Protiplesňová diéta. Pridá sa niekto?

gucciok85
5. jan 2015

Ked mate zenske problemy-kandida,svrbenie, zaludocne problemy-IBS,nafukovanie,plyny, mastiace sa vlasy, padanie, unava, depresie, zlu stolicu.... moze to byt pricinou kandidy.
Pri diete sa moze LEN:
-maso(hovadzie,bravcove, morcasie, kuracie,kacica,hus)
-ryby-mrazene,chladene, NIE v konzervach
-vajcia
zelenina vsetkeho druhu
-ovocie max 1ks denne
tuky- olivovy olej, kokosovy, mast bravcova, husacia, kacacia
cista voda, bylinne caje-lapacho,zeleny caj..
Tazke len tolko nic ine sa nemoze .
Tato dieta sa drzi aspon 2-3 tyzdne. Ja budem aspon mesiac, potom uvidim. Kto sa ku mne prida?

ivkadracova
5. jan 2015

No ja by som do toho isla.. Sice som na voanoce zacala po polroku znovu jest lepok, ale kedze citim problemy, tak za pokus mi to stoji. Toto je presne ako maratonska bezcukrova dieta. Cize nejes ani orechy vobec, a mak (kvoli vapniku)?

0silvia0
5. jan 2015

@gucciok85 myslím, že orechy a semená sa pri tejto diéte môžu, nie? Len treba dať pozor, aby boli z overeného zdroja, aby na nich neboli prítomné plesne.

gucciok85
autor
6. jan 2015

jaj ano, to sa moze, hlavne mandle a vlasske
@0silvia0

gucciok85
autor
6. jan 2015

@ivkadracova orechy mozes, mak zalezi aku mas krvnu skupinu, ja som B, mne nerobi velmi dobre mak, tak radsej si dam mandle a vlasske orechy

ivkadracova
6. jan 2015

@gucciok85 to netusim ako to je podla krvnej skupiny, ja som 0-

ivkadracova
6. jan 2015

@gucciok85 jedine co viem ze podla mojej krvi mam jest maso a nemam jest chleba : ) velmi zhruba povedane

gucciok85
autor
6. jan 2015

@ivkadracova ked ti nerobi problem mak tak to je ok

nutrimas
7. jan 2015

Radi by sme doplnili, ze z prirodnych pomocnikov proti kvasinkam, plesniam, mykozam su velmi ucinne: oreganovy olej, ktr. sa moze uzivat aj vnutorne, aj na vonk.pouzitie.
Dalsim pomocnikom je brezovy cukor, ktr. neprekysluje organizmus, cim zabrani rozmnnozovaniu bakterii, ma nizky GI, je nizkokaloricky, odporuca sa konzumovat prave pri mykozach (nereaguje s kvasinkami).
Najdete v nasom PROshope alebo eshope:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
https://www.modrykonik.sk/shops/ine/kwgp/olej-o...

mamazem
23. jan 2015

Ak by ste sa chceli odplesniť aj odparazitovať zároveň, pozrite si Fungilen. Nájdete aj u nás na mamazem

alenka7777
23. jan 2015

mne pomohol na podobne problemy tento oreganovy olej http://biocare.sk/eshop/produkt/oregano-olej
kto by mal zaujem, predam za velmi vyhodnu cenu, nakolko mi ostalo jedno balenie celkom nedotknute
blizsie info v ip

krisy123
24. jan 2015

ja som zacala pred tyzdnom a budem musiet dietovat 2 mesiace

mandy29
27. máj 2015

@krisy123 ako si na tom s dietou, podarilo sa? čo si všetko jedla? a prečo vlastne musela držať dietu?

