Psychiatrická liečebňa Hraň.

cherrinka11
4. nov 2019

Prosím ,mám s mojou 15ročnou dcérou velké problémy,naša psychiatrička nám odporúča Hraň, máte niekto s týmto zariadením skúsenosti v tomto roku?? Recenzie z minulých rokov ma dosť odstrašili. Za každú informaciu veĺmi ďakujem.

epoka
4. nov 2019

@cherrinka11 osobne skúsenosti nemám, ale ke tam hospitalizovaný môj klient, keď som za ním prišla po mesiaci, bol to úplne iný človek, v dobrom, spokojný,kľudný,pekne prostredie

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@epoka Naozaj?a kolko rokov má?Bolo to teraz niekedy?Velmi by som si želala aby aj moja dcéra bola už konečne kludná,pokojná a šťastná.

deti95060810
4. nov 2019

hm, ani nie tak dávno tu bola diskusia presne na túto istú tému...a veruže niektoré maminky nechválili...

epoka
4. nov 2019

@cherrinka11 je v takom veku ako tvoja dcéra a bolo to teraz nedávno.. jemu to fakt prospieva a sám si pochvaľuje že sa tam cíti dobre..

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@deti95060810 ahoj..stalo sa zasa tak vela..uz som ani nemala silu pisat..,mam pocit,ze nam sa to len tak rychlo neskonci..ked nie Martin ,tak vraj Hraň..ja uz neviem..

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@epoka Dakujem ti.

deti95060810
4. nov 2019

@cherrinka11 ahoj už si spomínam, ste tam kde aj predtým? Bullová čo vraví? zmena liekov?
ešte si prečítaj diskusie presne na túto istú tému - sú zobrazené napravo - pri otvorení tvojej témy....vedľa tvojho nadpisu...

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@deti95060810 Sme na xanaxe..odporuca Hran..vôbec sa nevie socialiazovat v triede,v novej skole,na Hraň čítam samé zlé odozvy..som v koncoch..

deti95060810
4. nov 2019

@cherrinka11 nevie sa začleniť do kolektívu? to aj moja jedna je podobná... nie je to povahou? lebo my si myslíme že má takú povahu...ono to prejde - chce to len čas....viem o čom píšem...😉

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@deti95060810 a čitam príspevky všetko staré ,roky dozadu

deti95060810
4. nov 2019

@cherrinka11 jedna diskusia tu bola nedávno...ale chvály až tak neboli...A Kremnica už vôbec nie...

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@deti95060810 Prestupila na druhú školu,zo začiatku to šlo,teraz kapituluje..teraz odmieta chodiť,že ma z toho stres,z ucitelov,zo skusania,zo skoly..poziadali sme o individ. studijny plan..to vraj trva aj dva tyzdne dovtedy vraj tam nepojde,riaditelka zla,nechodi na jej hodiny,stres z prikladov z chemie,zavolala som znamej co uci na gyme dala jej 15prikladov z chemie ,vsetko vedela hned..do skoly nepojde,dve hodiny kricala,bila si hlavu o dvere,hryzla ma..vycerpana nespala celu nic a samozrejme nevladala ist do skoly na druhy den.

cherrinka11
autor
4. nov 2019

Tak potom čo???

lenqua_12325
4. nov 2019

@cherrinka11 a akú má ma toto diagnózu? Mne to príde skôr akoby jej niekto ublížil, možno v škole alebo nejaká trauma s ktorou sa nevie vyrovnať. Keď sa to týka len školy.

cherrinka11
autor
4. nov 2019

@lenqua_12325 Ano,trauma v siedmej triede,šikanovalla ju spolužiacka. Moja dcera bola pred 3mi týždňami na rerapii RUŠ tri hodiny,tam si dve ,tri aj 5 hodin,psychoterapeut s tebou prebera tvoj zivot od narodenia,rodicov,starych rodicov..,vsetkych ludi v tv.zivote a vlastne prichadza na to,kt.osoba ublizila,a riesili prave tuto osobu..a zmena ziadna..

