Reumatoídna artritída. Je nás tu viac?

lady511
29. okt 2012

Zdravím všetkých prispievatelelov do diskusie,,,dufam že tu neostanem sama a nájde sa nás tu pekna kopka 🙂
Som mamina skoro ročnej dcéry a pasujem sa s touto diagnozou skoro 6rokov,,presna príčina vzniku tohto mojho ochoria nieje presne známa aj ked vysledky velakrát potvrdili boreliozu,,,kto ma toto ochorenie dobre vie aký tažký je každodenný život či už mamičiek alebo aj ludí bez detí,,každodenne bolesti,,stuhnutia klbov,opuchy,,depresieavšak mam užasneho aprtnera a rodinu ktorá mi pomáha tuto tažku a zdlhavu chorobu prekonávat,,mojimi každodennými spoločníkmi su Prednison,methotrexat a ibalgin,,bez nich sa nepohnem ani na krok,,dufam že sa nás tu zhromaždí viac aj ekd pri taketo smutnejšej teme ale verím že spoločne to bdeume zvladat o čosi lahšie 😉

matulisa
26. jún 2014

@lady511 ten ID by zaujímal aj mňa...

dusany
19. júl 2014

Ahoj,

dusany
19. júl 2014

Ahoj všetci. Tiež ma trápila tá protivná choroba najmenej 5 rokov. Doktori nevedia príčinu reumy respektíve reumatoídnej artritídy. Ešte donedávna hovorili,že príčina je neznáma a väčšina z nich sa odvolávala na genetiku. Najnovšie tvrdenie spustili o autoiminitnom spúšťači tejto choroby. Vedia síce,že ta choroba postihne trvalý zápal kĺbov,šliach, úpony svalov a často aj samotné svaly a kĺbové kosti a samozrejme zápal napadne chrupku a ničí ju. Pri prvom príchode do reumatologickej čakárne som natrafil na plnú čakáreň verných pacientov s ťarbavou a uboženou chôdzou s bolesťami,potom s jednou a dvomi paličkami mladých aj starých a podaktorých na invalidnom vozíčku aj elektrickom na baterky.
Pri tom pohľade na tých verných a oddaných pacientov som sa išiel od strachu zhroziť a pacientov mi bolo veľmi ľúto.
Prvá intuitívna vízia mi prikázala choď odtiaľ to preč,preto,že tu ešte nikoho z reumy nevyliečili a tak som to aj urobil.Čakanie pacienti mali až pridlhé a tak som s niektorými prehodil pár slov.
Ich tvrdenie bolo to isté ako moja intuícia a nedalo mi ešte,aby som sa nepovyzvedal,čo vlastne im na tu reumu predpisujú,keď tam tak dlho musia čakať.Bolo mi hneď jasné ako ďalšie bočné účinky kortikoídov a iného podobného humusu,čo by to z mojím telom urobilo a na invalidný vozík ani len pomyslenie.
Tak som začal pátrať po všetkom alternatívnym,čo naozaj lieči reumu. Po týždni naštudovanie celého internetu som už nevládal čítať a tak som si články skopíroval do moderátora,aby čítal namiesto mňa.Poznatky o reume ako také boli a tak som z toho veľkého kopca jedál,čo všetko môžem a čo mi škodí,to isté aj ktoré doplnky výživy mi chýbajú a nesmú a hlavne ktoré prípravky - preparáty ma naozaj budú najviac liečiť a stopnú mi reumu a s ním aj zápal.
Kto hľadá - nájde a tak so naďabil na dlhý vedecký spracovaný článok o sire - biosire,ktorá potlačuje zápaly kĺbov.Aby som nemusel dolovať síru našiel som ju v jednej firme.Potom som začal pátrať po dajakom prípravku,čo lieči reumu a podarilo sa mi nájsť 3-och výrobcov alternatív a Mobil plus škodlivosť nemal žiadnu a mal liečiaci účinok 96%. Po ďalšom zháňani som objavil video s titulkami o kolagéne no tu polievku čo doma varite 5 hodín čo z hrnca trčia prasačie uši a dáte ju vychladnúť až sa tá polievka dá krájať. Z tej vychladnutej hustej polievky sa musí zoškrabať dole horna vrstva toho mastného humusu 300% -ého chlesterolu a zbytok už neškodí a má blahodárne účinky na kĺby tým že ich maže (a kto maže ten jede) a pomáha obnovovať chrupku. Tak som si zostavil trojicu prípravkov a každý som starostlivo otestoval (som psychotronik a testujem virguľou aj na diaľku ja doma a testovaná osoba môže práve pristávať v Sydney na letisku) koľko percent škodí a koľko percent ma lieči. Vďaka Bohu všetky 3 prípravky mali účinnosť liečenia nad 90%.
