Priebeh Covidu po 3. dávke

pr85
6. mar 2022

Ahojte,

Chcel by som sa opýtať na to, aký ste mali priebeh Covidu, ak ste ho dostali po 3. dávke očkovania. Pre troma mesiacmi som bol na 3. dávke a manželka mi doniesla tento týždeň z roboty "darček" v podobe Covidu. Ona je nezaočkovaná a Covid mala už druhý raz, ale s výnimkou 1 dňa, keď mala teplotu 38.4, to zvláda OK. Dnes si robila domáci AG test a už sa jej Covid neukazuje (robila ho aj mne a ja som ešte vyšiel pozitívny). Ja to zvládam horšie, mal som bolesti hrdla a hlavy, bolelo ma prvé dva dni celé telo a ešte stále mám zapchatý nos a vykašliavam hlieny. Ale zvýšenú teplotu som na rozdiel od ženy nemal.

daniela1911
6. mar 2022

Začalo to bolesťou hrdla, dala som si dorithricin. Potom mi 2-3 dni strašne tieklo z nosa… ako silná nádcha. Ale inak Ok. Bez teplôt, zimnic, bolesti hlavy.
Mala som covid aj pred očkovaním a to som mala niekoľkodňové horúčky a slabosť.
Na ženu sa nehnevaj, teraz, naozaj nevieš, kde to chytíš.
Prajem skóre uzdravenie!

danielka277
6. mar 2022

Ja som mala v januari tesne po tretej dávke, kebyže si nerobím test tak ani neviem, jeden deň som sa cítila akoby niečo ma mňa liezlo. Priateľ sa cítil 3 dni chorý ako pri chrípke (tiež ma 3 dávky), fakt slabý priebeh

mareka49
6. mar 2022

2x astra. 1 Pfizer.
Manžel 4 dní teploty, sople a kašle 7 deň zatial

diamond007
6. mar 2022

@daniela1911 tomu sa vraví imunita iba 🙂 telo si vybudovalo protilátky tým, že už covid prekonalo 🙂 tak ako si vybuduje na iné choroby protilátky dieťa 🙂 a každou chorobou si prejde a vždy je to lepšie a lepšie.

palicka
6. mar 2022

@pr85 môj manžel sa vôbec nenakazil. A to sme doma neriešili žiadne obmedzenia

ddaassuullaa
6. mar 2022

Kolega - keby sme nemali v kancli pozitivneho, ani nevie, ale vysiel mu pozit test. Od neho to chytila.neocko priatelka, ta uz velmi dobre vedela, ze ma covid, cca 10 dni. Kamoska rovnako na chlp ako kolega, mala pozit dceru, po teste vysla pozit, bez priznakov. Riaditel - nadcha, do 5 dni fungoval ako by nic nebolo

pr85
autor
6. mar 2022

@palicka Tak to si mala super. Moja žena ešte v decembri 2020 ochorela na Covid a ja som pri nej spal a Covid som nedostal. Ale to bol vtedy na Slovensku menej infekčný variant alfa.

mondolina
6. mar 2022

@pr85
mala som mierne bolesti svalov, po pár dňoch nádcha. u nás všetci zaočkovaní tieto príznaky. bez teploty.

daniela1911
6. mar 2022

@diamond007 nechápem načo mi to píšeš…
Moja odpoveď bola pre autora.
A aby si vedela, nie je všetko len o imunite, ale aj o variante covidu. Nemôžeš porovnávať deltu a omicron.

raffaella
6. mar 2022

ja mam akurat Covid 😉 prvykrat. Treti Pfizer som dostala v januari, najprv mala Covid dcera, po tyzdni manzel a ja na cca 6. den po manzelovi. Prve 2 dni zvys. teplota, resp. 1 den horucka asi 38, unava, potom mi tecie z nosa (uz lepsie ale), trochu kaslem a mam zalahnute v usiach. Dnes som 5. den po AG teste, no doktorka ma chce vypisat min. na 10 dni, lebo ze niekto sa citi po tyzdni lepsie a rapidne sa to moze zhorsit aj neskor a teda ze mam poctivo oddychovat. Ako ja mam respekt velky pred tazkym priebehom alebo takym zapalom pluc, tak fakt som rada ze vdaka ockovaniu mam celkom dobry priebeh.

jaga18
6. mar 2022

@diamond007 no to žiaľ neplatí vždy. Mamina kolegyňa mala prvýkrát menej vážny priebeh, ako klasickú chrípku, tri hu teplota, bolesti svalov, hrdlo... Druhýkrát žiaľ, skončila na ventilacke a už to nerozdychala 🙄 Poznám viac ludi, ktorí mali horší priebeh pri recidive. Ale to nie je odpoveď pre autora, keďže ona očkovaná nebola.
Za mňa, ja som 2x očkovaná a veru dosť blbý priebeh som mala tiež, sotva som sa na nohách držala 🙄

diamond007
6. mar 2022

@jaga18 aj švagor je ockovany a mal rovnaký priebeh aj pred očkovaním aj po očkovaní a až na tretíkrát mal bezpriznakovy covid...

jaga18
6. mar 2022

@diamond007 áno, je to individuálne.

lucindav
6. mar 2022

@pr85 my doma obaja 3 dávky, 2-3 dni mierna bolesť hlavy, svalov, trosku nadcha, trosku škrabanie v krku a koniec. To bol omikron. Ale mali sme aj alfu a to som ešte nebola očkovaná, nemala som čuch a chuť a bolesti hlavy a únava boli level 3000 oproti omikronu

baboobchod
6. mar 2022

Ja som bola 16 dní po 3. davke, keď syn (15 rokov, 2 dávky) ostal pozitívny zo školy. Ja absolútne nič, stále negatívna, hoci mi tu 4 dni kaslal a soplil 😁

birika
7. mar 2022

@pr85 manzel priniesol - mal v noci zimnicu a len zvysenu teplotu, na druhy den nadcha a bolest hrdla....inac nic, teplotu viac nemal, ani zimnicu - bez liekov v pohode. Ja ziadne priznaky, fungovala som normalne - vsetky domace prace (zostali sme v karantene) a ani sa nic nezhorsilo. ja som bola na 6. den negat, manzel na 10.

brunecka77
7. mar 2022

@pr85 ahoj, moji rodicia sa nakazili cca 2 mesiace po 3.davke od brata, ktory je neockovany a zije s nimi v spolocnej domacnosti, mama mala len nadchu, a to je vazne chora a ma viacere diagnozy, otec onkologicky pacient zostal negativny. Drzim palce 🙂