juliet86
5. nov 2019

@cherrinka11 ahoj. mrzi ma cim prechadzate. poznam pripad z okolia tiez dcerka 15 r odmietala chodit do skoly.... vsetko mozne skusali... nakoniec skoncila v hrani.... bola tam dlhsie... kazdopadne ked sa vratila domov po dlhych mesiacoch tak opatovne nie je schopna chodit do skoly..... je to tazke lebo v puberte psychiatri nevedia stanovit diagnozu mi to pride.... mozno prestup na internat a tuto skolu by pomohol? je to zadarmo aj ubytko aj strava a v triede je max 10deti a je tu intenzivna spolupraca so zdravotnym usekom a psychologickou iprba.sk skuste prist piatok sobota na den otvorrnych dveri. drzim vam palce. a psychoterapia to je na roky rokuce vysledky sa nedostavia rychlo.

eliska13
5. nov 2019

@cherrinka11 a teraz chodi na terapie?dala by som ju tam hlavne potrebuje lasku a sebavedomie, ze vsetko zvladne.Chuda asi sa boji vzdy vvsetkeho noveho, ze zase pride sikana a tak...

deti95060810
5. nov 2019

no to je tak, keď školy vôbec neriešia šikanu...a rodič je bezmocný...

froschka
5. nov 2019

@cherrinka11 naozaj je to nutne aby išla na liečenie? Nemôže skúsiť niečo iné? Chápem že šikana poriadne doserie sebavedomie ale čo tak ukázať jej ako sebavedomie získať ? Pozri si videá od Nick Vujicic alebo knihy sú aj v slovenčine - v skratke je to muž narodený bez rúk a nôh ktorý chodí po celom svete a ľuďom dáva zmysel žiť a nájsť seba samého !!! Toto jej nedá žiadna klinika a keď začnete tak cely život bude na liekoch a len sa jej pridajú nové a nové diagnózy . Ja by som dieťa vzala zo školy preč na nejaký čas prerušila štúdium a nechala ju vydýchnuť a potom by som začala s mentálnym tréningom . Možno by pomohla nejaká dovolenka alebo návšteva. Motivačných seminárov a možno by ju to naštartovalo

deti95060810
5. nov 2019

@cherrinka11 ja si dobre pamätám čo sme riešili minulý šk. rok. Bullová nevie pomôcť? je skúsená ....

deti95060810
5. nov 2019

@cherrinka11 to kde chodíte na túto terapiu?

eliska13
5. nov 2019

@deti95060810 to su individualne kurzy, seminare RUS, kraniosakralna terapia rozne odblokovania...

