Rozmazané videnie - kontaktné šošovky

horseclipseduck
16. júl 2021

Nosím kontaktné šošovky - mesačné, už asi 1 rok. Ide o to, že keď si dám šošovky, tak vidím rozmazane. Aj keď píšem toto, vidím rozmazane. Aj do diaľky vidím rozmazane. Neviem prečo, lebo keď mám okuliare, vidím normálne. Tento problém som predtým nemala, viem, že, na konci mesiaca som z ničoho nič začala vidieť rozmazane. Myslela som si, že sa mi len zhoršil zrak, tak mi zvýšili číslo, ale nepomohlo. Teraz mám nové šošovky, so zvýšeným číslom a stále vidím rozmazane. Na pravom oku vidím celkom normálne, ale na ľavom rozmazane. Neviete čím to je? Prosím, poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne 🙂

maximilie
16. júl 2021

@horseclipseduck kto ti predpisoval šošovky? Objednávala si si ich sama?

horseclipseduck
autor
16. júl 2021

@maximilie očná lekárka mi ich predpísala, neobjednávala som si ich sama - optik ich objednal

maximilie
16. júl 2021

@horseclipseduck tak potom ti zrejme nesadli, alebo niečo zlé premerala. Ja som mala taký problém keď som si raz objednala sama - myslela som si, ze su take iste, ale priemer som objednala o nejaký mm menší.... takže cela krabička mi bola na nič. Urcite zájdi na očné. Musí to byť veľmi nepríjemné vidieť rozmazane.

alfged
16. júl 2021

A ocna ti nepozerala ako ti sedia na oku? Ani si necitala so sosovkami?

maximilie
16. júl 2021

@horseclipseduck ozaj, nedala ti skúšobný pár? Mne pred objednaním dala na mesiac skúšobné.
Urcite ti ich objednávala očná lekárka , alebo pani ,ktorá tvrdí že je očná lekárka v očnej optike? Toto je obrovský rozdiel.

braninka
16. júl 2021

@horseclipseduck Ahoj. Ja práve riešim kontaktné šošovky. Dnes som bola na kontrole po 2 týždňoch nosenia a optometristka mi povedala, že ich mám zanesené a môžem mať z toho zhoršené videnie. Dala mi peroxidový roztok na lepšie čistenie šošovky, že manuálne zrejme nestačí (každý večer čistím manuálne, ako ma to učili v optike). Možno máš podobný problém, ale to by ti mali pozrieť oko s nasadenou šošovkou a povedali by ti, či tam nemáš nejaké nečistoty. Voľným okom to nie je vidieť.

christina_petrikova
16. júl 2021

mne sa toto stalo, ked mi predpisala doktorka na prave okolo klasicke, nie s cylindrom a pritom na oku mam cylinder, vtedy som jej volala, ze vidim dvojmo a ona, ze ano, ze ved ona mi dala bez cylindra, lebo ze tie vychadzaju drahsie 😀 Reku diky 😀

simsalabim
16. júl 2021

@horseclipseduck mne sa toto stalo casom, po rokoch nosenia sosoviek. Vyskusala som vsetky mozne sosovky na trhu a nakoniec mi ocna povedala, ze vekom vela ludi zacne so sosovkami mat problem. Tak som nechtiac presla na okuliare 🤦‍♀️

katulastraka
16. júl 2021

@simsalabim to je nejaka blbost nie? nemala si len suche oci zo sosoviek? lebo vtedy vidi clovek rozmazane. Ja nosim uz 12 rokov sosovky a furt vidim rovnako.

julka828
16. júl 2021

@horseclipseduck nemas ich dlhsie ako je predpisane ? Ked su mesacne mas ich len mesiac na ociach ? Alebo potom nevymenila si si omylom pravu za lavu

simsalabim
16. júl 2021

@katulastraka ci to je blbost, neviem, ano vekom oci vysychaju a ja mam uz 51 rokov 🤷‍♀️

kkovacovak
16. júl 2021

@horseclipseduck ja tiež vidím horšie so šošovkami ako s okuliarmi. Hovorila som to aj dr aj pani v optike a vraj niektorí to tak majú 🤷‍♀️ šošovky mám namerané správne a nosím ich už dlhé roky

horseclipseduck
autor
8. aug 2021

Ďakujem za vaše rady. Vážim si to 🙂

seahorse27
8. aug 2021

Tiez vidim horsie so sosovkami - rozmazane a citim ich v oku, proste je tam diskomfort. Trochu to vedia zlepsit ocne kvapky na zvlhcenie, ale nie uplne. Ja mam na jednom oku aj astigmatizmus - nerovnomerne zakrivenie rohovky a tym mi sosovka uplne neprilieha na rohovku, nekopiruje ju…tak mi bolo povedane v optike, ze to moze byt aj tym.