Problémy s močovymi cestami

jasu90
9. júl 2016

Už asi rok mám problémy s močovymi cestami. Teraz už asi mesiac zase. Gynekologička mi zistila e-coli a bielkoviny v moči. Dala mi tableky macmirror, nezabrali, teraz beriem treti deň atb ciprofloxacin. V podstate neustale mam nutkanie na močenie, pociťujem také pálenie, ale na wc vymočím len malo, mám bolesti v podbrušku a bolia ma aj kríže, asi v mieste, kde su obličky, tiež také akoby pálenie. Gyn.mi povedala, že ak nexaberu tieto atb, tak už ma pošle k urologovi, ako vyzerá také vyšetrenie žien u urológa, máte niekto skusenosť? Čo môžr spraviť urolog, keď ma tam posiela gyn. Ďakujem..

gaaaa
9. júl 2016

@jasu90 Zoberú moč priamo z mechúra a spraví sono.Teda mne tak vždy robí a po výsledkoch ak je treba nasadí liečbu.To je všetko

map0007
9. júl 2016

@jasu90 ahojky vezmu Vam moč ktory posielaju do labratoria,urobia sono.A ak bude teba nasadia liecbu.Pite vela čaju urologickeho.Papajte vela brusnic.Ja mam brusnice namrazene,alebo si kupijem tie z lidlu😉 skore uzdravenie

jasu90
autor
9. júl 2016

@gaaaa
@map0007 ďakujem.

marina24
9. júl 2016

no popravde nepomôže ti nič asi,ked to máš už takto chronické, pravdupovediac,mne tiež nič nepomáha, mám zapal.moc .ciest už tri roky vkuse. s malymi prestavkami, pre mna je tabu dat si zabky,alebo kratasy, ci trebárs studene vypiť,alebo dat si nohy bez ponožiek,alebo sa okupat v studensej vode.
bdueš to mat stále,ono to nezmizne ani sa s tym nič neurobí.urolog ti nijak nepomoze, ani ten najlepsi,pochodila som kade koho, nič..iba posle moc na vysetrenie do labaku a urobi kratke sekundove sono oblicky a mechur,nic viac.....a pripadne ked uz ta prepcha atb ,ako sa to stalo mne, (som raz brala po sebe 6 druhov atb,som bola brutálne sprosta,ze som toto dovolila),tak potom ta posle na cystoskopiu,kde ti poskodia este mechur a je to priserne bolestive a hrozne vysetreie a tam ti nic nezistia.
tieto problémy nevie nikto ovplyvniť, zmieriť sa iba s tym treba ja mam rovnake problémy,ako ty a mne nič nezabralo,ani z imunitných liekov,ani predpisoých,ani atb, ani tradicnej mediciny, ani volnopredajnych liekov, vrazila som do toho neskutočne tisice eur za tie roky a nič nepomáha....snad tebe nieco pomoze,ale toto je beh na priserne dlhu trat ,možno aj na cely zivot.a priserne rado sa to vracia...ako asi mne,ja to mam furt,aj teraz momentálne

jasu90
autor
9. júl 2016

@marina24 ach..ale prečo vlastne? No to asi nevieš..;) ale fakt prečo sa to vlastne vracia a nič nezaberá..ja sa tiež už bojím byť bez ponožiek a dať si niečo studené..

veronicka88
9. júl 2016

@jasu90 pri e-coli treba davat maximalne bacha na hygienu (akurat so dobrala ATB), e-coli sa nachadza v hrubom creve...zivi sa cukrami z naho creva asacharidmi...premnozuje sa pri nadmernej konzumacii cukru a ak nepijes velmi vela z mocovych ciest ju nestihnes vyplavit...moja dieta po odporucani -takmer ziadny cukor, pecivo co najmenej lepkove ziadna biela muka...bacha na hygienu na verejnych wc a podobne...pri menstruacii casto,, ozaj casto menit vlozky a po pohl.styku ideal hned sprcha alebo aspon "zospodku"...je to hnusna zakerna bakteria ak sa premnozi. mozes mat aj krize zakryte aj ponozky hocico, nepomozes si....ja som mala vzdy problemy v najhorucejsom lete-malo vody a kupaliska verejne wecka v krcmickach a kade tade a uz bol zapal...drzim palce