cherrinka11
autor
5. nov 2019

Dievčata,velmi pekne ďakujem za odpovede.
Ste mile.Moja dcera vyrastala v laske,potom sme sa s manzelom rozviedli ked mala 5.rokov a myslim,ze aj to dosť zasiahlo do jej vnutra joci s ex mame kamaratsky vztah a dcera s otcom uzasny,akurat,ze ju vychovavam sama lebo ex pracuje v zahranici.V 11stich rokoch dostala menzes,hormony sa zacali burit, pre nu kamaratstvo znamena vsetko,vtedy ju zacala sijanovat spoluziacka,kt.bola naj kamoska.Podcenovanie,podrazanie sebavedomia,nadavky,vycitanie neschopnosti,ked som na to prisla razne som zajrocila a kamaratstvu bolo koniec.Do dnes to dievca nepozdravi aj ked sa odhodlavala..,ale na RUS terapii jej odpustila.Vtedy sa to zacalo..vsety farebne veci zo skrine prec,same cierne veci,moje dueta ,ktore sa zacalo samo ucit na gitare a zlozila sama piesen,citaka knihy v anglictine,naycila sa neake slova po korejsky aj basnicku v posunkovej reci,6rokov malovala,tancovalav triede bola oblubena a zabavna..,moje dcera bola len jedna chodiaca cierna troska so zamrznutym vyrazom nahnevana na vsetko ..Jej oci sa zmenili. ,Zacala mi odvravat,hadali sme sa,zacala klamat,bola lahostajna,prestala chodit na kruzky..,a z hadok sa postupne zacali stavat hrozne aj 2hodinove amoky kriku,rozbijania nabytku ,bila seba mna a peve pokusy o sebaposkodenie.Zacal sa kolobeh.Nako prve sme navstivili psych.poradnu u nas v meste,kreslenie smajlikov ignorovala..nasla som psychologicku vo vedlajsom meste,zo zac.fajn ale po niekolkych tyzdnoch sa uzatvorila aj pred nou..V skole sa znamky rapidne zhorsili..v 8smej triede mala 186 neisprav.hodin!!!!Triedna mi to vobec neoznamila az po case,vystavila ma problemom,mne dcera tvrdila,ze v skole bola ze pisali robili to a to..a ona bola doma na mobile..mobil sa stal.jej utociskom.Jej krajsim svetom.Priatelstva na dialku, nerealne,ale pre jej vnutorny svet velmi vzacne..,urieka sa zcreality tam..Toto pisem v priebehu troch rokov..Psuchologicka mi idporucila psychistrucku uzasnu doktorku Janku Bullovu. Zacali sme chodit k nej,chodime uz druhy rok.Medzitym odisla z 8smej triedy na bilingv.gymnazium ,chela odist z triedy kde bola spoluziacka,ktora ju sikanovala.Prvy polrok fajn..zasa nova kamaratka,zasa rozchod ,zasa pad..druhy polrok som za nu orodovala,chodila za profesormi aby ju vobec nechali prejst..,na rychlo v poskednej chvili som vybavila prestup na inu skolu.Jej úteky..Pred vsetkym uteka nedokaze sa postaviť situaciam,tazko sa socializuje/ a to bolo dieta ,ktoré v roku hovorilo basnicky,rozprávalo,nehambilo sa ust si vypitat v restauracii keksik ku kave🙂 aj ore kanaratku,lebo hej mamina si dala caj a ja kavu a ona nemala./Doma zacali uteky,hladanie policiou,vyhrazky,pokudmsy o ublizenie si,pokusy o vyskoky z okna,pre mna teror..,bola sj hospitalizovana v Martine,mala ram byt 3tyzdne,po tyzdni ju pustili ,ze jej nezistili ziadnu poruchu.Cez prazdniny nemala ziadnu zataz,pretoze ma velmi nizky prah zataze a skoro ziadne sebavedomie a sk aj nadobudne pocit,ze ho na usliape ho.Presli sme si tolkymi liekmi..,ja som sa im dlho branila ale potom uz boli nevyhnutne.To nehovorim o utekoch z mojej prace,prid he mi zke..,prid nieco si urobim..nami.prosim..,pridite do skoly..vdaka Bohu za mojho sefa..Kazdy zachvat vzdy skoncil lutostou placom odprisovsnim..maminka prepac ,ja tu uz nechcem byt lebo ti velmi ublizujem..po bitke ,kde som bola doskriabana,dohryzena,s modrinami ma objala a strasne sa ospravedlnovala,ja som ju tisila a hovorila jej,ze ju lubim,ze jej pomozem,ze to spolu zvladneme,hoci som bola pred kolapsom..
Montalne na novej skole zacina treti mesiac a moja dcera je druhy tyzden na xanaxe a nechodi do skoly..historia sa opakuje.Nasla si kamaratku,bola stastna..Lenze to dievca,ktore sa zdalo ako anjelik ju opustilo a nasla si inu.Taku ,s ktorou chodi pit vino,fajcia a sexualne zije uz rok s priatelom.V 16stich!!!Ja som na to prisla a o oni sa zlakli,ze to.poviem ich rodicom a moju dceru odstavili.Ani ju nepozdravili.Zrutila sa.Do skoly nechce.Podala som ziadost o individ.studijny plan.Cakame na jeho schvalenie..Najhorsie na tom,je pre mna to,ze uz aj ha padam..,uz nevladzem robit psychologa s premyslat co povedat,co urobit aby to bolo spravne..Io decembra zacina tersapie u Ondreja Matku,vraj je vyborny psychoterapeut pre teenagerov,mladez..drzte nam.palce az to pomóze a ospravedlnujem sa za takuto mega spravu😀 ,ale uz som sa potrebovala vyrozpravat.
Vdaka ak ste to dočítali az do konca.

