Praskanie kože na prstoch na rukách

lenbea
4. mar 2015

Prosím Vás, neviete mi poradiť.Odkedy mám deti, stále niečo umyvam, a asi sa mi vysušuje pokožka a praskaju mi palce a dakedy aj prostredniky pri hornej časti nechtov. hlavne na pravej ruke. neviete niečo učinne, čo urychli liečbu tychto problemov? Vraj výťažok z hroznovych jadier je proti praskaniu pokožky. má s tým niekto skúsenosti? Dakujem

kadri
4. mar 2015

@lenbea mne pomaha nosit rukavice, pri praci vonku a stale, ked je pod 0st., casto premastovat, pouzivam nechtikovu a kamilkovu indulonu, hlavne nemat ruky mokre v zime - vesanie pradla ap. aj tu su dobre rady 😉

http://plnielanu.zoznam.sk/c/3083/popraskana-po...

ivet1371
4. mar 2015

Celkom nepomoze nic.na jar a jesen to navam uz niekolko rokov.zmiernuje to kortikoidova mast ,modra indulona

hyta
4. mar 2015

S týmto problémom som tiež bojovala, nakoľko nedokážem pracovať v rukaviciach. Po dlhej dobe som našla účinné riešenie. Ruky si natieram často v priebehu dňa i na noc, kúpila som si v DM drogérii intenzívne regeneračné mlieko Neutrogena. Predtým som vyskúšala kokosový olej, Indulony, až toto mlieko mi skutočne pomohlo.

lenbea
autor
4. mar 2015

@kadri
@kadri
@ivet1371
@hyta Ďakujem pekne, všetko vyskúšam. asi aj ten pitný režim a strava je dôležitá

romisami
4. mar 2015

@lenbea ahoj ja s tym mavam tiez problem celu zimu. Na jar problemy ustupia. Raz-par rokov dozadu som s tym bola aj na koznom lebo to bola fakt hruza a kozna lekarka len poznamenala ze mam typicke ruky mamicky na materskej. Trochu pomohlo ze sme si kupili umyvacku riadu... ale aj tak mam hrozne suche popraskane ruky, nepomoze nic len stale premastovat 😒

kitty88
4. mar 2015

@lenbea aj ja s tym casto v zime bojujem... Po prvom porode som to mala strasne, take suche a popraskane ruky som v zivote nemala ako vtedy, nepomahalo absolutne nic a to som toho vyskusala kopec (modru indulonu, kalciovu mast, kadejake kremy na ruky...), nakoniec som vyskusala od Biodermy Atoderm PO zinc a az ten naozaj pomohol a pomaha doteraz.

zaira13
4. mar 2015

calciová mastička!! ja ju dávam aj na popraskané nohy a aj na ruky ak mám doničené... najlepšie natriet na noc a dať bavlnene rukavice alebo ponožky aspon na hodinku ... odporúčam všetkými desiatimi 😉 😉

macka1007
4. mar 2015

Ja mam s tym tiez problemy dlhe roky,kozna mi na to predpisala masticku Beloderm,natieram min. 3x za den. 😉

zabina27
4. mar 2015

tiez mavam taky problem, mne ale nepomahaju vobec olejove, vazelinove mastne kremy, len mi to zhorsuju, pomaha mi krem sebamed s ureou, tento: http://www.pilulka24.sk/sebamed-sensitive-hand-...

milota164
17. aug 2015

mne pomaha bepanthen , pouzivame ho na zadocek, ale pouzivam ho aj na ruky, naozaj super premasti

vivusika
17. aug 2015

@lenbea
@ivet1371 tak veru, ja mám s rukami problém už veľmi dlho, tu platí len mastiť a mastiť, modrá indulóna je super, len mne keď si to zanedbám pomôže len mastička od Dr. Beloderm alebo Belogent...

dkethe
17. aug 2015

Ja som na to trpela dva roky :( chodila som stale s ofacovanymi prstami 8 z 10... kopa vazeliny, vazelinovej konopnej masti a facovat. Potom to prestalo. Netusim preco. Dva roky uz klud. A este sa mi tvorili take pluzgieriky plne vody

vivusika
17. aug 2015

@dkethe mne sa tiež najskôr vytvoria pľuzgieriky, potom mi to popraská... mne sa to vlečie až asi 20 rokov... Dr. mi na to určila diagnózu kontaktná dermatitída. Ja viem, že mi to spustí hlina, múka a niektoré čistiace prostriedky 😒

ivet1371
18. aug 2015

@vivusika tie mám aj ja doma a infadolan

radka227
20. aug 2015

pokial su tam naozaj rany, infadolan je dobry. ked sa to da doporiadku, tak urcite treba natierat ruky. stale, ked sa umyju mydlom alebo nejakym saponatom. to vysusuje a meni pH. treba si len najst vhodny krem. dobra je indulona alebo nieco, co obsahuje mocovinu (ureu).