Tak som začal užívať všetky 3 prípravky 3x denne.
MSM+biosira
Kolagén
Mobil plus.
Tak našťastie sa mi podarilo zohnať tu trojicu z jednej slovenskej firmi Tachyon Technology Pharm.
http://www.multivitamins.sk/ttpharm/index.php?I...
Po 3-och týždňoch bolesti a ranná stuhnutosť záhadne prestali a cca ešte pol roka som sa doliečoval,i keď už zápal v kĺboch nebol,ale čiastočne zničené chrúpky. Pomohlo to už mnohým pomôže aj Vám a úplne zabudnete,že ste mali reumu. Prípravky som užíval naraz všetky 3 1/2 hodiny pred jedlom a vôbec neškodia.
Okrem toho som obmedzil sladké,čo ničí i zdravé kĺby,jedla z bielej múky a od vtedy mam radšej halušky špaldové,pohánkové,ražné miešané. Je treba tiež vylúčiť zo stravy mastné,hovädzie a bravčové a vnútornosti a tie ž aj husté polievkové hovädzie vývary ,fazuľu.Všetky uvedené produkujú v tele purínové látky - kyselinu močovú,ktorá sa vyzráža hlavne v kĺboch. Papať čo najviac zeleniny a ovocia. Nemal by chýbať vápnik,fosfor,D3 - vitamín -( v lete ho získate zo slnka),Magnézium,zinok,A a E vitamín.
Už dlhé roky detekujem geopatogénne zóny a pri tom sa stále stretávam s ľuďmi,čo trpia reumou,ktorí
spávajú nad vodnými,spodnými tokmi. Chcel som sa presvedčiť či je to naozaj tomu tak, začal som čítať štúdie o GPZ z rôznych kútov sveta a potvrdilo sa mi to.
Len tak zbežne som si prešiel pani rusanu, zuzub, gabrielavalova, lady 511 a pani matulisu. Všetky spávate vo vodnom spodnom toku,tak nie je to žiadna náhoda z čoho mate reumu.
Vo vodnom toku sa nesmie spávať,už po krátkom čase negatívne pôsobenie - elektromagnetickým žiarením najprv pôsobí stresovo ničí imunitu,separuje niektoré minerály v tele. Devastuje CNS,tkane,kĺby a mozog,ktorý ma totožný kmitočet 7,8 Hz presne ako podzemný, vodný tok.
Vyhnúť vodnému toku sa dá posunutím postele,spávať v inej izbe,alebo eliminovať celý dom,či byť od GPZ.
Veľa zdravia Vám všetkým.

stastenka42
20. júl 2014

@dusany naco zakladas dve rovnake temy naraz? ???

dusany
20. júl 2014

@stastenka42 Nie,nie pozri sa na to lepšie a uvidíš,že tie témy s dvoma fórmi založil niekto iný a nie ja,poslal som do nich iba zhodné príspevky a vtom je hádam rozdiel.To bolo len kvôli tomu aby dievčatá čo nevedia o podobnom fóre na tu istú tému, aby si mohli porovnať a vybrať si rady,recepty,terapiu,ktorá naozaj pomáha v pomerne krátkom čase vyliečiť reumu.
Jedno pravidlo a skutočnosť o liečení napr. reumy by si mal uvedomiť každý: Chorobu si môže liečiť dnes kto a akým spôsobom chce.Niektorí doktormi,iní zas rôznymi alternatívami od byliniek,dietou,hladovkou,doplnkami výživy,liečenie MMS1,MMS2,CDS,liečenie liečiteľmi,poradcami,liečením mysľou podľa americkej doktorky bývalej gynekologyčky Lissy Rankin,ktorá napísala knihu MYSEĽ VERZUS MEDICÍNA a vyšla už aj v Slovenčine a ďalšími terapiami.
Len tu si treba uvedomiť jednú najdôležitejšiu vec.. Každý z uvedených spôsobov dokáže vyliečiť???
Myslím,že mi dáte všetci za pravdu:Nie ten kto lieči,,,ale ten kto naozaj vylieči. Preto si máme klásť skúmajúce otázky. Každý je zodpovedný za svoje zdravie sám a preto by ním nemal hazardovať a liečiť sa do nekonečná pokusmi a omylmi. Buďte zdraví.

