Príprava na kolonoskopiu

5. sep 2022

Zdravím... ty co ste bolo na kolonoskopii- a nedodržaní ste striktne odporúčania na diétny režim, aké ste mali následky? A spravili vám vyšetrenie i naprik tomu a bolo vykonané úspešne?.... ja som si totiž neuvedomila že kolonoskopiu mam už zajtra a tak som sa dnes normálne najedla 🤦🏼‍♀️ a teraz sa bojím ci mi urobia vyšetrenie. Ci budem mat tie creva poriadne precistene po požití tých práškov....? Mate s tým niekto skúsenosť??

nelly3
5. sep 2022

no ved den predtym si davas prehanadlo ci? to by ta malo dost vycistit.

majamat
5. sep 2022

ake si mala instrukcie, viem, ze den predtym am byt lahsia strava, asi vecer uz bez jedla, ak si dobre pamatam. no ale zas potom sa pije aj prehanadlo. snad ta dobre vycisti.

to s aukaze pri vysetreni. ak by si nebola dobre vycistena, mozu vysetrenie prerusit, lebo nemusia vidiet, co vidiet potrebuju. preto musia byt creva prazdne.

gaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mistymay33
5. sep 2022

Moj kolega mal ist na kolono, ale pred vysetrenim zistili, ze nebol dobre vycisteny, tak mu vysetrenie neurobili. Dali mu novy termin.

liljana
5. sep 2022

Prepac, ale co tam ma potom s prepacenim ta kamera okrem hov.. vidiet, ked je hrube crevo plne. Mala by sa drzat 2-3 dni dieta - pijes iba jablkovy dzus, polievku z bujonu, potom beries prehanadlo, aby crevo bolo co najprazdnejsie. Poziadat novy termin a dodrzat rozpis.

liljana
5. sep 2022

Ber to ako pozitivnu vec, ze je to vlastne dieta a zhodis aj par kg.

sorciera24
5. sep 2022

no moja mama mala instrukciu niekolko dni jest len bujon. polievku, dzus, jogurt, ziadne jadierka...nic a to sla povodne len na rektoskopiu, ale bola tak dobre vycistena, že jej hned aj kolono urobili....ak nebudes dobre vycistena, tak ti to neurobia

patricia2511
5. sep 2022

Ja som zabudla že idem na kolono a v ten deň som zjedla normálne raňajky a okolo 2hej som zjedla u babky pirohy so slaninou 😁..a o piatej som začala piť prášky ..a na druh Y deň v pohode urobili kolono 😁😁tie prášky su dosť silne a ono to fakt prečistí aj to čo nechceme tak si myslím že okej .. ešte teda upozornim ze som chudá a som nižšia tak moje črevo nemožno porovnávať s nejakým veľkým chlapom ktorého to napr neprečistilo

klaudia1212
14. jún 2023

@patricia2511 Ahojte prosím boli ste niektorá na kolonoskopii
Ide o to ze som mala dole problém okrem iného (dobeda ma vždy už roky preháňa), asi problém s trhlinami co uz je asi dva mesiace kľud
A teraz keď pijem prehánadlo tak ma začalo dole stipat úplne páliť aj keď sa utieram už to mám také vyzeráte keďže som bola 4 hod na wc v kuse s toho prehánadla ci je to normlne ze aj vy ste tak mali alebo to mam zato ze som mala problém tam dole

majamat
14. jún 2023

@klaudia1212 skus osprchovat, poriadne presusit a mne osobne na taketo pomahamodra Indulona.

klaudia1212
14. jún 2023

@majamat
@majamat sprchuhem stake keďže stále som na wc lenže tak strašne to boli o chvíľku iďme na kolono bojím sa ze sa to zhorší tym

majamat
14. jún 2023

@klaudia1212 no drzim palce. ta sliznica je podrazdena, preto boli. moze aj trosku krvacat, tak sa nezlakni. je mozne, ze ta to bude boliet.

majamat
14. jún 2023

tym myslim konecnik, ostatne neviem

klaudia1212
14. jún 2023

@majamat mam zaplatenú celkovú anestéze

barbora19911
14. jún 2023

@klaudia1212 a kde sa robí v celkovej anestéze mesto ? Ja musím ísť ale strašne sa bojím 🥲

sorciera24
14. jún 2023

@barbora19911 u nas v MT normalne ambulancie robia aj v anesteze (napr. MUdr. Baláž, ale treba si zapaltit 200E), ja idem tiez, ale v MT k inemu, ten robi kolno vodou (nie vzduchom) a to vraj vobec neboli....radsej dam toto, ako anestezu

barbora19911
14. jún 2023

@sorciera24 a myslíš že by zobrali aj z iných miest na sr ?

sorciera24
14. jún 2023

@barbora19911 neviem, nakolko ani telefon nedvihaju, aj objednanie je osobne....ale mozes sa skusit spytat mailom....

klaudia1212
17. jún 2023
gaaaa
17. jún 2023

@klaudia1212 Veď aj v Nitre sa robí v celkovej anestézii.

klaudia1212
18. jún 2023

@gaaaa áno ved ja som bola v ne

gaaaa
18. jún 2023

@klaudia1212 Môžem sa spýtať koľko ste platili za celkovú anesteziu?

klaudia1212
18. jún 2023

@gaaaa 300€dost

gaaaa
18. jún 2023

@klaudia1212 Čože?Tak to je že vážne dosť.

majkabr
6. júl 2023

@sorciera24 A to kto robí také nebolestivé lebo ja mám isť tiež a bojím sa

sorciera24
6. júl 2023

@majkabr MUDr. Hyrdel v MT

majkabr
6. júl 2023

@sorciera24 vďaka a kedy idete ? dlho sa čaká?

sorciera24
6. júl 2023

@majkabr mesiac a pol, bola som aj na gastroskopii akurat teraz (uplne super to bolo) a v auguste...len idu mat koniec jula dovolenku, tak sa to o nu može predlžiť...

majkabr
6. júl 2023

@sorciera24 Aha dobre tak si skúsim zavolať a uvidím a potom mi napíšte ako bolo či boli bolesti a ta príprava mňa dnes poslal doktor obvodný.

sorciera24
6. júl 2023

@majkabr no, len objednava sa len osobne....tam sa nedovolate...