Pulz mám okolo 100

19. máj 2021

Dobrý deň. Mám 22 rokov a cca 2 týždne mám pulz okolo 100. Niekedy 103, niekedy 95. V strese nie som. Ťažko nepracujem. Čo teraz? Dakujem.

acer11
19. máj 2021

Nič...normálne sa navečeraj

autor
19. máj 2021

@acer11 ale už to trvá dlhšie, nie tri dni

leuska15leuska15
19. máj 2021

A to si pravidelne merias pulz ci ako si to zistila?

autor
19. máj 2021

@leuska15leuska15 no minule mi bolo akosi zle tak som si zmerala a bol 103, potom som si merala o 3 dni a 97 a odvtedy som si merala každý deň a takýto vysoký mám

margaretka_
19. máj 2021

Kontaktuj lekara 🙂

@leuska15leuska15 mne sa tiez niekedy rozbucha srdce, to citim, ze mi bije rychlo, tak si tiez vtedy meriam pulz.
U lekara som uz bola, u kardio zatial nie

hablko2
19. máj 2021

Nemáte prekonaný covid? Ja som mala tiež takto zvýšený, niekoľko dní po sebe, až som skončila na infúziách a lekár mi predpísal aj tbl na ten tep. Povedal, že im v poslednej dobe pribúda takých pacientov a keďže ostatné vyšetrenia mám v poriadku, pripisuje to postcovidovému stavu. Malo by sa to dať do 3-4 mesiacov do poriadku. Ja som mala tep 90-130 za minútu.

autor
19. máj 2021

@hablko2 nemala som covid, chvalabohu

hablko2
19. máj 2021

Tak potom to treba riešiť u internistu, aj keď myslím, že aj obvodný lekár môže predpísať slabšiu dávku a ak sa to nebude zlepšovať, pošle vás na ďalšie vyšetrenia. Poznám jednu 22-ročnú slečnu, ktorej obvodná predpísala slabšiu dávku tbl a cca po mesiaci a pol sa jej to upravilo a postupne jej tie tbl vysadí.

paaaaj544
19. máj 2021

Možno tetania ak pociťuješ dýchavičnosť rozbusene srdce trpnutie ruj tvare zhrni to pod pojmom tetania a chod na test tetanie ak neni tetania tak zajdi ku kardiologovi a ak chces vedieť či tetania taak choď k neurologovi na vyšetrenie a nech ťa pošle na test tetanii drž sa...

moni106
19. máj 2021

Tachykardia mozno.treba navštíviť kardiologa.mam aj ja.pulzy cez 120 bezne a s liekmi vacsinou 90.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weba
19. máj 2021

Ahoj, magnezium si skúšala? Ale treba asi aj vyšetrenie internistom

via88
19. máj 2021

Presne, aj ja po covide, a na infuzku, tep brutalny a na odpadnutie, test na protilatky by mozno nebol od veci, co vies...

h2
19. máj 2021

Ahoj, ja mám taký pulz celý život. Raz dávno som to aj spomínala lekárke, dala mi nejaké lieky, ktoré mi síce znižovali tep, ale zároveň aj tlak. A keďže tlak mám normálny, tak mi z tých tabletiek bolo na odpadnutie. Prestala som ich brať a prestala som to riešiť. Občas pozriem, koľko mám, keď mi to merajú hodinky. Cca pred 2 týždňami si pamätám, že som mala 114. V kľude, po sediačky. 🤷🏻‍♀️

autor
19. máj 2021

Magnezium beriem pravidelne Vdaka asi budem musiet ísť k lekárovi

miska992
19. máj 2021

Smer internista. Vrodene vady srdca sa mozu prejavit aj v dospelosti - to bol len priklad,nevravim ze je to tak u teba.

irusa
19. máj 2021

Určite choď na vyšetrenie

meredithh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
irusa
19. máj 2021

@h2 a to ti nie je zle pri takom tepe ?

sigma510
19. máj 2021

Aj mne sa bežne pulz pohybuje aj okolo 100, spravidla medzi 80-110, bola som u internistu - kardiológa, štítna žľaza okej, nejaká vada srdca okrem selestu sa nenašla, všetky výsledky krvi okej, internista kázal iba brať magnezko, vraj u žien tep do 100 nie je nič neobvyklé ani nejako nebezpečné. Ale u mňa nie je vylúčená ani tetania, mam problémy tohoto charakteru, aj keď vysoký pulz mam co si pamätám.

evamea
19. máj 2021

Roky rokúce fungujem s tepom 90-120. Tlak normálny. V tehotenstve som nižší ako 110 nemala. 😁

ewka9
19. máj 2021

Aj ja mám momentálne problémy s vysokým pulzom..v pokoji mám od 100 do 140😒 už druhý týždeň behám po doktoroch a nikto nevie z čoho to je..bola som aj na urgente, lebo som takmer skolabovala, dali mi infúzku, ale pomohlo len na chvíľu..pochodila som interné, kardiológiu, bola som na RTG pľúc lebo som prekonala aj covid no zatiaľ nikto nič nevie, keďže výsledky sú OK🤷ešte mi idú skontrolovať štítnu žľazu..no ja mám vkuse aj zvýšenú teplotu..je tu niekto kto popri vysokom pulze mával aj teploty? 🤔...pre istotu si zbehni k obvodnej nech ti skontrolujú krv🙂kardiológ mi predpísal lieky na zníženie tepu, tak ten mám od včera konečne v norme 🙏len neviem čo majú znamenať tie zvýšené teploty🤔🙈drž sa🍀

autor
19. máj 2021

@ewka9 Ah no 140 je už veeela 😔 nech ti je čo najskôr dobre a aj ty sa drž 🍀 Dakujem ☺️

autor
19. máj 2021

@evamea 🧐 a tehotenstvo si mala aké?

autor
19. máj 2021

Dakujem baby ❤️ Pôjdem k lekárovi teda 🍀 prajem Vám veľa zdravia 🌹

ewka9
19. máj 2021

Ďakujem 🙏🙂

fiafia
19. máj 2021

Skúsila by som iné magnézium. Ten tep nieje až tak vysoký. Liečim sa na tachykardiu pár rokov. To som mávala cez sto stále. Možno to riešiť s internistom. No ak to nieje nevyhnutné s liekmi by som nezacinala, väčšina je už natrvalo

hablko2
19. máj 2021

@ewka9 ja som na tom bola podobne ako ty, a práve vtedy keď som mala taký zvýšený tep a musela som ist na infuzky, som mala aj zvýšenú teplotu tak do 37,5...

ewka9
19. máj 2021

@hablko2 presne aj ja tak max 37,5 🤔 že by to bol fakt postcovidovy syndróm? Aj keď pľúca mám vraj v poriadku, žiadne následky covidu🤷

hablko2
19. máj 2021

@ewka9 aj ja mám vsetko OK, dokonca som mala takmer bezpriznakovy priebeh. Ale mne to tak vysvetľoval ten internista, že ten zvýšený tep môže byť jediný pozostatok covidu... a že väčšine pacientov sa to dá do tych 3-4 mesiacov postupne do poriadku... mne predpísal len 25 mg Betalocu, pričom bežná dávka je 100-200 mg... tak uvidíme