Prednison 5 mg - nežiadúce účinky

24. máj 2021

Beriete niektorá z Vás prednison v nízkej dávke dlhodobo?
Rok a viac. 5 mg... Alebo ste brali...
Aké máte nežiaduce účinky, ste veľmi opuchnutá z toho? Ďakujem

ma
24. máj 2021

Syn bral skoro 2 roky. Opuchnuty vobec nebol

ertlovik18
24. máj 2021

Pri tak nizkej davke som osobne uz opuchnuta nebola, akurat ruky sa mi triasli a kila nechceli ist vobec dolu.

autor
24. máj 2021

@ertlovik18 ako dlho ste bola na 5 mg dávke ďakujem

slovakboy
24. máj 2021

Ja beriem 6 rokov 5mg. Z toho sa nepuchne ale priberá. A priberá sa kvôli chuti do jedla. Treba sa krotiť. Bral som aj 20mg prvý rok. Nepriberal som. Nežiadúci účinok čo ja pozorujem je močopudný. Doobeda má tlači na wc. A potom dráždi žalúdok Páli záha. Treba nielen zapiť ale aj zajesť. Potom je to ok.

autor
25. máj 2021

@slovakboy ďakujem za odpoveď. Takže mesiačikovitu tvár teda nemáte? Pri tak nízkej dávke

slovakboy
25. máj 2021

Nie.

ertlovik18
29. máj 2021

Uf asi dva roky cca 🙂

autor
29. máj 2021

@ertlovik18 ďakujem za odpoveď. Len som chcela vedieť či majú ľudia pri tak nízkej dávke mesiačikovitu tvár. Tak ako sa uvádza v popise lieku.
Vidím že väčšina to nemá.

ertlovik18
29. máj 2021

Ja som to mala ked som uzivala 60mg denne. Potom jak mi to postupne zacali znizovat tak aj ta tvar sa vratila do povodneho stavu 🙂

autor
29. máj 2021

@ertlovik18 áno viem že sa to vráti. Len budem musieť brať 5 mg dlhodobo tak dúfam že nebudem mať veľké zmeny na tvári.

ertlovik18
16. jún 2021

Neboj sa, pri takej nizkej davke to nebude take 🙂

luci_ba
11. sep 2021

ja som brala cca 9 mesiacov 8mg a kedze som si fakt strážila stravu, a sportovala, ziaden z negatívnych ucinkov v letakuu som nemala. teda par krát ma bolela hlava ale to by možno aj bez toho. Dokonca som schudla 4kg

lili69
17. máj 2024

Ahojte citam tu že každý nízke dávky ja beriem od februara a postupne do terás 40 mg je to poriadny nežiaduci účinok vyzerám na tvári strašne opuchnutá slabosť v nohách ledva po schodoch a čím ďalej tým horsie trasie sa celé telo bolí chrbát pri chodení a státí neviem do kedy tak budem a vydržím.beriem kvôli štítnej žľazy lebo mám vysoké hodnoty štítnej.caka ma operacia v auguste a do vtedy neviem či to tam.

alenakari
19. máj 2024

Mám diagnostikovanú stredne ťažkú polyneuropatiu. Prednison som začala brať v novembri 2023 postupne až do 40mg. Teraz je to týždeň čo už neberiem. Odkedy som začala znižovať dávku (začiatok marca 2024) som začala mať kŕče a tŕpnutie v jednej nohe. Veľmi ma to obmedzuje pri pohybe, von bez palíc ani nejdem. Lekárka povedala, že mám vydržať, len neviem dokedy. Som z toho unavená a deprimovaná. Magnézium a draslík beriem každý deň, možno zvýšim dávku. Máte tiež podobné skúsenosti?