Prednison a priberanie

silvika1881
16. mar 2021

Ahojte,
Tie čo ste užívali kortikoidy konkrentne prednison koľko ste pribrali? Ja užívam mesiac a už vidno priberanie. A ako dlho ste ich brali?
Je pravda že po ich vysadení sa schudne?

michalka4193
16. mar 2021

@silvika1881 manžel ich koli korone berie 7dni

tncka
16. mar 2021

@silvika1881 postupne mi uz rok znizuju davku Prednisonu,ale ze by som chudla,to ani nahodou🤷‍♀️Ja som najprv zacala mat lica nafuknute,postupom casu som zacala aj priberat na vahe. Teraz lica uz splasli,ale vaha sa nehybe smerom dole,ked tak hore...

silvika1881
autor
16. mar 2021

@michalka4193 aj ja ich beriem kvôli korone. Ake mal problémy prečo ich berie? Ja mám problem s očami po prekonanini covidu...

silvika1881
autor
16. mar 2021

@tncka juj ani nehovor aj ja lica nafuknute. Postupne po 5mg mi znižujú dávku... Koľko ich už berieš?

monikusa
16. mar 2021

@silvika1881 ja som ho brala asi 2 mesiace. Už po cca troch týždňoch som vyzerala hrozne 🤦‍♀️ Okrúhla tvar, dvojitá brada, ... myslím že som dala cca 4-5 kg navyše. Som nízka, takže na mňa to je veľa. Upravilo sa to po vysadení, asi do 3 mesiacov, ale nie samo, to už bolo leto, takže veľa turistiky a pohybu a fitko.

michalka4193
16. mar 2021

@silvika1881 momentálne má ešte koronu lebo je len 7 dní doma nemá žiadne problémy on radšej pre istotu dostal aj antb, prednison, Ivermectin, fraxiparine a pritom má zatiaľ mierne príznaky

333levica
16. mar 2021

ale aj viac asi jedia ze? aj ja mam kortikoidy predpisane a stale nieco pcham do huby. nejde to ovplyvnit😀 snazim sa take lahsie veci ale nie vzdy to ide

tncka
16. mar 2021

@silvika1881 uz rok a zacinala som 25mg rano,teraz mam uz len 5mg
A toto je zla kombinacia lebo ja som dost pazrava od prirody nie este ked lieky ma v tom podporuju🤣🙈

orta
17. mar 2021

@333levica je to aj o tom, ze viacej sa je, tiez som to tak mala, ale potom som aj prestala, dala som sa na inu stravu aby som nevyjedala hluposti a aj tak vaha vobec nesla dolu, az ked som sa dostala na 5mg, az vtedy to trochu islo dolu

lauren223
18. júl 2021

@333levica ja tiez....od kedy beriem prednison som uplne vymenena, nehovoriac o vysokom apetite, napuchnutej tvari, priberania, vyraznejsie chlpky na rukach a vykyvy nalad

bibi1006
29. júl 2021

Ahoj,
Ja beriem prednison od 2/21 a mám plus 5kg a to sa veľmi obmedzujem a podľa možností športujem.
Vo februári mi v nemocnici podavali veľmi vysoké dávky /solumedrol 500mg - 7dní/. Potom som prešla na tabletky Prednison 60mg. Momentálne som na 40mg a znižujeme, ale pažravá som stále. Do októbra by som ich mala vysadiť (čaká ma operácia) takže pevne verím a dúfam, že všetko pôjde podľa plánu a tých 5kg dám dole čoskoro keďže som nízka a na mne je 5kg dosť vidieť 😁
Som nesmierne zavodnená (ak to tak môžem nazvať) tvár akoby ani nie moja (nafúknutá), dvojitá brada, vypuklé brucho. O akné ani nehovorím radšej, pretože to je katastrofa ako vyzerá moja tvár 😀 a to používam veľmi kvalitnú kozmetiku a navštevujem kozmetičku dosť často.
Chĺpky sú výraznejšie na rukách aj na tvári.
Ale, lieky pomáhajú na čo majú, efekt to má, takže už iba pretrpieť vedľajšie účinky do istej doby pretože nič netrvá večne a bude to Ok 🤗🌸

mistinka24
23. sep 2021

Dobrý deň prajem, veľmi súrne zháňam PREDNISON hocijaký nemusí byt vôbec celé balenie, ak niekomu zostal určite sa dohodneme, veľmi pekne dakujem

cnatalka87
27. sep 2021

@mistinka24 : zháňate ešte Prednison?

mistinka24
27. sep 2021

@cnatalka87 dobrý deň áno zháňam dakujem

cnatalka87
27. sep 2021

@mistinka24 napísala som Vám správu, bude lepšie komunikovať tak 😁

nataliia01
28. mar 2022

@silvika1881 🙂 Ja užívam Prednison kvôli autoimunitnému ochoreniu 3 mesiace. Začala som na 75mg,momentálne som na 10mg denne. Z nežiaducich účinkov som si zažila len 🌝 tvár. Dokonca ani priberanie nie,hoci som sa toho bála najviac. Je pravda,že som trocha obmedzila množstvo jedla ktoré cez deň prijmem (pred liečbou som sa zvykla prejedať) ale žiadna drastická diéta ani nič podobné. Dokonca sa mi podarilo zhodiť 3 kg,teraz ich mám síce späť, ale od začatia liečby kortikoidmi som nepribrala ani kilo 🙂 sama neviem ako to je možné,keďže sa o tom priberani toľko píše, no dúfam ,že to tak aj ostane