cherrinka11
autor
5. nov 2019

@deti95060810 Tebe som velmi vďacna za obrovskú psychickú pomoc a podporu,ty vieš..ďakujem ti naozaj.

eliska13
5. nov 2019

@cherrinka11 to sa zle cita nie este preziva s jedinym dietatom.Hlada stale niekoho na koho sa upne.Ak bude mat individualny studijny plan doma bude na mobile a vymyslat hluposti.Nepomohlo by kupit psika, macku nieco co bude iba jej...verim, ze terapeut jej pomoze.S otcom je v nejakom styku?

cherrinka11
autor
5. nov 2019

@eliska13 Presnevrak,stale hlada cloveka,respektive dievcata ,lebo tvrdi,ze nieje na chlapcov,dalsi sok pre mna,ale to je o inom.. oslovila jedno dievca,pise si s nou treti den a je do nej uplne zamilovana ,dnes jej to dievca uz neodpisalo ,do skoly nejde,sprchovat sa nejde,nechce sa jej zit,mam jej dat pokoj..lezi s kapucou na hlave..,ju ked niekto opusti, ruti sa jej cely svet..,psika som jej kupila ked mala 8rokov..ostal.mne..,dobre,bola mala,som alergik na macky,nastastie zatial.problem necitim..,ustavicne odomna ziadala macku,hovorim nie!Dr.Bullova ma doslova prosila aby som jej ju kupika macky,Ragdoll su najvhodnejsie na felinoterapiu.Pradenim a celkovo pritomnostou ukludnuju a pomahaju pri depresiach a uzkostiach.
Mame doma Olivera.Vsade chlpy.Nevadi..snazim sa..ale zasa sko aj psik prisaty na mne..Začínam mat pocit,ze úloha role trpitelky jej zacala vyhovovať..,neviem ci by jej pobyt v Hrani pomohol..vo vnutri mi niečo hovori,ze nie..ona to tam vydrzí,ale co doma?Potrebujem aby jej niekto dokazal pretocit koliecka v hlave na spravne miesta..,ake kto?Otec pride zajtra po polroku.Chce ju dat do Hrane.Radikalne.Ona sa toho boji.Ach jaj,keby clovek vedel co urobit a neublizit este viac..

deti95060810
5. nov 2019

hm, a čo keby ocinko chodil častejšie...kvôli nej.... pol roka nebol s dcérou? Isto vie ako sa trápiš, aké sú problémy a on sa zjaví o pol roka... to robí v Amerike?
Možno keby zobral dcéru na pár dní ku sebe domov...videl by aká je situácia a ty by si mala troška oddych....Nechýba dcére tvrdá otcovská ruka? Môj keď zavrieska po dcérach tak takmer stoja v pozore...
Psycholog. v Mt nevedela pomôcť? Má sklony k ubližovaniu, k stavom zúrivosti - nemá autizmus?

juliet86
5. nov 2019

@cherrinka11 no chaoem vasu situaciu moja znama je s dcerou v podobnej. dcera bola v hrani najprv na mesiac potom na dlhsie ale doma sa stale nevie rozbehnut. ja by som radila rodinnu terapiu pre vas vsetkych. skus si vyguglit institut virginie satirovej ak su niektore odbornicky vo vasom meste

cherrinka11
autor
5. nov 2019

@deti95060810 presne tak ako píses..ale on tu nieje..nezavrieska,robi v Taliansku,zajtra pride a uz mi do telefonu hovoril ze ju niekde odvlecie,velky ocko!A nakoniec ja budem ta ,ktora to nezvladla...

cherrinka11
autor
5. nov 2019

@juliet86 Dakujem za radu.Pozriem.