Príliš dlhý menzes. Ako prebieha čistenie v nemocnici?

gerdusha
25. jan 2010

ahojte babule, chcela by som sa spytat, ci ma niektora z vas skusenosti s velmi dlhym menzesom. Ja som 14 DC, stale krvacam, dokonca v poslednych dnoch i s bolestami. Dnes mi gynekolog predpisal lieky na zastavenie s tym, ze ak nepomozu, tak sup do nemocnice na cistenie.

Mna zaujimaju dve veci: preco take dlhe krvacanie /mudr nevedel/...a ake to je? to cistenie...?

titulienka
25. jan 2010

ahojky ja som mala menzes od decembra do februara ...davali mi aj injekcie na zastavenie aj lieky a nic nepomahalo tak som bola vo februari na cistenie...
nieje to nic strasne ....robi sa to na jednodnovej chirurgii , rano ma priali , okolo obeda vycistili v celkovej narkoze a poobede som uz sla domov, vobec nic som necitila a ani to vobec nebolelo....
preco sa to stava to neviem ...zisti sa to az po vycisteni lebo to co vycistia ide na rozbor ...ja som mala zapal maternice ....dali mi potom lieky a vsetko bolo v poriadku ...
aj ked mam cykly mega....ale to uz je o niecom inom.......
takze sa vobec nemusis bat 😉 😉

gerdusha
autor
25. jan 2010

ach jaj...dakujem velmi pekne, titulienka

titulienka
25. jan 2010

neni zac a naozaj sa nemusis vobec nicoho bat 😉

gerdusha
autor
25. jan 2010

baby a to "cistenie" to je vlastne tiez kyretaz?

titulienka
25. jan 2010

myslim ze ano ...ale neviem presne ale v podstate ta cistia tak ako pri kyrete takze asi sa to tiez povazuje za kyret 😝

zuzana76
25. jan 2010

ahoj gerdusha, moja mamina to mala, stava sa to najma zenam v prechode, ale aj mladsim samozrejme, ano to cistenie je kyretaz, proste vyskrabu sliznicu, ona tiez strasne dlho krvacala a tiez nic nepomahalo.

tatranka111
25. jan 2010

ahoj gerdusha ja mám rovnaký problém ms mám už 16 den, doktor mi predpísal norethisternon na zastavenie a povedal, že sa potom mám u neho zastavit aby sa pozrel čo sa deje......tiež spomínal, že by mohlo íst aj o cystu, ktorá mohla prasknút.......v každom prípade sa mám o dva dni u neho zastavit

gerdusha
autor
25. jan 2010

tatranka, aj mne dnes lekar predpisal ten norethisteron...a tiez ze uvidime o par dni...nie ze by ma tesilo "nestastie" inych, ale som rada, ze nie som ojedinely pripad...🙂

tatranka111
25. jan 2010

gerdusha mne sa to stalo už aj pred tym.........asi pred dvoma rokmi..... ms som mala sedem - osem dní, potom dva dni klud a zase........takto sa to točilo dookola dva mesiace a ja hlupana som to vtedy velmi neriešila, kedže som bola v zahraničí, ale mne norethisteron zabral a budem dufat, že zaberie aj tebe a nebudeš musiet íst na kyretáž

wawrita
4. feb 2013

@tatranka111 ahoj. ja mam ten isty problem... len ja mam 3tyzdne vkuse menzes... uz mi je z toho zle, toci sa mi hlava a som slaba... ten norethisteron doma mam, asi si ho sama naordinujem, ako si to uzivala?

anger
10. feb 2013

Ahoj tiež sa mi stalo tohto roku, že som od 9.1. do 28.1. mala menzes, bezbolestná, proste som len krvácala. Bola som u lekára dal mi Norethisteron na 14 dní ... tak som mala pokoj. Ale akonáhle som ho dobrala začala som opäť krvácať a už mám aj mierne bolesti ☹. Idem mu zajtra volať na výsledky, tak som zvedavá. Ale SAMOordinovanie by som asi neriskovala ... choď radšej k lekárovi.

kathule
5. mar 2013

@wawrita
@anger holky já va stejné době taky cca 3 ýdny menzes... od té doby nic.. tzn že celý únor až do teď bez manzes... ale mám strašné nervy a přičítám to tomu 😔