Rozdiel medzi chrípkou a virózou

zuzana76
28. feb 2013

Cela rodina sme boli chori, moji rodicia, ja, manzel, syn, moja sestra a neter, vsetci co sme prisli navzajom do kontaktu, horucky okolo 39.00, trvalo to 2 dni, potom zostal uz len kasel. Moja sestra, kedze potrebovala PN, tak isla aj k dr. , ta jej povedal,ze ide o virozu. Mama ma vsak teploty uz 5. den okolo 37.8, my ostatni sme uz fit. Jedna sa u mamy o chripku, alebo ma tiez len virozu, ale u nej trva preliecenie dlhsie? dakujem

zivika
28. feb 2013

@zuzana76 chripka sa prejavuje bolestou klbov a svalov, nadchou, suchym kaslom a bolestou hrdla, nevolnostou, zvysenou teplotou, bolestou hlavy...hlavny rozdiel s virozou je v tej bolesti "celeho tela"...co ma tvoja mama ti neviem napisat, ked pises len, ze ma teplotu...moze to byt kludne aj viroza, ak je mama starsia, moze sa z nej dostavat dlhsie...a moze to byt kludne aj chripka...

sisaha
28. feb 2013

@zuzana76 ale chripka je tiez virozoveho typu. ATB sa davaju vtedy ak sa skomplikuje a pridruzi sa bakterialny zapal.. 😉 Mozno mama, tym ze je starsia, tak sa dlhsie lieci... Ak ma pochybnosti, tak by som sla k dr, nech urobi CRP

zuzana76
autor
28. feb 2013

@zivika no bolesti svalov som mala aj ja, boleli ma cele nohy priserne, aj moju sestru a aj neter, moj syn nespominal bolesti noh, ani moj muz. Nevladali sme stat na nohach, ale bolo to len 2 dni, prechadzalo to do nadchy a teraz mame uz len kasel. Mama mala tiez bolesti noh.

zivika
28. feb 2013

@zuzana76 vy ste mladsi a silnejsi ludia, viete sa s chorobou vzrovnat rychlejsie, ako tvoja mama...vidno to aj na tych teplotach, ze vase tela bojovali viac, ked ste mali vyssie teploty...mama ich ma miernejsie a zato aj dlhsie...ale ako pise @sisaha ak mate pochybnosti, chodte s mamou ku doktorke...

zuzana76
autor
28. feb 2013

@zivika ja som mala tiez len 37.9 maximum 38.2 ,ale len tie 2 dni, tiez nie som imunitne uplne v poriadku, dakujem za nazory, posledne obdobie sme vsetci kompletne nejako nachylni na choroby, najskor donesie nieco muz z prace a potom to chytime kompletne vsetci

zivika
28. feb 2013

@zuzana76 tak to chce celkovo posilnit imunitu, zvysit prisun vitaminov a ak je to dlhodobe, mozno by bolo na mieste aj imunologicke vysetrenie, nech sa to s vami nevlecie celu jar 😉

zuzana76
autor
28. feb 2013

@zivika ano, zmenila som stravovanie, dopujeme sa vit. C a idem dokupit aj D, ten sice teraz na jar nebude treba, ja ho beriem po cely rok, kvoli inym zdrav. problemom. Ale ani muz nebyval tolko chory ako teraz. Vdaka za pomoc, ved v podstate aj sama tusim, co robit.

acer11
28. feb 2013

my máme to isté-od januára na striedačku a nič nepomáha.....☹( a predtým sme neboli vôbec chorí....