ivkaa4
29. okt 2014

ahojte , chcela by som sa spytat ci niekto z vas berie Metrotexat a ako to beriete , ci mate nejake vedlajsie ucinky , ja som ho akurat zacala brat . Budem rada ak mi odpoviete .

shmoulinka1
15. feb 2015

ahojte, mne bola este v 15r. zdiagnostikovana juvenilna artritida, mam ju 8r v remisii, kedze to najviac postihnute koleno nezatazujem. Zaujima ma ale jedna vec, ako sa vam hoja rany po zakrokoch? Mne zial tazsie, a myslim, ze to ma suvislost s tymto autoimunitnym ochorenim, citala som o tom na nete, ale reumatologa som sa to nepytala, kedze uz ho nenavstevujem.
2x mi chirurgicky odstranovali zuby mudrosti a vzdy som mala komplikovany priebeh a skoncila som 2 tyzdne na atb, hrozil mi zapal okostnice. Brala som aj Wobenzym. Ine operacie som nemala, ale bojim sa, ako by som dopadla s hojenim po sekcii. Ste tu take s RA a sekciou?

staniela
11. mar 2015

dobry den, ja sa na RA liečim uz 5 rok, moje kazdodenne lieky su prednisom,leflunomid,acidum folikum v piatok,metotrexat injekcie 20mg kazdu stredu, nalgesin forte od bolesti a aj aflamil,koleno uz mam dvakrat operovane raz na cistenie klboveho lôzka a druhy krat vyberanie bakerovej cysty ktora bola na pol lytka, a druhe koleno s tym istym sa uz riesi, mam stale opucnute kolena, bolia ma bedrove klby, klby na prstoch ruk su uz v nejakej deformacii a co doktor to iny nazor, kazdy len riesi ze rentgeny su krasne ze kosti su ciste a nemôzu napisat ani stupen RA ako 1, ale ako viem reuma je ochorenie klbov a sliach. Tak ako je rentgen kosti je aj nieco podobne na klby? Prečo nik nevysetruje klby ale drzi sa vysledkov z meriania kosti a snimkov, Prečo by som mala brat take lieky ked mi podla zdravotnej dokumentacie skoro ani nic nieje. Stale si kladiem take otazky, hybnost hrozna, bolesti niekedy este väčšie, do roboty chodim kazdy den na 8h, 3 zmenka, a stale sa nedopatrat ako normalne fungovat kedze mam doma este 2 deti a mam len 30 rokov, ak by mi niekto vedel poradit bola by som mu velmi vdacna, lebo tie opuchy a navaly vody v kolenach su dost obmedzujuce, dakujem

janula2511
17. apr 2015

ake kremi alebo tabletky bez receptu zaberaju na reumu?

monkabr
18. apr 2015

Ucinna latka AC11 zabera na RA priam neuveritelne... A je cisto prirodna bez negativnych ucinkov
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/purple-caps-ac-11/

janula2511
20. apr 2015

@monkabr ja na taketo veci neverim.

vincp
20. apr 2015

@janula2511 ahoj, ja som brala pred tehu Bromeline (enzýmy z ananasu) a Kurkumin (velmi vysoké davky kurkumy korenia). Predava sa to v lekarni, inak by som si lieky nakúpila. ziadne zázračné tabletky podla mna neexistuju, tieto lieky sa používajú na liecbu v USA. Posobia protizapalovo a k tomu som drzala antipurinovu dietu a pila detoxikacne caje+oblickove+pečeňové a k tomu Breussove stavy. Masticky ziadne, len na opuxnute klby popucene kapustove listy v potravinovej folii. Takto som bola 4mes bez liekov na predpis, kym som otehotnela.