vorkola
9. júl 2016

@jasu90 Skus si robit sedaci kupel teply nie vrely, do vody dat 15 kv Tea tril oiil mechur musi byt ponoreny v lavori a byt v nom asi 20 min,a na noc si mozes dat do posvy Femigel, dostat v lekarni.Opakovat do vyliecenia.Treba hladat pricinu, co tie zapaly vyvolavaju.ja som tiez behala z urologie na gyndu,alebo opacne.Az po dlhom case ma gynekol dala na ultrazvuk a tam sa zistil polyp na maternici.Po odstraneni polypu mi palenie rezaky presli, ale nakolko ta sliznica po tych dlhorocnych zapaloch bola znacne poskodena, tak som si davala , ten tea trill oiil Ja na ten olejcek nedam dopustit.Ja si napr. aj zuby umyvam, 2 kv.olejceka na zubnu kefku.ale uz zubnu pastu si nedavam

vorkola
9. júl 2016

@marina24 Skus aj ty to co som radila jasu 90.no ty len 3 roky ,ja roky rokuce, aspon 20 rokov,a mne toto zabralo.Aj ked nahodou trosku prechladnem uz viem ze toto mi 100 % pomoze.a pokial nemam teplotu , nedavam antibiot.

jasu90
autor
9. júl 2016

@vorkola ďakujem za rady 🙂

judycel
9. júl 2016

TO TĚ DÁ DOHROMADY UROLOG , NA NIC NEČEKEJ ZAJDI SI K OBVODNÍMU PRO VÝMĚNNÝ LIST KTERÝ POTŘEBUJEŠ U UROLOGA. VEZMI SI SEBOU MOČ TAM TO DAJÍ DO PŘÍSTROJE A VYJDOU MU ZÁKLADNÍ VÝSLEDKY O POTVRZENI MOČI V KRVI, ČI PLÍSNÍ ČI BAKTERII . ZBYTEK MOČI POŠLOU NA PODROBNĚJŠÍ KULTIVACI . POKUD MÁŠ BAKTERIE A STÁLE SE OPAKUJÍ DÁ TI ANTIBIOTIKA A NA ČASTÉ MOČENÍ NA NOC TABLETKY NA POTLAČENÍ MĚCHÝŘE ABY JSI SE VYSPALA . ZA TÝDEN JDEŠ NA KONTROLU ZASE S MOČÍ . BAKTERIE SE MNOŽÍ I HYGIENOU U ŽEN. KDYŽ JDEŠ NA WC VSADÍM SE ŽE JAKO KAŽDÁ ŽENA SE UTÍRÁŠ PAPÍREM OD ZADU DO PŘEDU A TO JE CHYBA , NEBO Z KONEČNÍKA SE DOSTANOU BAKTERIE I ČASEM DO MĚCHÝŘE. UTÍREJ SE OPAČNĚ ZE PŘEDU DO ZADU . JE TO TAKOVÁ HLOUPOST ALE JE TO TAK . ABY SES ZBAVILA POTÍŽÍ HODNĚ PIJ . TÍMTO PŘEJI BRZKÉ UZDRAVENÍ . 😉

mindix
9. júl 2016

@jasu90 Zazila som presne to co ty a mne pomohla D-manosa. Na Slovensku sa v lekarnach da kupit pripravok Uroval manosa, je dobry, ale este lepsia je cista Dmanosa, tu som na SK nezohnala. Skus pohladat v zahranicnych eshopoch, je to taky prasok.
Tak isto ako ty som asi rok v kuse mala striedavo zapal mocovych ciest, chvilku sa to zlepsovalo, potom zhorsovalo. Pomohla mi liecba ATB Augmentin kombinovana s Dmanosou a zvysenym prijmom tekutin - pila som hlavne vodu a urologicky caj s brusnicami. Pri takychto problemoch je celkovo dobre dodrziavat pitny rezim, casto chodit na wc, aby sa bakterie nestihli v mechuri premnozit. D manosu som potom uzivala aj preventivne, nie je to problem, kedze ide o cukor, ktory sa nemetabolizuje a z krvi prechadza do mocu, kde sa viaze na bakterie a ochromi ich, aby sa nedokazali prichytit v mocovych cestach a vyplavia sa von.
Po tomto som sice stale bola nachylnejsia na tieto zapaly, ale vzdy ked som citila co len najmensie priznaky ako palenie tak som hned v zarodku nasadila vyssiu davku Dmanosy a nestihlo sa to rozvinut. Je dobre ju nosit stale so sebou, lebo tato pliaga (aspon u mna) mala vzdy rychly nastup, behom niekolko hodin, takze pri prvom zastipani som si dala Dmanosu, zacala som pit vela vody, aby sa choroba nestiha rozvinut a bolo to ok. Dufam ze to nezakriknem, ale uz asi dva roky sa tieto problemy drzia mimo mna, ale je pravda ze si davam pozor na nohy, drzim ich v teple, ani v lete nespavam bez ponoziek a tiez sa snazim dodrziavat pitny rezim.

