Príznaky ochorenia na Covid a negatívny test

iveta7677
11. jan 2021

Štvrtok som začala mať suchý kašeľ, večer som mala horúčku, triašku, bolesť hlavy. Čuch a chuť som nestratila. V piatok som bola na antigénových testoch na covid. Test bol negatívny. Už sa mám lepšie horúčku nemám, Dozvedela som sa, že minulý týždeň som prišla do styku s pozitívne testovanou osobou. Neviem teraz či môžem veriť tomuto testu, či to je len chrípka, alebo či ten test mohol byť falošne negatívny? Nemá s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.

nikyy
11. jan 2021

@iveta7677 no moja známa mala úplne príznaky teploty, kašeľ, dýchavičnosť išla na antigen hneď v druhy deň príznakov a bola negatívna a o dva dni nato bola na PCR už pozitívna .. odporúčam sa objednať na PCR

lenkamatkova
11. jan 2021

Jednoznačne sa treba objednať na PCR a ostante zatiaľ v karanténe. Objednať sa viete na tejto stránke:

https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-...

bogierka
11. jan 2021

Ak si si neni ista treba ist na PCR test tie antigenove nie su velmi spolahlive , poznam ľ pripady kedy antigen mali negativny a PCR pozitivny ale zase je aj obdobie klasickej chripky tak ze si mohla by len chora a nie pozitivna na covid

littlefiona
11. jan 2021

@iveta7677 ahoj, ja som prekonala obyčajnú chrípku, tiež som mala príznaky ako pri covide, tiež ako ty som nestratila čuch a chuť. Bola som na PCR teste a bol negatívny a nikto s kým som prišla do styku počas mojej chrípky na covid neochorel. Za týždeň som bola fit. Takže môže ísť aj o obyčajnú chrípku, je teraz síce menej pravdepodobná, pretože sa viac chránime, ale nevymizla.

emmi101
11. jan 2021

Tak môžeš sa dať skúsiť ešte otestovať cez pcr test ale nikde sa nepíše, že aj keď máš príznaky tak to nemôže byť nejaká iná choroba 🙂

panelacikova
11. jan 2021

tak ak si začala mať príznaky vo štvrtok, tak v piatok ti AG test nemusel fakt nič ukázať 🙄 už sa o tom píše snáď 3 mesiace, ak nie viac, že od prvého príznaku na cca 5.-6. deň je dobré sa otestovať. a ak si bola s pozitívnou osobou, tak jednoznačne PCR test.

ewka9
11. jan 2021

Mne vyšli tri antigenove negatívne ale stále som mala príznaky, vedela som že mám covid tak som išla na PCR a bol pozitívny..ja už by som na antigen nešla, jedine PCR

15tibetan3
11. jan 2021

ja, objednat sa ako uzky kontakt PCR test. Ten mi vysiel pozitivny.

sense
11. jan 2021

Kolega mal zápal pľúc príznaky ako pri kobide okrem teda straty cuchu, testovali ho 2x a 2x negatívny

snazilka_bio_mamka
11. jan 2021

Ja som na tom podobne.. bola som s poz. osobou 1.1.2021, antigenovy test mam negativny a dnes je 4. den co mi je blbo, tečie mi nos a mam suchy kašel, plus aj hnačku. Tak som sa radsej objednala na PCR, istota je gulomet

iveta7677
autor
11. jan 2021

@snazilka_bio_mamka do kolkych dni daju termin na pcr od objednania?

andrejka1974
11. jan 2021

@iveta7677 ako kedy synovi dali po 4 dnoch druhemu do 2 dni a vysledok cakal 2 dni prvy mal priznaky ale nemal horucku len ho boleli klby a bol unaveny a vysiel pozitivny dalsi synisiel len dnes tak uvidime

elistek13
11. jan 2021

Nemusis mat hned covid, ved to mas aj priznaky chripky, akoze je dobre sa dat pre istotu odtestovat a samozrejme kym si chora zostat doma ale nemusi to byt hned ono 🙂

vikisukik
11. jan 2021

@iveta7677 tak antigenovy nie vzdy vyjde aj ked ma clovek koronu, tak na zaciatkoch to on este nevie zachytit. skus sa fakt objednat na pcr test a uvidis.

