Rakovina hrubého čreva - skúsenosti, alternatívna liečba

nili
16. jan 2013

Ahojte, chcela by som poprosit kompetentnych, aby sa podelili o svoje skusenosti ohladne liecby rakoviny hrubeho creva. Mojej mamine, 49 rokov, diagnostikovali rakovinu hr. creva v 2. stadiu. Lieci sa na NOU v BA, zatial chemoterapiou ale zaujimala by ma hlavne alternativna liecba. Ake mate skusenosti s vitaminmi, ci ste uzivali horke marhulove jadierka, a pod. Kazda rada a skusenost potesi, podelte sa o svoje pribehy.
My sa nevzdavame, ideme do boju a viem, ze zvitazime!!!
Dakujem 🙂
mail: nikol850@yahoo.co.uk

materina_duska
16. jan 2013

@nili Ahoj, môj dedo fungoval pri tejto diagnóze na kombinácii sóda bikarbóna + javorový sirup. Sóda bikarbóna neutralizuje kyslosť prostredia, ktorú rakovinové bunky potrebujú. Viac skús pogoogliť, napr.: http://www.biosujo.sk/index.php/zaujimavosti/68...

PS: Dedo je momentálne "čistý". Nikdy sa nedozvieme, či má na tom zásluhu táto kúra, avšak nikdy na ňu nedáme dopustiť 😉

hradnapani
16. jan 2013

@nili ahoj, zial, mame skusenost s touto diagnozou ☹
Urcite ti mozem povedat, ze rozhodne neskusajte tie marhulove jadierka! Mnohi alternativci sice budu prisahat, ze pomahaju, ale tie jadierka su velmi velmi toxicke!! Lekarka nam ich rezolutne zakazala.
Co sa tyka potravin, je vela smerov, ale urcite by som vynechala vsetky udeniny, biely cukor (resp. najlepsie vsetky jednoduche cukry, vratane medu) a bielu muku...
A vrelo odporucam prestudovat literaturu o duchovnych pricinach chorob (L.Hay a podobne). Pokial clovek pochopi, preco ochorel, ma ovela vyssiu sancu vyliecit sa, posilni ho to v tomto boji.
Drzim vam velmi palce, nech sa maminka vylieci!

adelajda2012
16. jan 2013

@nili nezabudnite na dolezity selen http://www.eonkologie.cz/cs/2011-3/2011-03-broz...
a skuste radsej alkylglyceroly zo zralocej pecene http://www.google.com/patents/EP1011685A1?cl=en
O vitamin B17 tzv. laetrile je sice po nete popisane vselico ale neexistuje ziadna relevantna studia, ktora by potvrdila jeho ucinky. Hovorila som o tom s vybornym biochemikom a moj nazor len potvrdil.
Neodporucam tiez pocas chemoterapie nasadzovat vela antioxidantov atd.. Az po chemo.
Pocas len ten selen, alkylglyceroly a este pripadne rakytnikovy olej.
Drzte sa!!!! A nevzdavajte!!!

gubcikova
16. jan 2013

ja ti nepomôžem ale maminke prajem veľa síl.moja mamina na to zomrela.mala 48rokov ale on mala 4stupeň.

slady
16. jan 2013

v knizke od marie treben sa odporucaju bylinky: nechtik, rebricek a prhlavu rano a vecer pol hodinu pred jedlom a obklady so zaparenou praslickou lokalne.

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nili
autor
16. jan 2013

@materina_duska Ahoj, chcela by som sa spytat, ktore stadium mal tvoj dedo, ci mal aj metastazy a kde sa liecil. Prajem mu nadalej vela vela zdravia!!!

nili
autor
16. jan 2013

@materina_duska
@hradnapani
@gubcikova
@slady
@reikina Dievcata, dakujem za vase odpovede!!! Prosim, drzte nam palce! Maminku velmi lubime, vzdy zila pre svoju rodinu, jedinu takmer 3 rocnu vnucku. Rozhodne sa nevzdavame.