ewellina
1. dec 2015

Hlavne nosiť rukavice v zime. Minule som bola bez rukavíc na zimnom štadióne - tam som šla so zdravými rukami a pri odchode som už mala na nich štyri nové krvavé prasklinky.

lenbea
autor
1. dec 2015

@ewellina no ja to mám stále, aj v lete, hlavne, ked vela umývam deti a riad.

jajbolito
13. dec 2015

Mne sa na krajíčku nechtov na ruke, hlavne pri palci , v zime, keď mám suchú kožu, objaví malá trhlinka na koži a neskutočne to bolí, keď do toho náhodou narazím. A bolí to aj bez toho nárazu. V zime sa to do troch dní zahojí, ale na ďalší deň sa to vytvorí znova. Konzultoval som to s viacerími kožnými lekármi a nikto mi nevdel pomôcť. Potom mi svitlo. Ranka bolí ako opar, funguje ako opar, je to opar. Skúsil som Zovirax. Bohovský účinok. Na noc som si to natrel a do rána mo to prestalo bolieť, natrel som to ešte dva krát a rana sa ešte v ten deň celkom zahojila. A tu sa mi žiada zakričať HEUREKA🙂). Trpel som to mnoho rokov.

milota164
29. apr 2016

mne pomohol Bepanthen , dobre premastuje, pouzivame ho na zadocek a tak som ho skusila aj na riky a pomohlo 🙂

liviadanova
29. apr 2016

Ahoj! Nám sa osvedčil hustý nechtíkový krém od Weledy. Skús aj zábal, ruky potri hrubšou vrstvou krému a na noc si daj tenké textilné rukavice. Manžel je strojár a ruky, hlavne prsty máva veľmi popraskané, vtedy mu najlepšie zaberie tento krém a hlavne často potierať. Tak veľa šťastia 😉

himmerova27
19. okt 2016

Zienky,co mate problém zo suchou pokožkou napíšte mi,sama som to.mala uz to nemam. Rada pomôžem

lenbea
autor
20. okt 2016

Skúsim aj ten zovirax. Ale nedávno som objavila krém na ruky Mixa a je super. 100 ml s oranžovým vrchnákom.

andrejta
20. okt 2016

Aj ja to mam, hlavne na zimu. Popraskane konce palcov a ukazovak na pravej ruke. Tiez s tym bojujem odkedy som otehotnela. Na leto sa to zlepsi. Dakujem za tipy co ste sem dali, poskusam

atc
10. jún 2017

@himmerova27
Dobry den. Ja by som vas primula o radu. Mam popraskane prsty na rukach. Beloderm ani Belosalic MI nepomaha. Ďakujem

autumn11
21. nov 2017

ja mám presne tento problém s popraskanými rukami hlavne v zime a keď často umývam riad. Používam na to bepanthen care mastičku. Ruky super premastí a prasklinky sa rýchlo zahoja.

lilu7
12. jan 2018

Ja mam extremne suche ruky v zime v kupelni si ich nakremujem a ked si lahnem do postele uz citim napnutu kozu a opat suche, robievam si olejove zabaly a kremujem detskym kremom bepanthen ktory mi vyhovuje ze je hydratacny.neparfumovany a je fajn nielen pre deti ale aj pre mna😉

lenbea
autor
12. jan 2018

@lilu7 ja nemám ani tak ruky suché, len mi tie končeky praskajú.

lenbea
autor
12. jan 2018

Chcem sa s Vami podeliť o jednu veľkú pomoc. Brat si bol dať u kožnej predpísať masť a pomohla mu, tak poslal aj mne. Ovela rýchlejšie prejde tá bolesť. Volá sa to chloraminfenikol masť 5%.

martasz
12. jan 2018

@lenbea bojujem s tým tiež, hlavne saponáty mi robia problémy. Existuje ružový PUR s prídavkom Ca, to jediné vydržím. Plus natierať, neustále :(

lenbea
autor
12. jan 2018

@martasz natierať určite. Používať rukavice pri umývaní riadu a skús tú masť. Môžem trošku poslať, ak mi napíšeš adresu.