Prepad konečníka / maternice po pôrode

17. nov 2019

Ahojte, mate / mali ste niektora tento problem po porode? Pomohli niektorej z vas kegelove cviky? Ja som z tohto stavu dost nestastna, chcela som po 3 mesiacoch zacat cvicit a dat sa dokopy, ale citala som, ze nemozem ani behat, skakat, dvohat tazke predmety... samozrejme to nie je leb o cviceni, cele to je dost deprimujuce

andyka321
17. nov 2019

Ja mam tiez taky problem, sice nie som po porode, mala som 3 deti a teraz po prechode som musela riesit prolaps maternice hysterektomiou. Som po operacii 5 rokov a stav sa mi zhorsil tym, ze sa mi do posvy vyklenula cast konecnika. Je to velmi neprijemne a bojim sa ist na gynekologiu, lebo by ma urcite poslali na plastiku. Citala som komentare zien, ktore to podstupili a nie je to nic potesujuce. Asi pockam, kym sa este da fungovat ako-tak. Cvicim na posilnenie panvoveho dna uz asi 3 tyzdne, ale pixitivne vysledky nevidim. Nastastie nemam problemy s mocenim, ani so stolicou. Som z toho tiez nestastna, lebo som mala uz niekolko operacii roznych doteraz a uz by som chcela mat od doktorov pokoj.
Ty si este mlada, takze u teba je to ovela neprijemnejsie.
Bola by som rada, keby sa ozvali zeny s tymto problemom a napisali, ako to oni riesili.

andyka321
17. nov 2019

@andyka321 pozitivne vysledky😀

autor
18. nov 2019

no je to velmi neprijemne. tiez by som bola rada ak by sa vedel niekto podelit o skusenosti

sofia1410
5. jan 2020

@andyka321 prosim ta ake si mala priznaky ked sa ti to dalo do konecnika dakujem