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
materina_duska
16. jan 2013

@nili Napíšem IP 😉

nili
autor
16. jan 2013

@reikina Dokola si cita knihu, prave som jej kupila na vianoce, to sme este netusili, co nas caka. Prva navsteva lekara bola 2. januara, absolvovala CT, biopsiu, mame vsetky vysledky, diagnozu a nasadza sa chemoterapia. Vsetko ide velmi rychle. Secret je velky pomocnik, pre vsetkych.

nili
autor
16. jan 2013

@materina_duska Dakujem!!!!

nanyka
16. jan 2013

@nili a nad Breussovou metódou ste nerozmýšľali?
zrovna dnes - teraz o 15.10 hod. ide na ČT2 dokument o Ing. Dvořákovi - pánovi, ktorý sa vyliečil z rakoviny...opisuje tam svoj príbeh, postrehy, sú tam aj vyjadrenia jeho lekárov... odporúčam pozrieť 🙂

a ak nestihneš, tak tu je link, dá sa to kuk aj na nete:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10391040480-...

gubcikova
16. jan 2013

@nili veľmi držím.viem čo je to a čím si musíte prechádzať.ja som mala vtedy len 20rokov

hradnapani
16. jan 2013

@nili velmi drzim palce!
Ale zaujala ma jedna vec... pises, ze maminka vzdy zila pre rodinu. Vies, rakovina je choroba "dobrych ludi", tych co sa vzdy obetovali, castokrat aj pre rodinu, pre blizkych... ale v dusi zabudaju na seba... (Prosim, a to teraz neber osobne, lebo nepoznam vas zivot, ani mamkin), len podla mojich pozorovani je na tom kus pravdy. V mojom okoli rodinnom a priatelskom, na tuto chorobu zasadne ochoreju ludia, ktori maju druhych radsej ako seba 😢
Je pred vami narocna cesta, ale verte, ze moze byt aj plna pozitivnych objavov, zmien a rozhodnuti... ak to clovek chce a je ochotny urobit vo svojom zivote zmeny... Naozaj vam odporucam knihy o L. Hay ale su aj od ostatnych autorov, tam sa o tomto dozviete viac...
Prajem vela pozitivnej energie a nech to ma stastny koniec!

dai
16. jan 2013

@nili ahoj , moj otec mal tiez nador druheho stupna pred 5timi rokmi - podarilo sa ho cely vyoperovat plus teda chemoterapia... on drzal potom dietu a pil take napoje - ach, spytam sa ho ako sa to volalo - nechaval si to posielat z ciech... inak v pohode - je bez vyvodu a normalne funguje - po 2ch rokoch sa mu objavil nador na tenkom creve - ten mu tiez vyoperovali, teraz mu nasli 2 nadory v plucach a predpokladaju ze to je z toho hrubeho creva metastaza, na histologiu este stale cakame... nadory sa ale oba podarilo vybrat kedze nane prisli vdaka kontrolam vcas...

s rakovinou sa da urcite fungovat , zit... neboj, bude dobre - ak uz prvotny sok pomynul, tak sa s tym uz staci len naucit zit😉 ( moja mama ma napr.uz 10ty rok nador v hlave - neoperovatelny... v normalnom zivote ho vobec neriesime, je tam hnusoba jedna, ale pokial poslucha tak je to ok😉 )

dai
16. jan 2013

@nili neda sa vyoperovat?

nanyka
16. jan 2013

@dai toto je presne štýl doktorov - odrezať, preč s tým... podstatu problému to nerieši a nádory sa potom objavujú zase a zase - hlavne, ak človek nezmení celého seba - od stravy po pohľad na svet...

iwanna
16. jan 2013

cottage cheese s lanovymi semienkami a olejom. pozrem podrobnejsie a dam odkaz....

nili
autor
16. jan 2013

@dai Operaciu odlozili zatial, najpr musi dostat chemo na posilnenie ... zrejme ma mts na peceni. Je to chirurgicky odstranitelne, pretoze je to male, do 4 cm v esovitej casti hr. creva.

nili
autor
16. jan 2013

@hradnapani Ano, vzdy sa starala o vsetkych, len nie o seba ... a tiez to mame aj v genoch, dedo mal tiez rakovinu zaludka, stryko rak. pazeraka.