erika1811
9. júl 2016

Ja mam 25 a problemy s tymto od 2 rokov kedy som dostala febrilne krce...3 krat som musela podstupit zakrok ale aky to naozaj neviem....sem tam sa mi to vratilo a ked som mala cca 17 tak sa mi to zasa vratilo a casto som mala zapali a aj obliciek co uz nieje sranda!!samozrejmw som sa nevyhla nemocnici..netreba to podcenovat...nakoniec som musela na operaciu mocovej trubice kedy mi ju rozsirili aby sa mi tam bakterie nemohli tak lahko usadit a odvtedy da sa povedat mam pokoj.klop klop klop.naozaj treba ist k urologovi zoberie moc spravi sono a nasadi lieky ake treba ..neciem skadial tie ale v nitre odporucam murd. Fajčíkovú.ma v tom naozaj prax nedam na nu dopustit!!!prajem skore uzdravenie
A este aby som nezabudla doktorka mi vzdy povie veeela pit a veeeeela cikat cim sa cistia oblicky a vyplavuju bakterie!!!

marina24
10. júl 2016

@mindix je to individiuálne,ja som brala z ciech cistu d manosu a nič ..to ako cukrik bolo pre mna :( hroza
@jasu90 keby som len vedela z coho to mam,ale netuším..3 roky uz sa s tym trapim najmenej a posledny rok a pol stále to mam..stále palenie,inokedy predtym iba raz za mesiac napríklad, teraz uz stale...
@vorkola dakuje a radu...skusim to sono tej maternice, ako si ty bola, zaplatím si to,asi..15 € to stoji,lebo gydos mi to nespravi,ci aj ja nemam nejaky polyp.
lebo sono maternice mi robili este predtym nez som mala tieto problémy,tak neviem ..moze byt cokolvek. tee tree oil no nasi si ho davaju do vsetkeho,ale ja neviem, mam si don ponorit spodok,alebo mechur,alebo ako?lebo to neponorim cele do misy..
toto jedine ti pomohlo ?ci to,ze ti odstranili polyp ?

@erika1811 v nitre tá pani doktorka je naozaj dobra urologička s ludskym pristupom normalnym spravanim a aj dobra odborníčka ? lebo by som za nou zasla, berie ešte ?pacientov aj nie z nitry ? prípadne nepoznáš v niitre ešte niekoho normalneho urologa ?

erika1811
10. júl 2016

Mna az potom napadlo ze ona je detska urologicka ale tym ze ju mam od 2 rokov tak som u nej stale....skuste si ju vyhladat na nete mudr. Tatiana Fajcikova
Cislo bude urcite na nete a skuste sa s nou porozpravat a ona urcite odporuci nejakeho doktora pre dospelich.ona je naozaj super mne zakazdym pomohla!pekny den

gaaaa
10. júl 2016

@marina24 v Nitre naj urolog je dr.Brezovský.

erika1811
10. júl 2016

Anoooo uz si spominam on mi robil vysetrenia a pdporucil mi to rozsirenie mocovej trubice..takze asi je dobry😃

gaaaa
10. júl 2016

@erika1811 áno je fakt super,ľudský,príjemný a hlavne odborník.

jasu90
autor
10. júl 2016

ďakujem za všetky rady.. no škoda, že bývam od Nitry niekoľko stoviek km, uvidím no, pôjdem na kontrolu ku gyn. a pravdepodobne ta cesta k urologovi, možno sa niečo porieši.. Ja ale neviem prečo som si tále myslela, že k nemu chodia starí páni. Nieže u neho skončím ja v 26ke :D

marina24
11. júl 2016

@gaaaa a myslíte že by ma zobral,aj ked nie som z NR kraja ?