monkabr
20. apr 2015

@janula2511 OK, tvoja skoda... 🙂

viabona
8. okt 2015

@rusanu ahoj,aj ja mam RA. Ako sa Ti dari dnes?

rusanu
12. okt 2015

Ahoj,
už som tu dlhšie nebola, no, celkom to ide. Ako dlho máš diagozu ? a koľko máš rokov, ak sa smiem opýtať ? Berieš aj lieky, si sledovaná v reumatologickej ambulancii? pokojne odpíš, občas sa sem mrknem a prípadne zodpoveim aj ja Tvoje otázky. Týždeň pracujem, tak je toho momentálne trocha viac, ale pokúsim sa sem prísť v dohľadnom čase. Pa a ďakujem a drž sa. Jarka

viabona
16. okt 2015

@rusanu Ahoj,Jarka🙂, ďakujem za odpoveď. Áno,som liečená,beriem plaquenil od 1.5.t.r. a "vcelku " zaberá. Takže niekedy,ak sa cítim lepšie, ho nevezmem,aby som sa nepreexponovala.Som sledovaná na reumat.amb., bola som na vyšetrení v Piešťanoch.Zatiaľ čo mi moja Dr. vravela, že RA nemám, 2 mesiace na to som ju mala.Som séronegatívna,avšak vysoké ANA, Anti CCP s vysokou humorálnou aktivitou. Nízke CRP, FW. Mám 36r.,diagnostikovali mi RA v apríli v Piešťanoch.
Snažím sa brať rôzne doplnky,aby som si priveľmi nezničila organizmus RA a liekom. Zaujal ma AC-11. Nemáš s ním skúsenosť? Pekné dni v práci🙂. Drž sa. Nika

viabona
16. okt 2015

@monkabr Ahoj,máš,prosím,osobnú skúsenosť s liečbou a výsledkami RA po užívaní AC-11?

monkabr
16. okt 2015

@viabona Ahoj, ja nie ale ludia v mojom okoli, sestra to bere roky na tetaniu a ked to uziva tak ani nevie, ze nejaku tetaniu ma. A stryko to uziva na RA a tiez mu to velmi pomaha... Odporucila som to niekolkym ludom na tuto chorobu a kazdy po niekolkych mesiacoch povedal, ze mu to uzastne pomohlo, takze pri RA je to asi naozaj vyborne.

viabona
16. okt 2015

@monkabr Monka,ďakujem za odpoveď. Prosím Ťa, zistíš mi,odkiaľ to Tvoja sestrička objednáva? Poznám jednu slovenskú webstránku, avšak hľadala som aj iné zdroje a inou cestou snáď len cez ebay... ale to je riziko. Vopred Ti ďakujem za Tvoj čas a snahu 🙂. Pekný večer i víkend. Nika

monkabr
16. okt 2015

@viabona Za malicko. Sestra zije v Londyne takze ona niekde tam, na Slovensku viem iba o bhip-e ze to maju. Jedine tam alebo zo zahranicia nehat poslat, ale to vide draho dovoz

zabbka
16. okt 2015

Ahojte. Ja sa s touto chorobou trapim uz 10.rok. Zo zaciatku som sa za to hanbila...mala som 25 a trpela som " chorobou , ktora sa pripisuje vacsinou starym ludom"... Brala a vyskusala som vela liekov na potlacanie bolesti a na to aby som mohla normalne cez den fungovat. Potom som skoncila na biologickej liecbe, ktoru beriem az do dnes. Ta mi pomaha asi najviac...s nou sa citim ako plnohodnotne funkcny clovek. Aj napriek tejto nepeknej chorobe a vdaka mojmu manzelovi sa nam pred rokom a pol podarilo otehotniet a priviest na svet babatko. Teraz mame uplne zdraveho 15 mesacneho chlapceka, za ktoreho som Bohu nesmierne vdacna. Momentalne teraz mam opat prerusenu biologicku liecbu, pretoze sa s manzelom snazime o druhe babetko a ja musim byt " cista" od liekov. Je to tazke...kazde rano sa pasujem s rannou stuhnutostou a bolestami klbov. Popritom je tu maly....ale ja viem,ze to zvladnem. Musim a velmi chcem😊

tanika
12. feb 2016

poprosím Vás môže Vás odporučiť do NÚRCH Piešťanoch obvodná na tú ich žiadosť ? alebo musím isť najskôr k rematologovi ? ako to funguje. počula som že v Piešťanoch sú fakt super odborníci a diagnostici ...ako to je ?

