato ty si ... (radsej nenapisem, lebo zrusia ucet mne, nie tebe)

viestta
30. okt 2023

@csipcsip000 vymenny liston na neuro ti moze dat aj ORL, ked nic nezistili

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@viestta bohuzial uz sa jeho ordinacia zrusila bola som na vysetreni pred mesiacom a uz odisiel pan doktor do dochodku uz sa tam neviem dostat

nin12345
30. okt 2023

@csipcsip000 moja mamina a starka maju nieco podobne vola sa to vertigo ale teda oni to maju horsie ako ty opisujes

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@nin12345 ake to maju ? Realne ma to zaujima pretoze mna ako keby niekto postrcil dopredu a to mam niekolkrat za den uz tyzden

nin12345
30. okt 2023

@csipcsip000 no mamina ked to ma lepsie tak sa jej len kruti hlava. Ked to ma horsie tak z toho tocenia hlavy aj vracia, treba ju polohovat a vidno ako jej miha ocami ze sa jej ta hlava fakt kruti velmi. Celkovo by sa mala vyhybat poloham kedy ma hlavu sklonenu dole, rozculovaniu sa alebo natriasaniu hlavy. Bola uz kvoli tomu raz davnejsie hospitalizovana co to mala take hrozne vtedy. A teda takto ono sa to nedeje neustale po nejakom case to vzdy skonci a potom sa to zrazu zas vrati

nin12345
30. okt 2023

@csipcsip000 a este spat na vyvysenom jej pomaha tak skus

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anabela2111
30. okt 2023

@csipcsip000 skús nejaké rehabilitácie alebo fyzioterapeuta, možno máš niečo bloknuté. Ja to mávam, ale také mierne, že sa mi zatočí hlava, no pár krát to bol extrém, že som sa musela pridržat,lebo som mala pocit, že padám. Bola som na MRI hlavy a mozgu, ale našťastie sa nenašlo nič. Tiež mám problém s chrbticou 😕

viestta
30. okt 2023

@zahrajzlato ty mas atestaciu z neurologie? Ak ano, na zaklade coho stanovujes diagnozu a liecbu?

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@anabela2111 aj ja by som isla ale obvodna ma odmietla poslat k neurologovi

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@anabela2111 mne hned povedala ze som mlada nato aby som to mala z krcnej chrbtice pritom je aj xy inych diagnoz

stanulienkat
30. okt 2023

@csipcsip000 pijes dostatok tekutin? Ak mas Orl v piriadku, moze to byt aj z chrbtice. Prestan spat na bruchu, chod na masaz, Rhb..a uvidis, ci sa ti to upravi. Este odmeraj TK, ci ho nemas velmi nizky.

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@nin12345 no a tieto neznesitelne stavy jej ako dlho trvaju ? Ja to mam dnes uz 6 den neviem fungovat stale sa tak zakrutim a z nicoho nic to prislo

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@viestta iste ma 🤣

vafinka
30. okt 2023

@csipcsip000 autorka moja mama mala čosi podobné ako ty ale mala ak si dobre pamätám poruchu vestibularneho neviem čo ďalej trvalo jej to dva roky kým sa dala dokopy a áno chodila k neorologovi

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@stanulienkat hej dost pijem a z toho by som sa necitila ako na lodi uz tyzden a niekolkrat za den sa to somnou brutalne zatoci a taha ma to akoby do jednej strany. Na bruchu nespim rovno spim na chrbate. Obvodna ihned vylucila krcnu chrbticu.

jamimo
30. okt 2023

@csipcsip000 pani doktorka nech spáli diplom. Neznášam tieto kúzelné univerzálne odpovede : Ste mladá na taký a onaký zdravotný problém. Čo potom tie detičky v NÚDCH?? Tie nie sú mladé na hrozivé diagnózy???
Určite sa nedaj odbiť a smer neurológia. Ak nemáš inú možnosť, vyhľadaj aj súkromníka. Bohužiaľ, tak to v praxi chodí 🤔

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@jamimo presne tak tiez som na nu velmi nahnevana strasny pristup

dagmarovita
30. okt 2023

skus boreliozu ci nemas dat si spravit vysetrenie u nej

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@dagmarovita to by som od nej velmi vela chcela bohuzial

jamimo
30. okt 2023

@csipcsip000 poznám to. Škoda, že súcich lekárov kt. som v živote stretla spočítam na jednej ruke. Čo som si nevyboxovala a nevybavila sama, alebo súkromne to som nedostala. Keď vidím v tv štrajk lekárov a oháňanie sa dobrom a blahom pacienta ako prvým argumentom, tak... 🤮🤮🤮😵😵😵

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
30. okt 2023

@csipcsip000 kamaratkina mama to mala posunuli sa jej kryštáliky v uchu cvičili s ňou na rehabilitácii plus infúzie.Kludne to môžeš mať od krčnej chrbtice skús ísť pár x na masáž.Neviem čo sa tak bráni tomu poslať ta na neuro.Aj napäté svaly na krčnej chrbtici či iný blok ti to môže spôsobovať.Ja som mala raz Vertigo mala som pocit ako keby sedím vo vlaku a všetko rýchlo ubieha...mala som problém s krčnou chrbticou musela som si sadnúť na zem som myslela, že spadnem na zastávke.Nedaj sa odbit

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@zahrajzlato ano viem dnes tam budem volat ale len od 13:00 sa moze objednavat

csipcsip000
autor
30. okt 2023

@luccija ja viem ale hned ma odbila ze mam 27 rokov a problemi s krcnou sa zacinaju od 30 rokov toto mi povedala 😔

nin12345
30. okt 2023

@csipcsip000 no jej ked sa tie kristaliky v strednom uchu rozhodia tak to trva rozne dlho podla toho ako velmi sa jej to rozhodi.. niekedy par dni niekedy aj vyse tyzdna. Pomaha to polohovanie a inak na to nie su vraj ziadne lieky ani nic sa s tym moc neda robit