gaaaa
11. júl 2016

@marina24 Neviem Vám povedať,skuste sa informovať telefonicky,ak sa dá.

marina24
11. júl 2016

@gaaaa skusim to,dakujem velmi pekne.

gaaaa
11. júl 2016

@marina24 Nemáte za čo.Nech Vám to vyjde a hlavne veľa zdravia nech je už lepšie...

saka90
14. júl 2016

Ahojte, ja mám tiež tieto problémy, brala som teraz posledný mesiac aj monural, macmirror, ciprofloxacin a nič... Už ani neviem, stále mám nutkanie na močenie, akoby také pálenie a prídem na wc a nič, takmer nič zo mňa nevyjde a ak áno, tak niekedy je tam také akoby pálenie..a zvykne boliť aj brucho a v zdau kríže, dnes som mala až taký pocit, akoby mi tam pulzovalo a pritom ako pijem tekutiny.. tiež sa chystám zajtra na kontrolu ku gyn, ale už mám toho dosť...bojím sa, že ani vzorku moču neodovzdám, alebo že mi povie, ža tam nič nie je a ja nechápem akože.. a taktiež sa mi to v kuse vracia

veronicka88
14. júl 2016

@saka90 e-coli nech ti urobia na ktoré atb je citlivá atreba nasadiť cielenú liečbu...nič iné nepomôže...čítaj hore môj prvý koment...

saka90
14. júl 2016

@veronicka88 to mi robili, teda zistili mi e - coli a nato som brala ten ciprofloxacin, bolo tam aj napísané, načo je citlivá a načo rezistetná, ale aj tak to nezabralo, alebo sa znovu vártilo, už ani neviem, či za ten mesiac bolo dobré...

veronicka88
14. júl 2016

@saka90 vrátilo...megabaxha na hygienu...verejné wecka sú tabu maximálne kúpaliská a podobne nič...cukor+biela múka ihneď vylúčiť zo stravy,e-coli sa živí cukrami z našich čriev...

saka90
14. júl 2016

takže asi znova atb..
biele pečivo vôbec nejem, na kupaliska nechodím a na wc tak doma maximalne, veď mám z toho teraz traumu. No len ten cukor, sladké mám rada.

veronicka88
14. júl 2016

@saka90 bacha cukor je svinstvo pri e-coli a kup si kvapky:kapucinky;)veľká pomoc...

evka_28
14. júl 2016

ahojte, ja mam podobne problemy uz asi 3 roky.
Mala som uz vsetky druhy antibiotik (brala som ich aj 6 tyzdnov v kuse) a zbytocne. Antibiotika brat iba v pripade velmi akutneho stavu, na ktory uz prirodna liecba nezabera.
Brala som aj autovakcinu - v laboratoriu Batorove Kosihy vam mozu vyrobit autovakcinu specialne na vasu bakteriu (nieco ako urovaxom, ale specialne iba pre vase bakterie 🙂, vraj velmi vela ludom pomohla (mne nie).
Treba posilnit celkovo imunitu - pomaha BetaGlucan 500+. Mne velmi pomaha UrovalManosa AKUT - ked citim postipavanie dam hned aspon 2 tabletky denne. Dalej Uroval D Manosa (to je uplne super na ecoli), Canephron a pravidelne davat Actigel Multi-Gyn (skutocne odporucam, mala som asi vsetky druhy gelov, cipkov ale jediny Actigel pomaha).
A dalej co je velmi dolezite - testy na potravinove alergie a intolerancie. Tie velmi znizuju imunitu a potom sa zapaly vracaju...

evka_28
14. júl 2016

@marina24 - ako tu citam tvoj prispevok, bola som na tom rovnako, uz 3 roky sa s tym pasujem... skus tie testy na potravinove alergie a intolerancie. A BetaGlucan 500+. Mne to velmi pomohlo. Ked mas taketo opakovane zapaly to uz nie je o urologii ale o imunite. Treba posilnit imunitu a ono sa to zlepsi. Ja som mala posledny pol rok uplny klud, az tento tyzned som dostala znovu silny zapal (snazime sa o babatko a ked si po nechranenom styku nedam hned actigel a uroval, tak mi zacnu problemy...).
Alebo skus to laboratorium v Batorovych Kosihoch, vela ludom pomohli!