Postup pri operácii čeľuste

dana22221
15. máj 2021

Dobrý deň. Viete mi niekto poradiť ako prebieha postup pred samotnou operáciou čeľuste a samotna operácia ? (Či je potrebné najskôr nosiť fixný strojček a až neskôr operácia a časovo na akú dobu liečby spolu s operáciou to vychádza ?
“Je pravda, že ak liečba zahŕňa aj operáciu je fixný strojček z polovice preplatený? “
Ďakujem za odpovede

dana22221
autor
15. máj 2021

@0silvia0 pozerala som už aj viac diskusii na tuto tému ale nenašla som bližšie info čo by som potrebovala vedieť 🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
15. máj 2021

@dana22221 postup operácie čeľuste záleží od konkrétnej diagnózy a liečebného postupu, u každého to môže byť iné, nie je to ako vybrať slepé črevo že u každého rovnako. Takže všetky svoje otázky smeruj na toho, kto tento postup navrhol.

dana22221
autor
16. máj 2021

@sissy27 asi som zle napísala otázku. Samozrejme viem, že treba iste kroky mat pred samotnou operáciou. Skôr by má zaujimalo od tých čo toto absolvovali akú dobu mali liečbu (zväčša je to približne rovnaká doba len si neviem predstavit ako dlho to trvá- nejedna sa od dni ale mesiace a roky ). Osobne skúsenosti by som rada uvítala

sissy27
16. máj 2021

@dana22221 nie, nie je to približne rovnaká doba. Operácia čeľuste je asi taký široký pojem ako oprava auta. Môže to byť drobnosť a môže to byť niečo náročné. Takže ak chceš čo najbližšie porovnania, tak budeš musieť presne pomenovať zákrok, ktorý ti plánujú urobiť a možno sa nájde niekto, kto absolvoval niečo podobné.

dana22221
autor
16. máj 2021

@sissy27 operácia čeľuste je posúvanie sánky tak prirovnať to oprave auta ? Veď samo o sebe je to náročná operácia a iný spôsob operovania čeľuste nepoznám

0silvia0
16. máj 2021

@dana22221 ohladom dlzky hojenia oznac priamo autorov prispevkov v starsich diskusiach. Ja som toto absolvovala pred 30timi rokmi, takze uz nepomozem, lebo si len matne pamatam niektore veci.