krisy123
28. máj 2015

so striktnou dietou sme skoncili, podarila sa a v niecom teraz aj pokracujem, hlavne netreba prehanat, kludne si daj niekedy ovocie ako banan a aj mliecko som si dala do kavy, teraz nadalej som bez cukru, bielej muky ( sem tam nejake neuskodia), takze netreba ist do extremov

qetinka
28. máj 2015

Ak budes držať striktne bez sacharidov..aspon 3 týždne..do toho oreganovy olej..je výborný...zbaviš sa candidy...mám odskušané...ja som ju mala v črevach a kontrolné vysledky boli vyborné,stojí to za to sa zaprieť a vydržať..odporučam..z cukru candida žije..

mandy29
29. máj 2015

@qetinka čo to znamená zriecť sa sacharidov...čo všetko mám vylúčiť?

qetinka
29. máj 2015

zemiaky,cestoviny,ryza...vsade kde su sacharidy..ja som prve tyzdne nejedla ani kukuricu v zeleninovom salate..
samozrejme pecivo,a cukor vseobecne...
strava je velmi jednotvarna,maso..listova zelenina,vajce...ale da sa to vydrzat ja som bola prinutena,lebo som sa naozaj velmi zle citila..a prve dni mi cukor veeeeeelmi chybal..naozaj velmi..ale da sa to zvládnuť a pocit po tom je vyborný 😉
@mandy29

mandy29
29. máj 2015

@qetinka ako zle cítila?aké zdravotné problémy si mala?

mandy29
29. máj 2015

@qetinka cestoviny a pečivo ani celozrnné či grahamové? a z mäsa aké? kuracie a ryby či aj niečo iné?

bandura
1. jún 2015

@gucciok85 ahoj, ako si dopadla s tou dietou? pomohla zaujala ma pretoze mam zdravotne problemy co si spomenula...daj vediet prosim

gucciok85
autor
2. jún 2015

@bandura pomohlo ale nie 100percent. 3 ntyzdne bolo asi malo.najlepsie nejest vela sacharidov,

katrin21
2. jún 2015

@gucciok85 ak chces naozaj ist proti kandide, pridaj oreganovy olej a pripadne aj Citricidal... to nici kandidu...
zaklad je ziadne cukry.

orechy sa nejedia... lebo ked sa pozriete napr. na vlasske, vzdy je na nich take mikroskopicky akoby biele nieco, ako prach.. to je kandida.. alebo ine plesne...
orechy teda surove NIE. . mandle jedine sa mozu surove a ostatne orechy len tepelne spracovane, kedy sa znici kandida.

gucciok85
autor
2. jún 2015

@katrin21 ako doplnky som mala oreganovy olej v kps, candex v kps , Gse v tbl , samozrejme ziadne cukry, len maso, orechy, kokosovy olej ,vela zeleniny, vajicka,, len tolko, a brala som aj na travenie doplnky kedze mi nedobre travi Betain Hcl a enzymy od Now. a drzala som to 3 tyzdne. tie doplnky su dost drahe , dlhodobo som to nemohla dovolit uzivat,. takze potom som uz pridavala do stravy celozrnne vyrobky.
Najhorsie je ked clovek na oslavach

katrin21
2. jún 2015

ale orechy fakt nie... neverila by si , co je na nich kandidy...ostatne OK
este by som pridala probiotika.

bandura
2. jún 2015

prave mi lekarka odporucila ryzovu dietu kde sa dva tyzdne neje nic ine len ryza...som zanesena ...mam rozne alergie uz aj na hlave sa mi vytvorili mae supinky ... 😒 tak mozno aj vam pomoze ryzova dieta ak skusite

alenka7777
3. júl 2015

@bandura pomohla ta ryzova dieta?

spirit16
3. júl 2015

Ja som mala dost velke problemy s prekyslenim. Na strave toho nebolo moc co upravovat. Pomohlo mi Basico a Srvatka. Drzim palce pri diete.

dkethe
3. júl 2015

Ta ja tolko lwn, ze bez sacharidov by som bola riadne unavena a depredivna.. trosku paradox

bandura
4. júl 2015

@alenka7777 neskusala som ju nemala som pevnu volu 😒

bandura
4. júl 2015

@spirit16 co je to Basico?