dai
16. jan 2013

@nanyka hm... neviem co tym chces povedat ani ci mas skusenost s rakovinou v rodine... lebo ak nie tak ta poprosim nereagovat, aspon nie na mna... ja som s postupom lekarov ako aj vysledkami velmi spokojna... a ver ze rakovina zmeni pohlad na zivot kazdeho cloveka

nili
autor
16. jan 2013

@nanyka Pozriem to na nete. Zo stravy sme vylucili cukry, ml. vyrobky, drozdie ... zaciname ficat na surovej zelenine, ovoci. Idem objednavat odstavovac. Celkova zmena ziv. stylu a pozitivne myslenie.

nili
autor
16. jan 2013

@iwanna Citala som, ze ml. vyrobku vobec nejest. Neviem, ako to teda je.

dai
16. jan 2013

@nili moj otec bol tiez v NOC a boli tam super lekary, vyborny pristup... myslim ze je v dobrych rukach mamina... ( mojmu otcovi teraz nasli tie 2 nadory tesne pred vianocami, uz ma operaciu za sebou, cakame uz len vysledky...)

nanyka
16. jan 2013

@dai asi by som nereagovala, keby som s ňou nemala skúsenosť...
a prepáč, ok, nebudem na teba reagovať 🙂 btw.nemyslela som to zle..teším sa,že máte len dobré skúsenosti, len som chcela poukázať na to, že len rezať nestačí...

nanyka
16. jan 2013

@nili odšťavovač vyberajte pozorne, to je veľmi dôležité 🙂 dala som ti na profil aj nejaké tipy 😉 áno, mliečne výrobky nie sú vhodné... pozri ten dokument, veľa napovie 🙂

nili
autor
16. jan 2013

@dai
@nanyka Chirurgicke odstranenie toho zleho urcite treba, tak ako aj chemo, ale na posilnenie imunity rozhodne treba najst aj nieco z prirody. Dakujem vam baby. Som presvedcena, ze mamina je v najlepsich rukach v NOU.

dai
16. jan 2013

@nanyka jasne ze nestaci, ale ak mas s rakovinou skusenosti tak predsa musis vediet co tato diagnoza spravi s clovekom, rodinou etc. ... o tejto metode napr. som aj ja pocula, citala... a iste keby nebolo ine riesenie aj to by sme vyskusali... na druhej strane nadorov je strasne mnozstve... my mame tiez tieto nadory geneticky podmienene - dedo zomrel na rakovinu hrubeho creva, otec ju ma tiez, nadory v hladkom creve absolutne nesuviseli s nadorom v hrubom creve - uplne iny typ, ziadne metastazy... mojej mame by hladovka napr. bola figu platna, kedze ma primarny nador v mozgu, ktory viac menej nemetastazuje, ak tak rovno zabija...☹ ona s nim ako som pisala zije 10 rokov - vyrovnany a pozitivny zivot....
mojim rodicom ich diagnozy by som povedlaa ze zachranili manzelstvo, inak sa na seba zacali pozerat, omnoho viac sa o seba navzajom starat, doverovat si - su omnoho pozitivnejsi, viac si uzivaju zivot, vela cestuju etc. ... takze ja aj napriek tym zlym veciam mozem niekde napisat ze vo vela veciach im pomohla...

vies mne kamarat - 25r. zomrel na rakovinu - a to vyskusal vsetko - alternativu, nechaval si lieky posielat zo zahranicia, liecitelov vyhladal, hladovku drzal... fakt chcel strasne zit, a nepomohlo☹

takze asi skor je to o tom komu je co sudene... vratane zmeny toho zivota - mozno to tak ma byt, neviem... a niekomu nepomoze nic

nanyka
16. jan 2013

@dai samozrejme, nedá sa na rakovinu pozerať z jedného uhla...
my sme mali tiež v rodine toľko rakoviny...takže to veľmi dobre poznám...a momentálne mama môjho snúbenca bojuje tiež...
a tiež verím na osud.. jednoducho sa ten boj občas vyhrať nedá - ale to tak má byť...
a takisto žiadnu chorobu na svete neberiem ako zlo - je to v podstate také upozornenie pre človeka, výstražný prst...alebo celkom niečo iné, na to si však každý musí prísť sám...
pre mňa osobne bola choroba darom, ukázala mi inú cestu a naučila ma v podstate žiť 🙂