zuzkalujza
11. jan 2021

AG test dokáže odhaliť pozitivitu po niekoľkých dňoch od prepuknutia príznakov, takže nemusel byť v tvojom prípade v deň testu ešte pozitívny. Odporúčam znova tetovať AG testom aspoň po 5 dňoch príznakov. Tiež som si tým prešla. V stredu mi začali príznaky, prvý AG test v piatok - negatívny, ďalší dnes - zase negatívny, tak smer lekár. Potvrdený zápal priedušiek a vysvetlené ako AG test funguje. Čo sa týka PRC testu je určite presnejší, to veľmi dlho sa čaká na samotný termín testu + na výsledok. Takže v každom prípade treba dodržiavať karanténu. A podľa zdravotného stavu konzultovať s lekárom, ktorý by mal určiť správny postup.

tulipanicek
11. jan 2021

Treba sa prihlásiť na PCR testovanie

luccija
11. jan 2021

@iveta7677 zalezi od kraja, my sme mali do 3 dni.Urcite chod na PCR na antigen sa nespoliehaj.
@snazilka_bio_mamka ty si mala aj tu kolegynu co sa skoro vratila do prace isla na PN znova?

aristka
11. jan 2021

@zuzkalujza ag test ukazuje ako sa mu zachce tj.ani po 5 tich dnoch priznakov ti nemusi ukazat pozitivitu....su absolutne nespolahlive.

panelacikova
11. jan 2021

@ewka9 veru.... a koľko takýchto falošne negatívnych nám tu pobehuje :( ty si bola aspoň uvedomelá a riešila si.

iveta7677
autor
11. jan 2021

@panelacikova prosim vas a dokedy je clovek infekcny?

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveta7677
autor
11. jan 2021

@zahrajzlato dakujem.Nevedela som.

zuzkalujza
11. jan 2021

@aristka to si nemyslím, samozrejme záleží aký je to typ AG testu, tie štátne majú presnosť len 68%, iné, napríklad tie ktorými sa dá otestovať u lekárov majú presnosť nad 89%. Toto nie sú bludy mojej fantázie, takto to mám od mnohých lekárov.

panelacikova
11. jan 2021

@iveta7677 uvádza sa všeobecne, že ešte môže byť cca 2-3 dni po odznení všetkých príznakov, čiže vtedy by už človek nemal byť určite infekčný. majú na mysli príznaky, ktoré chodia vo vlnách. je jasné, že po covide sa môžete cítiť zle ešte aj o mesiac, lebo liečba trvá dlho. ide o hlavné príznaky: teploty, strata chuti, čuchu, silný dráždivý kašeľ, bolesti celého tela, hnačky, atď.... únavu môžete pociťovať aj mesiac po pozitivite, to bude úplne normálne, to už neznamená infekčnosť. v každom prípade tých 10 dní karantény je odôvodnených, vtedy je človek najinfekčnejší.

lucia147852
11. jan 2021

Načo sa testujete antigenom? Však treba ísť na pcr testy. Tie sú spoľahlivé. Antigen je aký je. Ľudia sa takto protestujú, vynde neg a veselo s covidom behajú medzi ľudí ako kolega môjho muža.

aristka
11. jan 2021

@zuzkalujza ved to vieme vsetci z fachu ...no testuje sa s cim testuje a vdaka tomu pride vela pac.s dost pokrocilymi priznakmi do spitala...lebo ved bol testovsni a ag bol negat ..

noemi155
11. jan 2021

@iveta7677 takto isto som to mala aj ja 23. Na teste výsledok negatívny aj napriek príznakom,tak som šla potom opäť na antigen ale 28.12. A ten už pozitívny
Ešte ti to nezachytil ako aj mne určite
Ale karantenu som dodržiavala od 22. A potom od pozitívneho do 7.1. Lebo som sa vôbec nemohla dať dokopy

3petka
11. jan 2021

@iveta7677 Ja som mala príznaky tri dni a bola som na antigene negatívna až po ďalších 3 dňoch som už bola pozitívna.

iveta7677
autor
11. jan 2021

@3petka aj ja som sa uz objednala.

lavender21
11. jan 2021

Ja som mala ešte aj na druhý deň príznakov antigenovy test negatívny a bol to covid. Až štvrtý deň bol test pozitívny. Nespoliehala by som sa teda na negatívny výsledok a vyhýbala by som sa akýmkoľvek kontaktom.