jarinkaperinka
24. jún 2016

Ahojte, neviem, ci som tu spravne: moj strnastrocny syn ma detsku reumu - JIA - diagnostikovali mu ju az po niekolkorocnych roznych vysetreniach na zaklade rady jednej skusenej terapeutky, lebo jeho laboratorne udaje nepoukazuju na ziadnu odchylku. Vlastne len "vdaka" opuchnutym clankom na prstoch je to diagnostikovatelne ako detska reuma. Moja otazka je, ci mate niekto popri detskej reume aj bolesti brucha. Lekari nam jednohlasne totiz tvrdia, ze to s tym nema nic spolocne. Syn zacal mat totiz vzdy v noci krce v bruchu, ale krvne testy samozrejme zasa nepoukazuju na ziadnu chorobu. Alebo moze byt problem MTX - uziva ho asi rok? Dokonca som sa v nejakom fore docitala, ze by pricinou aj bolesti noh mohla byt alergia na nejaku potravinu? Ak mate niekto podobny problem, mozete mi napisat Vase skusenosti?
Jarka

marcelqa28
6. okt 2016

Ahojte sú tu už staré príspevky ale možno sa niekto ozve mám Reumatoidnuartritidu už asi 5rokov začiatky boli zlé stále som sa ale bránila liekom prdnison,plaquenil,trexan...zmenila som životosprávu mala by byť aspoň delená strava!darilo sa mi celkom dobre ale musí to byť už životný štýl a to som nedodržala a prišlo zhoršenie fw:80/hod,CRP111,07a začínam znovu liekmi ale chcem skúsiť mms.najprv len kúpanie treba si ale dôkladne naštudovať a znovu strava ak príde zlepšenie treba pokračovať v tom všetko nie ako ja lebo ma nesmierne depta koľko liekov treba brať a stav je málo uspokojivý na nete je veľa receptov zlepšenie stavu kĺbov mrkva,zazvor,kurkuma,odstavit,al rozmixovať všetko je to trošku prácne ale nie škodlivé ako lieky ktoré len na hádžeme do seba.

marcelqa28
6. okt 2016

@lady511 ahoj len dnes som sa tu prihlásila a neviem ako 😃som si precitala tvoj aktuálny príspevok ohľadom AC-11ze ti veľmi pomohol kde si si ho kúpila alebo objednala?aby som nekúpila napodobeninu..dakujem

marcelqa28
6. okt 2016

Uz som našla adresu no je to drahé ale skúsim...@lady511pisem tebe lebo som videla že si tu od r.2014mala príspevky a teraz príspevok plný radosti že konečne niečo pomohlo a žiješ nie len prežíva ako to je z RA..

monkabr
6. okt 2016

@lady511 Ahoj co je s tebou? Ako sa ti dari? Este uzivas ac11?
Nedavno som ac11 odporucila kolegovi, ktory ma otca s artritidou nech vyskusa... A po 2 mesiacoch ostal sokovany ako sa mu zlepsil stav. Je to parada

jarinkaperinka
6. okt 2016

Ahojte, ja si asi pisem sama so sebou - este v juni som mala otazku, ci moze s detskou reumou suvisiet bolest brucha. U piatich lekarov mu bolest brucha nevedeli diagnostikovat, az na testoch potravinovej neznasanlivosti mu vysla velmi vysoka neznasanlivost lepku. Docitala som sa, ze by dieta mohla pomoct aj pri reume, zatial ju syn drzi cca mesiac, po trosku dlhsom case Vam dam vediet (ak ma niekto podobne problemy), ako sa mame. Kvoli bolesti brucha a vracaniu neuzivame v sucasnosti ziadne lieky. Zaludocne problemy vdaka diete uz syn nema vobec. Ahojte, prajem Vam vsetkym postupne zlepsovanie zdravotneho stavu!